Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Черен екран след няколко опита за restore на iPhone 3GS 3.01


lkchk

Въпрос

Здравейте,

През Cydia си бях инсталирал Winterboard на 3GS 3.01, след което телефона не искаше да се стартира. Последното което показваше беше Apple логото. След няколко рестарта, се опитах да го възстановя в iTunes (Аlt + Restore -> избрах коретният firmware за 3GS), но даде грешка. По късно разбрах, че Apple са спряли сигнирането на firmware 3.0x. Преди това направих няколко неуспешни опита, даже инсталирах и по старите версии на iTunes, пуснах телефона в DFU режим, но и това не помогна. След поредния неуспешен опит и рестарт от моя страна телефона просто показа черен екран и не реагира повече. Сега имам изцяло черен екран и телефона не се разпознава от iTunes. Някой до сега сблъсквал ли се с същия проблем? Възможно ли е по някакъв начин да се "съживи" телефона, не зависимо с кой firmware?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Не цитирай последно мнение!!!

Aми опитах на още 2 ама резултата е същия-като ползвам iTunes го чакам да подготви телефона за рестор докато накрая даде грешка,като ползвам чадъра да фиксна recovery или да изляза от recovery -показвасе ябълката за секунди и изчезва,показва се и изчезва и така..... докато не дръпна кабела.Това е положението-явно няма как да вляза в проклетото нещо-освен с чук и отверка :angry:

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич, като се появиш, дай един тийм вюър да я видим тая работа че ме заинтригува...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изчисти си хост файла, рестартирай компа . Спри всякви тъпотии от типа на скайп, гугъл толк, мозила, гугъл ъпдейт ако имаш и т.н.

Вкарай телефона в рекавъри - вадиш кабела, задържаш хоум бутона слагаш кабела и чакаш да се появи кабела на дисплея , компа ще ти разпознае телефона . Пускаш iFaith и даваш Dumb SHSH бля бля , пита те дали е TV и ти казва да го вкараш в дфу и ти изкарва брояча . Задържаш двата бутона докато угасне и пускаш хоум бутона, поуъра държиш и даваш старт на брояча и следваш секундите за вкарване в ДФУ . Влиза в ДФУ правилно на около 21-та секунда от 30-те през които държиш само хоум бутона . Ако си спазил всичко правилно , ще ти запази SHSH-овете . Ще си направиш наново подписан фърм, без да откачваш телефона от компа . Като ти направи фърм , пак ти предлага да ползваш вградения iReb . Правиш и тази "магия" и след това рестор, който трябва да мине по вода, ако си спазил всичко от по-горе !

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарско момчета ,че се занимавате,но пак ударих на камък-опитах това което каза kawabiker но след като стигне до 4 стъпка iFaith когато трябва да разпознае iOS излиза надпис,че не разпознава iOS-a и се затваря.Това на 2 компа-еднакъв резултат.http://dibelii.snimka.bg/experiment/iphone.662319.26638161

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ти разпознава операционната в телефона - лошо. Само рестор с оригинален в дфу би те оправил.

Едит: я, опитай същата врътка, но с redsn0w 0.9.10b6? Екстрактваш shsh и си сглобяваш кастъм. Или пък ги изпращаш в сидиа чрез редсноу, чакаш с ъмбрелата на полусъединител да се появят там и ресторваш оригинален 4.3.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте. Днес и аз се сблъсках с този проблем. Телефонът го купих от prodavalnik, джейлбрейкнат. Реших да си сложа един tweak за малко разнообразие (не ми е първият). След като се изтеглиха нещицата ми даде бутонът - Restart Springboard - натиснах го. След това телефонът показа логото, както и трябваше, но след около 30 секунди екранът стана напълно черен и отново се показа логото на Apple. Това се повтаря постоянно и без никакви други реакции. Изтощи се батерията, включих го в зарядното - извибрира, след това типичния звук за сигнализиране, че телефонът се зарежда почна да се повтаря през минута. Надявам се да можете да ми помогнете, благодаря предварително.

Пробвах с натискане на Home бутона, само на Lock бутона , както и двата заедно - нищо. Реших да се консултирам с по-разбиращите, за да не оплескам нещата още повече.

Допълнителна информация: Телефонът може да се свързва към iTunes.

/Извинявам се ако е проблем, че пиша в тази стара тема/

Редактирано от WhiteStar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Твоето е лесно:

Закачваш за компа, отваряш iFunbox и дебнеш кога ще "лъсне" файловата с-ма на екрана. Намираш бързичко /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries и триеш dylib на туийка който си инсталирал. Ако не зареди екрана, трий всичко във въпросната папка, после ще го донатъкмиш.

П.П. Най - важното: виж въпросния туийк, за коя ОС е и дали няма конфликт с нещо вече инсталирано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодая страшно много! Вече ще знам и за напред, но дано не ми се налага да го ползвам. Всичко е наред. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здравейте! нов съм но със стар телефон :smile:)) преди време бях взел на приятелката ми 2г и тук по скоро попаднах на обява разменям 3гс за 2г но на 3-гс-а му трябвало смяна на софтуера ... чесно казано айфони никога не съм човъркал но на андроидите съм бог ... та един мой приятел ме убеди да го взема а той можел да го оправи ... можел ама го докара до въпросния черен екран :smile: сега ще ви кажа какво изтегли той понеже телефона бил закл. изтегли 1-во redsn0w_win_0.9.15b3 после iPhone2,1_6.1.3_10B329_Restore после влезе в редсноу и натисна екстрас след дова слезе най доло на евен море и цакна dfu ispw

след което намери iPhone2,1_6.1.3_10B329_Restore и на десктопа излезе ENTER_DFU_iPhone2,1_6.1.3_10B329_Restore ето това ... върза телефонето към айтун ресторна с шифт намери тоя ENTER_DFU_iPhone2,1_6.1.3_10B329_Restore файл и малко рпеди края на инсталацията излезе еррор 37 и телефона се докара на това дередже ... кажете ми чесно има ли лек тая болна тема или направих ужасна грешка да махна железния телефонец на приятелката ми която го убиваше от бой и той продъължаваше да работи :smile:

другото което забравих да спомена е че ми се стори че телефона няма батерия понеже той се опита да влезе в онзи екран с кабелчето но телефона не ебаваше и го сложи на зарядното ... батериййка не излезе като лого но след има няма 15 минути телефона успя да се вклиучи и той тогава направи тази манипулация ... и може да се е изклиучил точно докато го инсталира .... исега няма нито батерия нито се вкл .... да не би да иска да го оставя на зарядното 5-6 часа

Редактирано от Ивайло Виктория
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

извинявам се ! беше късно и вече се бях ядосал! с 2 думи се опитаха да ми откл. телефона и той се бъгна остаана черен екран. Сложих го на зарядното и цяла нощ стоя там понеже нямаше какво да се направи и айтунс не го разпознаваше. Тази сутрин го сложих на пц и айтунс го разпозна веднага направих рестор, телефончето светна и стоя на ябълката 5 минутки след което се изкл и сега проблема ми е че не може да се зареди и постоянно премига но индикацията за зареждане работи. Моля помогнете! 6.1.3 е софтуера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...