Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Премахване на поддиректория на VAR по непредпазливост


tonyus

Въпрос

Моля за помощ !!! Имам IPHONE 3gs от три дена. Качих си няколко програми за които прочетох в форума ! Стартирах програмата Ifile и докато разглеждах поддиректориите на Var премахнах едната. Рестартирах и сега телефона стои на ябългата и не може да зареди. Моля за помощ !!!

Антон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

25 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Включи телефона към компютъра и стартирай iFunBox.

Като ти открие телефона направи снимка на папките които имаш във /var и някой с 3GS ще ти даде това което липсва.

Надявам се да стане :)

Сигурен ли си, че си я изтрил, а не преместил някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за бързия отговор ! Изтрих я , защото я маркира в червено и без да искам го направих с дебелите пръсти. Запомни че беше във Var , но на телефона бяха 4 директории а сега са доста повече през i-funBox !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе дай шотове на дървото, не обяснявай каквото не можеш, след като не си запомнил коя папка си изтрил.Дай шотове да видим коя ти липсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Снимах директориите , но не мога да ги приложа снимката към текста ! Моля пак за помощ ! За първи път ми е !!!

http://img19.yfrog.com/img19/101/pictn.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Другаде си трил, във var всичко си е на мястото. Разгъни всички папки, и ги изснимай.

И ако обичаш, прочети правилата, и използвай бутона "edit" долу вдясно на поста си, а не пиши поредни постове един след друг, когато няма отговор на твой!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е снимка на дървото ! И почвам да ги снимам с поддиректориите !

25222496.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0

Какъв е телефона– 16 или 32ГБ? Пълна каша....Не знам кво си правил, ама не е едно...

1.В User (третия шот) си изтрил Downloads папката. Нямам как да ти я пратя, защото в нея имам 16ГБ файлове, и трябва да ги изтрия, за да ти я копирам и изпратя.Създай си я ръчно през файлбраузъра, който ползваш, и после задай нужнте права.

2.В 6 шот имаш една директория, която при мен въобще я няма – tmp/CoreTelephonyTrace; а нямаш usr/arm-apple-darwin9, която не знам какво съдържа, но подозирам, че има връзка с подписването от Apple, и мисля, че моята няма да ти свърши работа, ако е така.

3.В Library (1 шот) нямаш Themes.

Липсващите ще ги пратя на мейл.

Хич не съм убедена, че си трил само директория, дали не си трийнал и някое файлче?

И ти казах, събери си постовете в един, не поствай последователни, ползвай бутона "edit", да не се наказваме, вместо да си помагаме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може в директорията да е имало и файл. Много бързо стана всичко.Телефона е с 16 gb.

Ето ми e-maila - tonyus@abv.bg

това за правата не го разбрах, мога ли да го направя с iFunBox

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С iFunbox не може!

За правата тук :

viewtopic.php?f=7&t=1822

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми стартира телефона! Вижда се бялата ябълка и в основата и кръгчето за зареждане !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това го разбрахме!

Виждам че колежката се е заела с проблема.

Като го подкарате,ще четеш там как да задаваш права.

Полезно е да се знае :mrgreen:

Пробва ли да задържиш HOME + POWER докато се рестартира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложи ли файловете, които ти пратих? Зададе ли права? Възстанови ли Download директорията?

Ако с тях не става, махни ги и само Download възстанови.Ако пак не става, някой да ти я прати готова, вече казах, нея няма как да пратя.

Други разлики не открих, освен ако не си местил или трил и нещо друго, това няма как да знам и не мога да помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да рестартирах го няколко пъти. Тръгва да зарежда и до там !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Махни каквото ти пратих.Как зададе права на Download, кога изчете как и с какво да го направиш? Нещо не ми се вярва да си направил всичко по реда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Какъв е телефона– 16 или 32ГБ? Пълна каша....Не знам кво си правил, ама не е едно...

1.В User (третия шот) си изтрил Downloads папката. Нямам как да ти я пратя, защото в нея имам 16ГБ файлове, и трябва да ги изтрия, за да ти я копирам и изпратя.Създай си я ръчно през файлбраузъра, който ползваш, и после задай нужнте права.

2.В 6 шот имаш една директория, която при мен въобще я няма – tmp/CoreTelephonyTrace; а нямаш usr/arm-apple-darwin9, която не знам какво съдържа, но подозирам, че има връзка с подписването от Apple, и мисля, че моята няма да ти свърши работа, ако е така.

3.В Library (1 шот) нямаш Themes.

Липсващите ще ги пратя на мейл.

Хич не съм убедена, че си трил само директория, дали не си трийнал и някое файлче?

Може ли и аз да се включа? :)

1. Папката Downloads е в /var/mobile/Library/Downloads или /User/Library/Downloads (едно и също е), а не в /User

А и тя самата се създава ако е изтеглил нещо чрез Safari DL Plug-In, Installous или Safari Download Manager, ако няма нито едно от тези неща и не е теглил не би трябвало да я има. Така че не трябва да е проблем, че я няма.

2. Тази папка (/tmp/CoreTelephonyTrace) не би трябвало да е проблем. Аз я имам и в момента е празна. В нея явно се записват временни файлове при някаква операции (вероятно свързани с приложения от Cydia или самата Cydia). Папка /usr/arm-apple-darwin9 и аз я нямам, явно само 3GS я имат. Някой друг с работещ 3GS да каже има ли я.

3. Папката Themes и Wallpapers се създават при инсталация на WinterBoard. Ако не е инсталирал WinterBoard не трябва и да ги има. Така че не трябва да е проблем, че ги няма.

Това което забелязах, че аз го имам, а той не е папката /usr/local, но аз съм с 3G. Според мен тази папка е свързана с iPhoneDelivery

Общо взето от снимките които е дал всичко си е по местата. Навярно си изтрил/преименувал някой файл. :rolleyes: Което не виждам как така ще стане "много бързо".....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен, тази папка (/usr/arm-apple-darwin9) я няма :rolleyes:. Проверено с iFile.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправи си host файла и давай рестор. Досега да си забравил за този "проблем".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, ако направя рестор с версия 3.0.1 съм ще се оправили проблема със зареждането ? И как да оправя хост файла ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Стига да си запазил "файлчетата" за 3.0 в Cydia. В противен случай само 3.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще можеш да го ползваш след рестор разбира се.

Прочети тук как да му направиш рестор с 3.0

viewtopic.php?f=7&t=2700

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много ми е любопитно arm-apple-darwin9 с какво е свързана, ако някой по–просветен има информация, нека сподели.

2. Тази папка (/tmp/CoreTelephonyTrace) не би трябвало да е проблем. Аз я имам и в момента е празна. В нея явно се записват временни файлове при някаква операции (вероятно свързани с приложения от Cydia или самата Cydia). Папка /usr/arm-apple-darwin9 и аз я нямам, явно само 3GS я имат.

@Mupo:Боже, ама човекът твърди, че е с 3GS, ако втората папка я имат само 3GS, а първата– 3G, тогава излиза, че той не е с 3GS... Пък и при bombastyk я няма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги телефонът ми е 3gs 16gb. След работа с Ifile по невнимание изтрих една диретектория, в следствие на което сега не може да зареди. Не съм запазвал 2-та iB файла. Все още не мога да го пусна. С версия 3.0.1 съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Подозирах, че е така, именно затова се опитах да ти помогна да откриеш какво си изтрил, и да го заместиш..

Но след всичко изписано, ти явно не щеш да си направиш труда да почетеш малко, макар, че дори синтезирано с 2 думи ammcfc вече ти отговори:

Стига да си запазил "файлчетата" за 3.0 в Cydia. В противен случай само 3.1.

, a mupo дори ти даде линк към темата, да се просветиш...

Почват да ми се въртят в главата някакви мисли за предупреждение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...