Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

От кой store да купувам приложения?


DreamcatcheR

Recommended Posts

Имам регистрация в USA-ския store. Искам да си купя няколко приложения за iPad-a, но както знаете, не позволява добавяне на български карти. Eдиният вариант е с iTunes gift card. В този случай откъде мога онлайн да се снабдя? Иска ми се, както я платя, така да ми пристигнат цифрите на мейла :) Но гледам има доста мошенници.. Някой да е купувал така gift card? По ebay например? Знам, че най-сигурно е ако имаш познат в щатите - той да ти купи и да ти прати номера, но това ще отнеме повечко време в моя случай..

Другият вариант е да сменя в акаунта магазина и да мина на българския, да въведа картата и да пазарувам. Но в този случай няма ли да ми се затрият всички приложения взимани досега от US store-a? Предполагам безплатните ще изчезнат. А кракнатите ще си останат..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш спокойно да си ползваш и двата стора, според съответните нужди, аз така правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са нужни отделни акаунти, Гога. Щом ще пазарува с карта - може да сменя стор-овете според нуждата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

victor11, благодаря. Стана. Очаквах да има проблеми, но всичко е наред. Едно питане: с виза електрон към ФИБ съм. По принцип като правя някакво интернет плащане, веднага се отразява на сметката ми, която следя онлайн. Сега купих едно приложение, но половин час след това все още няма промяна в баланса. Кога точно епъл ще ми вземат парите :) Да не би да е на края на всеки месец?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

biggrin.gif не - просто е необходимо технологично време плащането да мине през ..... н'ам колко картови провайдъри, картови центрове и пр.

Не знам дали знаеш, но например на ПИБ картовия център е в Македония.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти вземат парите, просто по някой път е нужно повече време да ти се отрази в интернет банкирането.

Аз ползвам ПроКредит Банк и ми отразява плащането поне час - два по късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При мен с Фибанк на Българския Тунес също се бави доста при транзакцията.

Дали някои, който е пазарувал през българския магазин, е забелязвал суми в извлеченията на картата, различни от тези на това което е купил.

Има ли някакви такси за транзакциите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Имам следният проблем: купих си преди време tapatalk през бг стора. От няколко месеца обаче съм в US стора и ъпдейти не ми излизат. Теглих през инсталъс. Сега обаче съм без джейл. Когато опитам да сменя страната от настройките на акаунта, ми казва, че не мога, докато не си изхарча баланса от гифт картата.. Има ли друг начин, понеже имам 20$, които не искам да се насилвам да харча..

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

проблема да пазаруваш от различни сторове е това, че трябва да влизаш със съответния акаунт, иначе аповете от другия стор не се ъпдейтват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За целта и аз съм в USAStore с gift card, но имам акаунт и в Бг стора за някой приложения. В началото се дразнех от това но сега съм си ОК.

Отговарям ти косвено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...

Някой сменял ли е държавата в акаут и после връщал ли се е на старата държава ?! Въпросът ми е, след като се върне на старата държава, показват ли се пак купените приложения от старата държава в purchased !??

Набутах се да сменя държавата и загубих достъпа до всички купени приложения в Purchased, които ми бяха важни и сега дори и flappy bird не мога да си сваля щот вече не се показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам грижи...ползвам щатски и нашенски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но не знам дали обясних правилно. Става въпрос за смяна на държавата в един акаунт, а не използване на повече от един акаунт.

Проблемът е, че сложих друга държава на същият акаунт, purchased се занулиха, нямам нито едно, което никак не ми хареса, въпреки че от Apple ми го написаха в мейла, но сега нямам тези облачета при нито едно приложение, а са хиляди купени. Върнах старата държава и до момента все така. Мога да си свалям купените, като цъкна на тях, но облачета не излизат вече на нито едно дори ново и купено приложение.

Искам да знам дали след известно време ще ми се върнат всички в purchased, защото ако няма да се върнат да си слагам новата държава и да приключвам така да се каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купеното си е твое завинаги, но е обвързано с конкретен стор. Аз ползвам българския и румънския(когато регнах акаунта още нямаше БГ стор). Всичко си стои и не мърда. Говоря за един, единствен акаунт.

П.П. Между другото, имам приложение от НЗ стор, свалено от твой линк ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То убаво си е мое за винаги, но ми занулява purchased за приложенията(музиката не я пипа щот там са поработили по-добре), ще го преживея, но след това, като вляза в AppStore и на нито едно приложение не ми показва по някакъв начин, че съм го купувал преди и точно това не ми харесва. Трябва повече да се потрудят и да е както музиката и при смяна на държавата да не променя нищо, както забелязах, че е в случаят при мен и купува ната музика.

Сега, след като върнах старата държава вероятно е трябвало няколко часа да се актуализира всичко, но се оправи и е както беше преди. Ще я сменям обаче пак, но някои приложения ще ги загубя щот ги свалях от purchased, не са важни, но не ми харесва.

От Apple написали да си ги свалим предварително, което не е никак интуитивно замислено :D.

Не ми се занимава да правя нов акаунт щот имам около десет, но ги използвам всичките, а този ми е важен, но държавата пък не.

Мерси за отговорите, ако някой се досети за нещо по-лесно да казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, по - лесно от библиотеката на iTunes в компа - здраве му кажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да тюнса уж лесен, но са много GB, а и без компютър ми е невъзможно.

Така ми се получава, тези Free са купени в предишната държава, това е което е най-неудобно.

https://www.dropbox.com/s/rvpe1d9axd7uqsu/Photo%2026-05-2014%2022%2040%2057.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като върнеш държавата излез и влез в акаунта си. Няма да чакаш часове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли не правих и пак закъсня няколко часа да ми актуализира, след като върнах старата държава.

Въпросът е, че сега, като отново сложих новата и като сложа една карта с пари в тюнса от тези където продават, след това, докато не изхабя кредита не може да се сменя държавата. А да изхабиш кредита е практически невъзможно, защото винаги остават някакви стотинки и за да свършат трябва, ако се сещам добре или да сложиш кредитна карта, че да свърши и кредита в тюнса или да се свържеш с Apple и да ти занулят кредита, че да смениш държавата. Всички стотинки, които ти зануляват ги губиш разбира се безвъзвратно. Ще им пиша писмо, че много зле са го направили, вярно е, че разрешават използването на много акаунти, за което съм доволен, но смениш ли държавата не е добре замислено. Не го знаех това и попитах в Apple Store преди месец и ми потвърдиха няколко пъти, че няма никакви, каквито и да са проблеми и кредита в тюнса не се губи и ако един ден върнеш старата държава кредита ти стои и те чака, некадърници от класа са тези в Apple Store, само за да им купиш една карта за 20 лева и ти казват, каквото ти е удобно да чуеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...