Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с IPhone 3GS след инсталиране на hackulo.us от Cydia


kubrik

Въпрос

Привет, обръщам се към по-знаещите от мен с молба да помогнат!

Телефонът ми е 3GS, 16 GB, OS 3.0.1, ФЗ, отключен с ultrasn0w.

След инсталиране на сорса на hackulo.us от Cydia, телефонът не намираше част от Applications (Settings>Applications) и му дадох "рестарт" от слайд-бутона. И оттогава - ябълка, черен екран - и отвреме на време за около секунда - ябълката и "въртележката" едновременно. Непрекъснато се опитва да се рестартира, мога да го прекъсна само с едновременно задържане на Sleep/Wake и Home бутоните за няколко секунди. При включване на кабел или натискането на Sleep/Wake бутона всичко започва отново.

Пробвах всичко, което ми е известно и което прочетох във форума: Sleep/Wake и Home бутоните във възможните им комбинации - няма резултат. Не съм ресторвал до 3.1, iTunes не го разпознава, но имам достъп до файловата система чрез DiskAid и IFunBox (там също разпознава iPhone 3.0.1).

Дали някой може да подскаже начин, по който мога да реша проблема през DiskAid и IFunBox ? Това, което засега направих е да изтрия всички файлове, които съдържаха hackulo.us и които успях да намеря (без да съм сигурен, че не съм пропуснал нещо, защото не зная къде да ги търся и просто съм отварял папка след папка). Резултатът е нулев. Дано да се намери някой "светнат" по въпроса ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

100% не е от сурса на хакуло. Преди това си сложил нещо друго от cydia и не си рестартирал телефона от тогава, но явно не помниш. Помисли си какво си слагал последно преди сoрса на хакуло и влез и го изтрий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти така както си трил е много вероятно да си изтрил файлове/папки които не трябва.

И все пак ето как да махне сорса на Hackulo

Влез в /etc/apt/sources.list.d, копирай файла cydia.list на компютъра, отвори го с Notepad и изтрий реда

deb [url]http://cydia.hackulo.us/[/url] ./

Влез в /var/lib/apt/lists и изтрий файловете свързани с hackulo

cydia.hackulo.us_._Packages
cydia.hackulo.us_._Release

Рестартирай телефона (Home + Sleep/Wake бутоните)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за бързите отговори.

Единственото, което преди hackulo съм инсталирал, беше http://c.ifon1.no/, за премахване на Call Forwarding, но след това рестартирах за да го задействам и всичко си беше наред. Все-пак, да го махна ли по горепосочения начин?

И,mupo, извинявай за двата тъпички въпроса, но има ли проблем, ако ползвам TextEdit вместо Notepad (предполагам, че не) и по-важното - трябва ли да върна редактирания файл обратно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Уф, така е като пишеш с едно око ;)

Да, трябва да го върнеш обратно редактирания файл и да, можеш да го редактираш с какъвто текстов редактор желаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих всичко, което ме посъветвахте, изтрих и http://c.ifon1.no/, но си е все същото... Ето това е съдържанието на cydia.list-а ми:

deb http://cydia.touch-mania.com/ ./

deb http://apt.xsellize.com/kubrik-m*****/ ./

deb http://repo666.ultrasn0w.com/ ./

Дали нямате други идеи? Коленопреклонен съм в молбстс си, защото иначе 3GS-а става просто скъп сувенир ;)

Благодаря предварително!

EDIT: В друг форум намерих това

Ако iFunbox ти намира телефона, направи следното:

влез в /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app, изтрий М68АР.plist и преименувай М68АР.plist.backup на М68АР.plist.

След това влез в /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support, изтрий CommCenter и преименувай CommCenter.backup на CommCenter.

Рестартирай телефона.

Мислите ли, че има отношение към моя случай? Намирам М68АР.plist и CommCenter, но не разбирам какви са тези М68АР.plist.backup и CommCenter.backup...

HELP ME, PLEASE!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това което си намерил, не е за теб, тъй като не си пипал изобщо М68АР.plist и CommCenter

Кажи какво си изтрил и какво означава "телефонът не намираше част от Applications (Settings>Applications)" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо не съм трил, просто след като инсталирах hackulo влязох ей така в Settings и там екранът ми стигаше до Store, а след това имаше Applications и срещу това - "въртележката". Не се виждаха Nike-iPod, Facebook, iKeyEx и други работи, които съм си качвал. Почаках да опресни - не стана. Излязох и влязох в Settings - пак същото. Почаках да опресни отново, но нищо не се случи и тогава просто рестартирах... и това е! Дано ти хрумне нещо :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как не си трил? Това какво е?

Това, което засега направих е да изтрия всички файлове, които съдържаха hackulo.us и които успях да намеря (без да съм сигурен, че не съм пропуснал нещо, защото не зная къде да ги търся и просто съм отварял папка след папка).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трих, след като телеефонът заби и не помогнага рестартите с Home и Sleep/Wake бутоните, не съм трил ПРЕДИ ТОВА. Апропо, единствените файлове, които изтрих бяха посочените от теб cydia.hackulo.us_._Packages

cydia.hackulo.us_._Release, така че след това ми се наложи да изтрия само deb http://cydia.hackulo.us/ ./ Това е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както каза Aveliky няма да е от сорса, нещо друго се е скапало щом не са ти се зареждали настройките на приложенията в Settings.

Единственото за което ми идва на ум в момента е да си върнеш оригиналния installd файл.

Влизаш в /usr/libexec и преименуваш файла installd.bak на installd и рестартираш телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ураааа! Работи! Забавих се толкова, защото досега му се радвах ;)

Много ти благодаря, mupo! За съжаление няма как да присъствам на сбирката на форума, за да те черпя,

но почерпката ще те чака на rusakiev@yahoo.com, ако искаш да си я вземеш :)

От сърце благодаря, а iPhona вече ще си го ползвам само като слушалка :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Супер, радвам се, че това помогна понеже друга идея нямах :)

Сега трябва да си инсталираш AppSync наново, за да можеш да инсталираш приложенията от форума.

viewtopic.php?f=18&t=1375

Ако пак така стане, ще трябва да го инсталираш ръчно.

Изтегли installd (Mirror) и го сложи в /usr/libexec и му задай 0755 права. (преди това си запази оригиналния installd файл)

П.П. С iFunBox не можеш да задаваш права, а това е много важно иначе пак ще забие телефона.

Тук има ръководство с няколко начина за задаване на права.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Още веднъж ти благодаря, сега и за новите съвети, но поне за известно време ще се въздържам от инсталации, особено на този сорс :Wink:Правата досега си ги задавах от iFile, а iFunBox по принцип не ползвам, защото съм с MAC - днес специално се дотътрих до офиса, за да имам подръка и PC, защото мислех, че може да ми е от полза в борбата с проблема :sad: Иначе корекциите на cydia.list и изобщо достъпа до файловете ги направих през DiskAid.

Ако не бяха съветите ти, днес щеше да е един от най-мрачните ми дни, но сега излизам да му се порадвам с кеф! Ще пия една бира за твое здраве :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...