Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бели черти по дисплея на iPhone 2G


hrelas

Recommended Posts

Здравейте , имам нужда от вашият съвет ! Ползвам iPhone 2G 16 GB от повече от година и сега изведнъж ми се появиха долу в дясно на дисплея , на нивото на дока две три бели черти дълги около 3-4 мм .След два дни отгоре и отдолу на тези черти се появиха още две но по - дълги от предните.Бихте ли ми казали как мога да се справя с този проблем и от какво може да се е появил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона падал ли е, удрян ли е, волно или неволно?

Ако е така е много вероятно да трябва, да се отвори да се разкачи и закачи дисплея и да се оправи, имал съм подобен проблем и го оправих по този начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не доколкото знам , нито е падал нито е удрян , сега малките чертички са вече 6 а двете големи са над 1 см и се увеличават ! Смятате ли че дисплея може да е зминал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много малко вероятно е да замине дисплея, по-скоро лентовия кабел, който идва от хоум бутона да прави някви мизерии, не съм чувал за такъв софтуерен проблем, със сигурност трябва да се отвори и да се пробва най-лесното което ти препоръчах, да се разкачи и закачи наново и ще си покаже.

П.П. Не е нужно да цитираш мнението ми, след като няма друго след него-Правила на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре , няма да цитирам мнението ти , прав си!

Ще го отворя и ще видя лентовия кабел , но ще ми трябват ли някакви инструменти за целта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ако все пак решиш да го правиш сам: http://www.digitalen.org/item419

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помоща , ако успея да го отремонтирам ще споделя опита си тук. Ако не успея , надявам се да ми препоръчате някой който ще може да се справи с тази не лека задача!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към hrelas. http://i27.tinypic.com/2pqkocm.jpg може ли да погледнеш тази снимка в дясно се вижда една бяла лента, и да споделиш твоите такива ли са?.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

stirring, аз на моя имам такава лента, но доста по-малка и слабо забележима и то само на черен екран. На какво ли се дължи това? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз я имам. Преди нея имах две светли петна на статус бара. Първите серии 2Г имат калпаво разположени диоди за осветление на дисплея. Петната са вследствие прегряване на LCD- то, също могат да се появят такива от влага м/у огледалния слой и пласта течни кристали. Знам че в щатите за такъв дефект са подменяли телефона.

П.П. Отстраняване няма, карате докато не изпуши. Кога- и Стив Джобс не знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз я имам. Преди нея имах две светли петна на статус бара.

Което ще рече, че вече ги няма ли? :sad:

П.П. Цитирам, за да се знае какво точно питам. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, не става въпрос за бяла вертикалан лента , а за няколко хоризонтални тънки черти които от време на време се удължават до два три сантиметра и след това пак се смаляват до един и половина сантиметра , на нивото на дока са!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоя проблем е друга бира :rolleyes: Байкъра ти каза: Отиди в сервиз да изчистят лентовия кабел, и да го закачат добре. Би трябвало после да нямаш ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, и аз имам сходен проблем. Значи преди 2 дни като погледнах телефона видях че са излязли около 5-6 линий на дисплея. Там където са те дисплея е активен в смисъл като отворя примерно програмата за рисуване и като направя линия, която минава през тях и след това снимам екрана на телефона а двата бутона (home и lock) при преглед на изображението в галерията линията, която съм направил не е прекъсната следователно този участък работи. Телефона нито е удрях нитп е изпускан. Също така съм забелязал, че линийте се променят и според мен това неса изгоряли пиксели. Може ли някой да ми помогне да отстраня този проблем.

П.П Телефона е Iphone 2G 8GB

Ето снимка на дисплея

th.1b2538b174.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, от горните постове не се ли проясни откъде е проблема? Носи го в сервиза, сам може да се прецакаш - не е за всяка уста лъжица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересуваше дали някой е имал същия проблем и ако е имал как го е отстранил.

П.П. Значи е от лентовия кабел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема реших да пиша тук! Имам проблем с дисплея на моя iPhone 2G 8GB. Целия тъч ми работи само при Unlock-a неработи и неможе да се отключи! Та въпроса ми е какво да правя, от какво може да е причинено това и за нов дисплей ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опита ли с рестор? Казваш работи, а само при ънлока - не? Няма логика да е хардуер.

Я, уточни - не работи при ънлокване или не работи редът, където е слайдерът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тач скрийнът е заминал. Имаше метод за вдигане на чувствителността, но не мога да си спомня къде е, за да дам линк. Когато го открия - това ще е последният шанс да се отървеш от смяна на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...