Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

App Store достигна 500 000 приложения за 34 месеца


BANNN

Recommended Posts

500kAppsInfographic_thumb.jpg

App Store на Apple достигна ново постижение два месеца преди неговата трета годишнина: 500 000 одобрени приложения. Според неофициална информация от CNN, последната партида е била одобрена от Apple през вторник, с което броя на приложенията в App Store достига половин милион.

Това число включва приложенията за iPhone, iPad и iPod touch, като действителния брой на приложенията, които в момента са достъпни за изтегляне е с 20% по-малко или 400 00 приложения.Въпреки че App Store беше посрещнат със скептични настроения, той бързо успя да се разрасне и за три години се превърна в най-големият мобилен магазин за приложения.

От мобилния блог за приложения 148app, търсачката за приложения Chomp и създателя на игри Chillingo са създали огромна инфограма, в която се отбелязват всички постижения на App Store от създаването на магазина до сега. Статистиката показва, че в създаването на приложенията за iOS участват 85 569 разработчика, като 37% от приложенията в магазина са безплатни, а средната цена на едно приложение е 3.64 долара.

Както казват, останалото е история и... Angry Birds, които може да видите в инфограмата отдясно. Предполагаме, че това ще е една от основните теми, които Apple ще дискутира на събитието WWDC, което ще се проведе на 6 юни.

източник: CNN Money

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И тук да попитам, възможно ли е изобщо да се браузват всички приложения, а не само топ това, топ онова?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е и там е така, топ това, топ онова и ми отварят 12 пъти по 25 приложения, по 20 категеории - няма 10к.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста приложения ги няма в US AppStore и обратното. Примерно сигурен съм, че има хиляди японски приложения със заглавия йероглифи, които въобще ги няма в Стор различен от японския или китайския.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но едва ли в US магазина има по-малко от 10к приложения. Още от едно време като се запознавах с Apple си ми прави впечатление тва и не мога да им разбера схемата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@apodjeki, сортирай ги по Release Date, така позволява и повече от 12 стр. (лично съм скролвал до около 20тина). За съжаление не виждам начин да се сортират по азбучен ред...

@tonygti, я пак? :biggrin:

img0741.th.png img0742.th.png img0743b.th.png

Това са само една малка част, които се появяват като разглеждам категориите в UK App Store-а. ;)

Истината е, че от тези 500 000 приложения реално количеството полезни и смислени приложения е много малък.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че в US Store няма приложения с йероглифи, а казах, че в Японския Store гаранция има много, които ги няма в другите сторове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...