Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Въпрос за подкарване на OSX86


emicha

Recommended Posts

Здравейте,

не знам дали съм в правилния раздел и се извинявам ако съм объркал нещо.

Искам да ви попитам какви по-точно са изискванията да подкарам въпросното чудо на обикновен лаптоп? В момента си търся лаптоп и гледам да е с Intel, защото до колкото разбрах с AMD няма да тръгне. Гледах някакво Lenovo на което са подкарали OSx86, обаче не съм много фен на марката. Въпросът ми е дали някъде има списък или каквото и да е, за да гледам да си купя нещо с тези параметри. Примерно изредени модели на Intel или подобно. Съжалявам за глупавия въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или : http://hackintosh.me/forum , аз съм инсталирал хакинтош , но само 32 битов , общо взето няма значение дали си на АМД или ИНТЕЛ , има релиизи и за 2те платформи , но за по сигурно и за да научиш нещо влез в единия от двата форума , този , който аз ти давам е на български ... успех :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря и на двама ви за отговорите. Ще разгледам и тия дни ще се пробвам... дано стане :( Лек ден и благодаря още веднъж!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важно е желанието , ако не спира да се отказва резултатите излизат на лице :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и аз така разбрах, че хич не е лесно. По професия съм програмист, и имам доста идеи за разни iPhone приложения, обаче не ми се дават 2000 лева за Mac имайки предвид, че objective-c ми е доста непонятен. То не че не ми се дават, ами просто ги нямам... ако става на въпрос и 10000 лева бих дал ако ги имам :( Иска ми се първо да се занимавам с това без подобни инвестиции, пък после ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен че е важно желанието. Ето аз все още не мога да се преборя с Х86 и това си е ,обаче колко диска "изпекох" не е истина. :mad:. Желая успех на всички ви, стискам палци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Аз от 2 седмици се мъча. Дръпнал съм 3 релийза и гледам като гръмнат индианец в тръстика. Дава ми някакви грешки в процесора "cpu called 0x2a6ac2" при зареждането на графичната среда и други подобни. Пробвах с команди -v cpus=1 и всичко до което се докопах в бат гугъл и всякакви други сайтове за хакинтоши ,но уви. Хардуера ми е дъно АSUS p5klp-am ;Intel core2 duo e7300 , nvidia 8600 gt, 3gb ram. Ако някой ми предложи някакъв читав релийз или да предположи къде ми е грешката ще го цуням :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асус P5 става по принцип. Пробва ли iAtkos v7? Можеш също да пробваш и ритейл мак, ползвайки Empire EFI bootloader.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оп ,докарах го до първите приветстващи логота ,след като махнах от единия релийз излишните неща. Скара ми се , че не намира клавиатура. Утре ще бягам до магазина за usb копчелъци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви са тези релийзи, хакове и т.н.?

Целта е да си имате съвместим хардуер след което Empire EFI + Retail. Даже се и обновява БЕЗ проблем. Тук обаче ще ударите на проблем с дънната платка. Всичко трябва да е на 6, за да нямате проблем. При мен се наложи обновление на BIOS с някакъв хакнат такъв за да подкарам retail.

Apple с PS2 kлавиатура и мишка няма - просто купи някакви какви-да-е USB и си напред. Отделно няма и IDE дискове.

Заделете отделен диск (не се циганете 500Г струват 100 лв.) така че да направите GPT partitions на него и да го турите само за OSX.

Може да се наложи да закупите видео карта (4500MHD не работи). ATI или nVidia директно - има около 6-7 начина за подкарването им.

Звук - с Voodoo HDA е почти безпроблемен, обаче сблъскате ли с проблем имате наистина голям проблем. Или вземаш USB аудио или направо Creative (за 50 лв. се продавате разни Audigy-та).

Мрежа - поддържат се почти всички Ethernet адаптери и повечето (!!!) wireless. Ако ударите греда вземете някаква USB тапа дето обаче работи (консултирайте се с линка по-надолу).

Резюмирам - проблема се казва дъно, Дъно и ДЪНО. Закупуването на подходящо дъно е просто магия. Закупиш ли го мяташ retail и имаш мак на смешни пари.

Във всички случаи четете от извора - InsanelyMac.com има тонове информация.

PS: създаването на Хак води до пристрастяване и последваща покупка на истински Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че звучи комично, но го има.

http://www.insanelymac.com/forum/lofiversion/index.php/t104797.html

emu10kx което е форк на kX (http://kxproject.lugosoft.com/) ето и описание на картите (http://kxproject.lugosoft.com/faq.php?language=en#cards)

Качеството на звука е несравнимо в сравнение с интегрираните карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да подкарам 10.6.3 ,но имам проблем само с видеото. При всички възможни начини , които успях да открия следва черен екран и не помага после нито сейв мод ,нито команди за резолюция и променяне на boot plist-а :unsure: ,карам на 1024х768 без хардуерно ускорение. Ако някой знае нещо по проблема ще съм радостен да сподели. PCI-E Nvidia Gforce 8600 gt 512mb.

Редактирано от bokoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук провери ли :nVidia

Четеш в тоя форум insanelymac

Един съвет от мен,да се занимаваш с Хакинтош си трябва многооооо четене.

Ползвай и google от време на време :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мишок, щом съм казал - проверил съм . Аз чета и пробвам първо преди да пиша, нямаше нужда да ме подсещаш. Само с официалните драйвери на Cuda нямам черен екран , но нищо не става , все едно ги нямa :naughty3: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да закачиш втори монитор с VGA или DVI->HDMI. Eстествено преди да си включил компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и последни новини

Подкарах видеото !!!! - оказа се че първият път когато съм записвал диска с EFI 1085 нещо не се е записал правилно и за това не е бутвал от него и ми се наложи да използвам Legacy EFI 1085

Сега за проба го записах пак и бутнах от него без проблем влезнах след това и от него инсталирах my hack installer махнах от /System/Library/Extensions/ NVDARes....kext и сложих NVDEnabler 64.kext рестартирах и машината тръгна вече с графична среда в 1680х1050 - както си трябва като ми направи впечатление че нещо бавно работи.

Пуснах си OSX86Tools и му казах да ми качи в боот лист-а настройките за къстъм видео GeForce 8600 GT с 256MB ram и DVI/DVI и след рестарт графиката започна да работи вече бързо ( нормално)

NVDarwin 512MB за видеото

Пробвай това. :Wink:

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да подкарам 10.6.3 ,но имам проблем само с видеото. При всички възможни начини , които успях да открия следва черен екран и не помага после нито сейв мод ,нито команди за резолюция и променяне на boot plist-а :unsure: ,карам на 1024х768 без хардуерно ускорение. Ако някой знае нещо по проблема ще съм радостен да сподели. PCI-E Nvidia Gforce 8600 gt 512mb.

Със същата карта съм ... без пипане в DSDT-o няма да минеш ... никакви кексове няма да ти помогнат ... мога да ти пратя моя ... накундил съм го за абсолютно всичко да работи :naughty3: Дъното ми е GB P35-DS3. За да разбереш дали си в нейтив мод пусни си просто Front Row ... ako имаш черен екран - греда !

Редактирано от copyman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях с един "инжектор" да подкарам на 1080p DVI->HDMI :tease3: . Сега ще търся начин да подкарам и VGA-то че да може да пущам и LCD-то. copyman, шерни някъде файлчетата ти да видим какво ще каже после :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако желаеш, може да пробваш това - SwitchResX, и пиши дали върши работа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...