Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Войната между Apple и Adobe приключва


arm11

Recommended Posts

apple-adobe-flash-store.jpg

Словесната престрелка между Adobe и Apple, касаеща използването на Flash технологията в iPhone и iPad, изглежда вече приключва. Изпълнителният директор на Adobe Шантану Нарайен заяви миналата седмица, че войната с Apple e свършила и, че неговата фирма вече няма спор с Купертино относно интеграцията на Flash и операционната система iOS, съобщи technews.bg.

"Вече няма проблем, тъй като хората могат да използват Flash на своите Apple устройства, стига да поискат", посочи Нарайен, цитиран от IT Pro. Apple все още взима предпазни мерки спрямо Flash съдържанието в браузърите за мобилни устройства, но има начини това съдържание да заработи и за притежателите на iPhone.

Приложенията, създадени чрез Flash, вече могат да бъдат конвертирани в iOS приложения, посредством софтуерен инструмент, разработен от Adobe.

Нарайен обясни, че спорът не е бил за технологията, а по-скоро заради желанието на Apple да контролира платформата. „Стана пределно ясно, че всичко е проблем с бизнес модела и контрола над платформата – приложенията и App Store”, заяви той. CEO-то на Adobe похвали Apple за операционната система iOS, като каза, че Стив Джобс и останалите от екипа са свършили отлична работа и са създали една водеща на пазара платформа.

Спорът между Adobe и Apple започна миналата година и прерасна в открита конфронтация със силни думи и от двете страни. Стив Джобс се отказа от Flash в своята мобилна платформа за сметка на HTML 5. Тестове показват, че възпроизвеждането на Flash видео на устройства с iOS може да съкрати живота на батерията.

До края на тази година обаче ще има 130 милиона мобилни устройства, които ще поддържат Flash, заяви Нарайен. Колкото до HTML5, той поясни, че Adobe активно подкрепя развитието на стандарта.

„За да се постигне естетиката и дизайна, който хората искат за тези приложения, Adobe ще съдейства със своя типографски опит и дизайнерски умения”, добави Нарайен.Той потвърди също така, че Adobe ще разработи помощни инструменти за използване на HTML5, въпреки че технологията конкурира Flash.

Източник Dir.bg

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флаш НЕ Е имало, НЯМА и НЯМА И да има. Пускането му ще доведе до пробойна в самия iOS и тогава всеки ще може да си програмира каквото му поиска.

А целта е да минава през цедката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизате директно през Сафарито и добавяте : http://xono.tv/

и гледате BTV,Kanal1 ,Nova, TV7 от телефона в HTML5.

Всъшност TV7 e BTV Action.

Може също да се отвори и със OPlayer. Влизате в OPlayer>Web Browser и там пишете линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флаша е гадно нещо, но широко разпространено. Освен реклами и филмчета, много сайтове имат изградена функционалност на негова база.

Що се касае до войната, тя си е в пълна сила. iOS устройствата не поддържат и няма да поддържат флаш.

Хубавото е, че те са вече 200 милиона и ако не искаш да изгубиш собствениците им като потенциални клиенти, почваш да създаваш алтернативна функционалност.

Разбира се, това не важи за родния български бизнес, който упорито пляска флаш навсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, това не важи за родния български бизнес, който упорито пляска флаш навсякъде.

Най-обичам БГ сайтове със интерактивна флаш начална страница. После "абе защо ме няма в търсещите машини?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За xono.tv трябва ли джейл на 4.3 не ми работи,само плея отгоре си седи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз съм с 4.3 без джейл и си върви идеално, но вчера и днес нещо няма стрийминг.

Редактирано от rumboni
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден открих един браузър Puffin. Мисля че върши работа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За xono.tv трябва ли джейл на 4.3 не ми работи,само плея отгоре си седи.

вече и при мен не работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...