Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacOS 10.7 Lion- Hackintosh


Lyudmil

Recommended Posts

Много ми се иска да инсталирам лъвчето на нормално PC или кактого наричат хакинтош. Обаче тази OS е непозната за мен и искам да се науча. Ще освободя един дял на харда от порядака на 20-30GB, ще ми стигне ли при положение, че няма да инсталирам 100 хил. неща и другия ми въпрос е инсталацията на MacOS може ли да се осъществи от флашка или да го изпека на DVD и да буутна от него като при Win-a? Сега свалям OS X 10.7 Lion DP4, само това ли ми е нужно или има още нещо?

П.П. Намерих ТОВА ОПИСАНИЕ, но като за новак ми се вижда сложно, някой може ли да ми предложи по-лесно (по-разбираемо) упътване?

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ Lyudmil, може да бутнеш инсталацията от флашка или usb hdd, но ти трябва инсталиран Leopard или SnowLeopard, за да я приготвиш, и като цяло директна инсталация на диск с MBR partition table, няма да може да стане, освен ако не преравяш install пакетите (не знам дали за Lion вече ги има преправени). Но можеш да инсталираш на друг диск с GUID pratition table, и след това с пак с Leopard или SnowLeopard да "ресторнеш" съответния Lion дял от GUID диска, върху дял на MBR диск, слагаш хамелеон да ти предлага избор за боотване в Mac OS X Lion или  Windows и си "джаза" :guitarred:

Ако решиш, да инсталираш Lion, имам подготвен install usb hdd, полазвам хамелеон за боотване Lion (но са ми различни версии съответно за боотване на Lion и Snow), само кажи и ще ти ги пратя заедно с описанието от а до я.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

От ровенето в нета и от написаното от теб, смятам да направя следното: да инсталирам Mac OS X от iDeneb 1.3 (има и 1.6) по описания в

начин. След, което мога да се заема с инсталирането на Lion по начина в
. Това ли е последователността или нещо изпускам? Няма ли как да си спестя инсталирането на iDeneb и през Win7 да създам частта от харда да е в MBR partition table и направо да инсталирам Лъвчето? Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да до сега не съм се занимавал с macos и все от някъде трябва да започна.

Конфигурацията ми е:

CPU: Intel Quad Q6600

MB: Asus P5Q-Deluxe

VGA: Giga-byte Nvidia 9500 GT

Ram: 4GB DDR2 Corsair

HDD: 2x500GB SATA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Людмиле, ако досега не си се занимавал - няма да стане съвсем от раз. Заеми се с четене първо за структурата на диска в Мак, какво е това GPT(за да можеш да имаш и двете ОС:7 и Мак), какво е буутлоудър и т.н. Порови в таблиците за съвместимост дали можеш да качиш retail MacOS и как(най-добрият вариант) или трябва дистрибуция - например посочената от теб iDeneb или iAtkos.

Ето тук е библията на хакинтоша: http://www.osx86project.org/

Edit: Ето какво ти изрових, проект v0ltr0n.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, ако обяснението звучи лаишки, това ми е първото.

Инсталация на Mac OS X Lion DV4 на PC

PC (лаптоп HP Pavilion 6520ea, Intel core 2 duo T7100(процесор), Intel GMA X3100, графика), HDD 500G (disk0), RAM 4GB DDR2 x 667Mhz)

външен HHD 120 GB - disk1 (върши работа и по-малък)

на disk0 имам действащ Snow с боот Chameleon-2.0-RC4 (MBR)

disk1 е разделен на три дяла Guid Partition Table

Първи дял за Snow (трябва да е инсталиран или правя рестор от disk0 на по-късен етап)

Втори дял Lion (празен)

Дял Installer

Подготовка:

http://osx86tutorials.zoekja.nl/tutorials.html (полезно помагало)

През Snow disk0:

Монтирам .....dmg файла който е свален за Lion(dv4), монтирам и BaseSystem.dmg (всички ръководства из нета са описали подробно било през терминал, било през файлов мениджър как да се стигне до въпросния BaseSystem.dmg, аз ползвам предимно терминал или Forklift с включена опция за показване на скритите файлове)

С Disk Utility, правя рестор на BaseSystem.dmg в дял Installer,след като свърши, отвивам в дял Installer /System/Installation и изтривам линка Packages,

( sudo rm /Volumes/installer/System/Installation/Packages ) през терминал

копирам от монтирания Mac OS X Install ESD цялата папка Packages, на мястото на изтрития линк в Installer

( sudo cp -v -R "/Volumes/Mac OS X Install ESD/Packages" /Volumes/installer/System/Installation/Packages )

копирам от Mac OS X Install ESD в основната директория на Installer

boot.efi, kernelcache, mach_kernel

може да се сложи и пакета Еxtra (за да има темата при бутването) копирам го в основната на Installer

от пакета PC_EFI_Lion

в терминал изпълнявам

diskutil list (виждам кой диск и кой дял е Installer )

cd (пътечката до i386) (може с drag and drop, като отворите в съответната папка и я завлечете до прозореца на терминала)

sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdiskА

sudo dd if=boot1h of=/dev/rdiskАsВ

sudo cp boot /Volumes/Installer

(може да е различно в зависимост от конкретния случай, А е номера на диска, първия диск обикновено е 0, втория 1, В е номера на дяла)

Инсталация:

Бутвам през usb-hdd дял Installer, инсталирам на дял Lion (Disk1-GUID Partition)

като свърши инсталацията, след рестартиране на система преминавам към стъпката след инсталция

След инсталция:

Стартирам Snow от disk0,

от новосъздадения дял с Lion на disk1 премахвам или преименувам файла PlatformSupport.plist в /System/Library/CoreServices

копирам пакета Еxtra в основната директория на дял Lion

може да се ползва Kext Wizard от Lion_pack, за инсталиране на VoodooPS2Controller.kext, за rebuild system kext caches и creat or refresh Extra/Extensions.mkext, както и за repair permition.

Довършване на инсталация:

Бутвам през usb-hdd, избирам Lion и довършвам инсталацията

(може да се наложи отново да се инсталират VoodooPS2Controller.kext както и kext-овете в /Extra/Extensions) и отново да се (rebuild system kext caches и refresh Extra/Extensions.mkext) за всеки случай си пригответе поне usb клавиатура

с това Lion-a на външния (guid) hdd e готов.

Прехвърляна на Lion дяла на (MBR) Disk0

заради факта, че disk utility на Lion не ми позволява да ресторвам активен дял (от който е заредена съответната OS), ми се налага да бутна отново от disk0 Snow, да ресторна на disk1 работещ Snow, да сменя боотването от пакета на Chameleon-2.0-RC4-r684-bin, процедурата е същата

в терминал изпълнявам

diskutil list (виждам кой диск и кой дял е Installer )

cd (пътечката до i386) (може с drag and drop, като отворите в съответната папка и я завлечете до прозореца на терминала)

sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdiskА

sudo dd if=boot1h of=/dev/rdiskАsВ

sudo cp boot /Volumes/Snow (na disk1) !!!

боотвам през usb-hdd, току що ресторнатия Snow на disk1, с disk utility, изтривам, Snow дяла на Disk0, ресторвам Lion от disk1, на мястото на изтрития Snow, на disk0, преименувам го на Lion.

след което повтарям

от пакета PC_EFI_Lion

в терминал изпълнявам

diskutil list (за disk0 дял Lion ) (обикновено основния диск е disk0)

cd (пътечката до i386) (може с drag nad drop, като отворите в съответната папка и я завличате до прозореца на терминала)

sudo fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdiskА

sudo dd if=boot1h of=/dev/rdiskАsВ

sudo cp boot /

и това е!!!

Пакет: Lion_pack.zip (8.48 MB)

Свали

PS. Файловете smbios.plist и com.apple.Boot.plist, са редактирани за моя лаптоп, може да се наложи да ги редактирате в зависимост от вашата машина.

PS2. Излезе Update за Mac OS X Lion DV4, новият updete е bild (11A494a), мина направо през SoftwareUpedate без проблем.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...