Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Разглобяване на стойката от iMac


kirec

Recommended Posts

Здравейте!

На студентска бригада съм в САЩ , се взех 20" iMac 2009 г. и за пренасянето му до България реших да премахна стойката, а самия дисплей да си го нося в ръчния багаж, защото не искам да рискувам да го сложа в куфара. Въпроса е как става махането й? Гледах едно клипче, на което доста лесно се маха стойката на Apple Cinema Display

, обаче нещо не става. Чудя се дали причината не е в това, че моя мак е по-стар от Аппле синема дисплей. Гледах и друго клипче, в което изцяло се разглобява същия iMac като моя и човека изкара почти всичко, за да развие винтчетата на стойката

Моля ви, кажете ми, че става и по по-лесния начин! :sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно както е показано на първото видео се маха стойката.

Ето ти един .pdf файл от Apple в който е описано как се маха стойката.

http://manuals.info.apple.com/en/iMac_24inch_VesaMountAdapter_InstallGuide.pdf

Ето ти и видео...от 40 секунда нататък

Ето и още едно видео с малък hint какво не трябва да правиш докато развиваш болтчетата и как е правилното да го направиш...от 9:10 нататък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, много ти благодаря за полезната информация, но за съжаление не става. Не мисля че бъркам в нещо, защото е доста елементарно. Наистина смятам, че по-стар модел iMak като моя се разглабя по различен начин. Моля някой, който има съшия да пробва и да драсне един коментар, зашото на всичките клипчета все нови iMac-ове и епъл дисплей се показва отделянето на стойката.

Дано грешката да е в мен де, за да не се налага да разглабям всичко :/

Още веднъж благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За твоя модел iMac, няма лесен начин, трябва да го разглобиш целия. Тук може да намериш доста добри упътвания за това как да го направиш.

http://www.ifixit.com/Answers/View/20513/remove+stand+of+an+iMac+20%22+intel

http://www.ifixit.com/Browse/iMac_Intel

успех

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, много полезен сайт! Но за съжаление новината е лоша :/

Някой има ли някакъв опит с пренасянето му до България, но не ми се иска да го слагам в багажното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пренасял 17" TFT монитор Dell в сак (в багажното) и нищо му нямаше и още си работи. Просто трябва да го сложиш между дрехи. Оотгоре, отдолу и отстрани, все да има дрехи :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета, но не бих рискувал. Има и друго нещо, да речем че няма да има никакви щети, обаче на на българска територия няма нищо сигурно. Преди 3 години с един приятел се прибираме от бригада в САЩ и за жалост неговия багаж беше изгубен, след няколко дни си го получава. В него имаше един iphone, парфюми, подаръци. Всичко беше изчезнало, имаше само дрехи останали. Така, че си е риск, който аз не бих поел.

Ще хващам отверката и ще запретвам ръкави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...