Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем със стартиране на операционна система


changer

Recommended Posts

Здравейте.Аз съм от тези потребители ,които повече четат от колкото да пишат и със сигурност не ме знаете.Та имам няколко проблема в windows.Знам, че това е форум за мак ос и всичко друго освен windows и Microsoft ,но вярвам и знам ,че тук има доста можещи и знаещи хора ,които да ми помогнат.

Проблема: Вчера реших да сложа win 7 ultimate build 7600 ,но се оказа ,че за дъното няма драйвъри.Проблема е, че след инсталацията ,която протича нормално и win-a се стартира ,застава на начален екран с логото на Microsoft и си седи така.Чаках го нарочно 30 мин. и накрая се стартира.При рестарт се получава същия номер с голямото чакане....

Махнах 7-мицата и реших да сложа Vista Ultimate sp2.Пак нормална инталация, но стигне ли се до начален екран , чакам 30 мин.Изключвам от това време проверката и настройката от win-a на системата, която правят vista И 7.. Инсталирах драйвъри за дъното, пс-то се рестартира и до там...черен екран като го чаках пак 30 мин, но се отказах,защото не е нормално.

До сега бях на XP Professional sp3 с който съм нямал никакви проблеми и в момента пиша от него.Той се инсталира без абсолютно никакви проблеми и забавяния.

Чудя се дали не е хардуерен проблема ,да не се разбират някои компоненти.

Конфигурацията ми е:

Athlon64x2 5200+ Dual Core (2.7hz, 1mb, 65w, am2) Box 4gb ddr2 800MHZ

750gb SATA2, 7200 Rpm, 32MB

Дъно: Asus M2N-MX SE Plus,nForce 430, AM2+(Up to 95w) ddr 1066, vga+PCI-E, sb5.1,lan, sata raid,mATX (NVIDIA GeForce 6100)

Видео: Ati 4650, 1gb, Asus EAH4650/DI/1GD2, PCI-E,DDR2, 128bit.

Захранване: АТХ 460W

Записвачка: пак на asus

Благодаря предварително, на тези които са изчели всичко до тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти едва ли е хардуерен, щом ти тръгва нормално под XP. Нормално е когато нямаш драйвъри за операционна система да се чуди. Аз например не минавам на windows 7 само защото няма драйвъри за моя лаптоп и няма да ми работи цялата мултимедия (един колега със същия се овътри да пробва).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Донеси ми го да ти го оправим. Трудно ще ти се помогне онлайн. Пиши на ЛС да ти дам адрес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За win 7 и аз се убедих ,но за вистата не мога да го приема.Защото дъното пише ,че е за виста даже и диста с драйвърите за дъното е надписан, че има драйвъри за виста.Друго нещо което се чудя е дали, да не е като при лаптопите да трябва релийз с SATA драйвъри или нещо такова?

АЗ се мъча с този релийз на виста > MICROSOFT.WINDOWS.VISTA.ULTIMATE.WITH.SP2.X86.RTM.RETAIL.ENGLISH.DVD-WZTiSO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което работи с Виста работи и с Win 7. Всички драйвери за Виста са съвместими с Win 7. uncivilized, а на бас, че ще ти го кача без никакви проблеми. Стига слушахте приятели. Има си професионалисти за всяка дейност, деба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:Wink: Аз не го казах от опит, а защото колегата ми каза, че не става.А и в сайта на asus пише,че няма драйвъри за W7.Иначе това е добра новина и щом казваш, че може, значи ще видя как става и ще я налазвам и аз.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - добре изчакай 22 октомври официално да я пуснат 7-цата , и до 2-3 седмици ще видиш и читави релиизи в замунда :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7-цата е пусната официално в края на Август. Аз лично съм с нея като партньор на Майкрософт по програмата MAPS. Нищо по-ново няма да има в тракерите на 22-ри. Просто ще се появи retail версия по магазините. Това е.

uncivilized, не ти трябват никакви драйвери освен за видеокартата, а тях си ги сваляш от сайта на производителя. Освен това, както и казах по-горе, всички драйвери за Виста са съвместими с Win 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ми драйвъри за сензора за пръстов отпечатък, функционалните бутони, камерата и card readera, които моят колега не е успял да подкара под 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони , аз говорих за нас обикновенните хора , които няма как да пипнем с пръст 7-цата в края на август , освен някоя бета по тракерите , макар че в момента има RTM версия в замунда , която ползвам и е стабилна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

changer, аз съм със същия релийз на Vista Ultimate SP2, като съм избрал Business пакет, и нямам никакви грижи (Toshiba L300 Duo Core). Проблема ти не е хардуерен, а по скоро неразбирателство с Asus (драйвъри). Нищо лично, но не уважавам тази марка (мое мнение).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента пиша от Windows 7 Ultimate 64bit благодарение на Anthony и неговите хора:)

Явно релийза с който аз пробвах е бил нещо омазан , защото те не са имали никакви проблеми при инсталацията му, както се случи при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ми драйвъри за сензора за пръстов отпечатък, функционалните бутони, камерата и card readera, които моят колега не е успял да подкара под 7.

Ако има драйвери за Виста, то те ще работят на 7 също. Заболя ме устата да го повтарям, но в крайна сметка всеки сам си решава. Ето и changer беше от твоя отбор, но за 2 часа му решихме всички проблеми и сега се радва на Win 7.

@ cuspider, братле, не ми казвай, че чакаш с нетърпение да си го купиш от магазина за 500 лв. Ако е така, евала. А ако не, RTM има в Арена и Замунда от края на Август и си работи прекрасно. На 22-ри просто същият build ще се появи и в магазините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера тамън си взех пс-то, тръгнах да му инсталирам простотиите и нета спря....повреда имало няква...егати якото.Та днеск започнах отначало с инсталациите и всичко върви супер.Много добър windows.Чак да ти е кеф да работиш на него:)

P.S. Някой знае ли къде се намират бившите c>my documents>user> и съответно къде Itunes си слага сложените от нас приложения?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намират с в C:users. От iTunes нещата са в C:usersимето на юзъра тиMy Music

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно този отговор не очаквах :) Аз минах от Хр директно на 7.

Aхахахахах, извинявай, проспала(поляла с.....)съм го това... :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони човече , ако не имах безплатен ъпгрейд към Windows 7 включен със закупуването на лаптопа ми нямаше никога да се бръкна за тази омазана система , предпочитам да събера 4х500 лева и да си взема един читав МАК , поне ще знам , за какво съм си дал парите . Само да отбележа оригинален Windows Vista SP1 , за незнам кой път вече вчера ми показа син екран и то по средата на обработването на важен документ , който за щастие бях запазил .... Дойде ли 7-цата веднага махам Глиста ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Син екран на Виста означава 99% хардуерен проблем. Това ти го гарантирам. От гледна точка на стабилност и сигурност Виста и 7 нямат особени разлики. И двете ОС са железни, според скромното ми професионално мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая не е , поне според мен , защото след преинстал на системата , проблема спира :) тъй че май съм уцелил единия процент , който не е хардуерен . Доколкото аз разбирам проблема може да бъде и в О/С - а понякога :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да слагам антивирусна?Аз на xp-то съм карал месеци без като се има в предвид ,че за нея има много вируси,а тук как стоят нещата?Не ми се ще много да товаря и с нея...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е твой избор .... сложи си нещо по-леко ако те притеснява товаренето , например F-Secure , Panda , Avast ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е доста по-надеждна от XP, но не е лошо да се защитиш. Аз бих ти препоръчал Norton Internet Security. Най-леката и приятна за работа, но е добре да си я купиш. Иначе може да си сложиш безплатната на Microsoft. Не е никак лоша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах ,че utorrent с 15-тина торента използва 1гб рам и повече?! :surprised: Дали не се разбира много с 7-мицата? BitComet не съм ползвал от много време ,но дали с него няма да е по-добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...