Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple: iCloud ще елиминира iDisk и iWeb


tonygti

Recommended Posts

apple.gif

Неотдавна Apple представи iCloud – базирано в „облака” решение за съхранение на данни и изчислителни услуги, както и приемник на MobileMe. MobileMe трудно може да бъде приеман за успех, но премахването му ще предизвика известни усложнения за настоящите потребители, които ще трябва да преодолеят преходния процес.

iWeb – хостинг приложението на Apple и iDisk – решението за съхранение на данни, също ще бъдат премахнати и ролята им ще бъде приета от iCloud.

Apple потвърди окончателно кои услуги ще замести iCloud. Gallery, част от MobileMe, както и iWeb и iDisk, ще бъдат елиминирани, но ще бъдат налични до 30 юни 2012 г., без значение дали потребителят ще премине към iCloud. Това означава, че въпреки неудобството, потребителят може да прехвърли в iCloud съдържанието си в iWeb, iDisk, или Gallery, без да го загуби.

Apple също така се опитва да направи прехода колкото е възможно по-гладък, обяснявайки детайлно как потребителят може да изтегли снимките си от MobileMe, как да свали и съхрани документите си от iDisk и как да премести материалите си от iWeb в друг клиент.

iCloud ще бъде налична през есента на настоящата година и ако потребителят желае допълнително пространство повече от 5GB, ще бъде необходимо да заплати за него.

Източник: kaldata.com

Редакция: tonygti

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

iCloud е активен от доста време. Откакто има GM версии на 10.7.2 и iOS 5 го ползвам без да имам developer акаунт. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изчезна и beta надписът от настройките нa iCloud, които са в System Preferences. А преди 15-тина минути със сигурност беше там! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм ... iTunes 10.5 също е факт, остава само 10.7.2 да излезе официално и картинката ще е пълна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че снимките, които са във Photo Stream не могат да се трият по нормалния начин :smile:

Намерих един, който може да е ви е полезен, ако някой намери нещо "по-нормално" да пише тук ;)

От компютъра:

1. Отивате на https://www.icloud.com/ и се логвате с вашият акаунт.

2. Кликвате върху акаунта си в горния десен ъгъл:

screenshot20111013at111.jpg

3. Advanced:

screenshot20111013at110.jpg

4. Reset

screenshot20111013at110.jpg

В телефона отивате: Settings -> Photos -> Photo Stream - OFF -> Delete Photos

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли някъкъв бут-лодер инсталиран? например chamelion? Ако не, прочети Тук

Редактирано от adept
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос как контактите ми да се озоват в облака?

Сега ги синхронизирам през gmail.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли някъкъв бут-лодер инсталиран? например chamelion? Ако не, прочети Тук

Нямам никакъв буут-лодер и правя всички описано в линка, пробвах дори и с нов акаунт, но не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

как контактите ми да се озоват в облака?

img0002jk.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го направил, но контактите ги няма имам само тези от gmail.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос как контактите ми да се озоват в облака?

Сега ги синхронизирам през gmail.

И аз имах същият проблем, но намерих решение, ето как става:

1. След като се настрои iPhone-а да работи с iCloud, отивате в Settings > iCloud и изключвате Contacts (Off). Ще ви попита дали да запази контактите на вашия iPhone или да ги изтрие. Изтривате ги само ако имате бекъп на компютъра, в противен случай ги запазвате!

.

IMG_0020.pngiCloud-setup-iOS5-21.pngiCloud-setup-iOS5-31.png

2. Сега синхронизирате контактите от iPhone с компютъра. Settings > General > iTunes Wi-Fi Sync

iCloud-setup-iOS5-4.png

3. Когато синхронизацията приключи, отивате пак в Settings > iCloud и включвате Contacts (On). Ще ви се появи надпис Merge, т.е дали да ги добави към контактите в iCloud. Натискате Merge и контактите ще се качат в "облака".

iCloud-setup-iOS5-51.pngiCloud-setup-iOS5-61.png

Това е! (Може да отнеме малко време преди да се появят в icloud)

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно облака прави разлика от контактите, които са от ексчейндж акаунт и контакти записани в телефона. При мен нещата се оправиха след синхронизация с фънамбол, премахване на контактите качени през ексчейндж и при пускане на облака да синхронизира и контакти нещата се оправиха. По същия начин ми е и календара сега ще боря него, че досега си го синквах от гмайл.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=42.617954,25.383928

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че снимките, които са във Photo Stream не могат да се трият по нормалния начин :smile:

Намерих един, който може да е ви е полезен, ако някой намери нещо "по-нормално" да пише тук ;)

Снимките няма да са вечно в облака. Има 2 особенно важни параметъра - iCloud поддържа последните 1000 снимки и те се пазят горе 30 дена.

Т.е. има изтриване, но ще трябва да се изчака. В облачни услуги триенето на обект е ресурсоемка задача (за разлика от добавянето).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...