Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Колко ви е бърз Нет-а


BANNN

Recommended Posts

За първи път ми се случва да съм на курорт и нета да е супер :)

Курорта е Боровец, доставчика е NetCom.

1073716399.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За торент тракерите, скороста при сваляне и качване, не се влияе от скороста получавана от доставчика.

Явно не си запознат с принципа на личеринг и обмен на DHT портоколи.

Лично аз съм свалял и с 15мб/с и качвал с 5мб/с и то от rutracker.org

И не ми го хвали този Люлин НЕТ че са "гола вода". Познавам доста хора от персонала и, който забележи, ползват за домашен доставчик Мегалан или P2P(Netera).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Найденов, не си прав изцяло. Няма как да надхвърлиш скорстта, която ти е лимитирал доставчикът, независимо какви протоколи ползваш. Иначе не виждам причината за хвалбата на Неол с мизерните 4МБ/с. От моя доставчик за 25 лв. на месец винаги свалям с 8МБ/с, при това през Wi-Fi. Това е максималната скорост на N протокола, по принцип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, може и да греша, но така ги разбирам нещата. Ако бъркам, ще се радвам на твоето мнение.

Знаеш че принципа на тракера е да разпредели файловете между пиърите, и по-принцип кръга се затваря като вътрешна мрежа.

Ако даден филм е 700 мб. разпределен на 1250 части x 4.5мб. и тегля от 20 сийдъра, то на практика не надхвърлям скороста получена от доставчика за всеки файл (Но сумирана, скороста се качва драстично).

Скороста за която плащам 15лв. е 30мб. и то за 2 компютъра( с 2 IP) на оптика + постоянно точене на нет през рутера.

p.s Графиката която съм поснал по-нагоре е от моя компютър, докато жената си береше фейсбук-фермата през компа в хола, а щерката си човъркаше в скайпа през Wi-Fi на 3G-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчикът ми е Трафик Нет. Найденов, няма как да надхвърлиш лимита, не са идиоти провайдерите. Може би тези 30мбит/с са ти минимално гарантираните. При моя доставчик плащам 25 лв. за гарантирани 10мбит/с, но реално достигам 80мбит/с без никакви грижи. Всичко зависи от това колко маймуни има на клона. Няма как да надхвърля тези 80мбит/с, защото това ми е лимита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Винаги е интересно да се събеседва с теб (човек научава доста работи). Все пак мойте познания в тази насока са на любителско ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Неолчо.

26409acb4aa41c06.png

Доставчика ми е Bglan и все още ползвам промоцията три безплатни месеци, без да ме обвързват. :Wink:

На предната страниця може да видите с колко дърпам от сървъра на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3G Мтел:

25a5244089535a3b.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

1092811196.png

Пълна простотия е тоя сайт. С Firefox 40мб/с даунлоуд, а резултата на картинката е от 2-ри опит на Chrome. Като първия опит беше с резултат 32мб/с даун..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да пуснем до сървър извън БГ, за да са съпоставими данните.

Например до Frankfurt.

1093169267.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

john_digweed кой ти е доставчик?

Роднилб:biggrin:

Една антена слага на тавана и така, без кабели :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...