Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Microsoft Word - проблем със шрифт


iSHOOTER

Recommended Posts

Здравейте, наскоро инсталирах Microsoft Office 2011. Имам следният проблем със шрифта, който неуспях да реша ровейки се из настройките. Отваряйки текстов файл със Microsoft Word на кирилица, текста излиза като буквите са заместени от квадратчета с изключение на изречения или заглавия върху които е използван Bold /четат се нормално/. Ако някой знае каде е настройката моля да ме упъти.

Благодаря Ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж в FontBook за дублиращи се и проблемни фонтове.

Иначе това си е проблем в Outlook 2011, и порови в Google кои точно фонтове дублира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Аз имам проблем със шрифтовете на Word. :huh:

Пиша от години само на Verdana, но когато инсталирах Microsoft Office for Mac се оказа, че не мога да ползвам шрифта, както ми се ще. Проблема е следния - избирам си шрифт Verdana, дори го вкарвам и като подразбиращ се в настройките, започвам да пиша и всичко си е ок, но ако се наложи да превключа en/ bg шрифта се променя самостоятелно с Times New Roman. Какво ли не опитвах по настройките, кого ли не питах, какво да правя, дори Microsoft не ми отговориха.

Някакви идеи? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, няма решение на твоя проблем. Word няма механизъм за контрол над шрифтовете ако липсва даден шрифт или същия няма кирилица, то той бива сменен с такъв, който има кирилица и това е извън контрола на потребителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.... няма кирилица, то той бива сменен с такъв, който има кирилица...

Напълно съм съгласен с теб, Stanev, но при мен проблема не би могъл да се класифицира така, по простата причина, че Verdana -та също си е напълно оригинален, кирилизиран, не е допълнително инсталиран и т.н. :mellow: Неприятния момент е, че ми се наложи да премина изцяло на Arial, който между другото е абсолютно идентичен на Verdana и това всъщност не ми дава мира. :unsure:

И се случва само във Word :mellow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Word могат да ти се случват и много други странности, но това е тема на друг разговор. Стане ли въпрос за шрифтове, каквито и опити да правиш ако нещо не му хареса той ще си прави, каквото реши - съжалявам :smiley-face:

Нямам мак и не мога да кажа, но виж на компютъра на някой колега как се дъжи при същата ситуация и ако всичко е наред смени твоята Verdana с неговата и виж какво ще се случи. По всяка вероятност Word-а си мисли, че шрифта не съдържа очертание със съответната кодова таблица (кирилица) и за това го подменя с друг.

Провери и локализацията на OS и всички места, на които можеш да укажеш, че използваш кирилица. Други идеи нямам :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Thanks, Stanev. Отново да кажа, че съм съгласен с теб, направил съм и всичко това, но... :cool: Дори и при представителя в магазина им опитаха на всички машини, които имаха в наличност и се оказа, че и там е същото. Това, което ме дразни в случая е, че няма никакъв отговор от Microsoft, а уж са сериозна компания. Писал съм и съм търсил съдействие и на други големи компании и винаги съм имал отговор, дори и позвъняване на телефон, за да помогнат, тези :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След дълго време реших проблема си много просто , но нали знаете за гениалните неща какви са :) . От настройките нищо не излезна , но стъпките за да бъдат квадратите и символите превърнати в букви които открих са следните:

1.Отварям текстовият файл с Microsoft Word от Microsoft Office 2011 за Mac.

2.Mаркирам целият текст.

3.Отивам на Fonts и избирам Аrial

Текста е готов за четене , единствено това е че трябва да се прави всеки път ръчно , но и така е добре.

Весели празници на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...