Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помощ за конфигуриране на втори Wi Fi Рутер


strong94

Recommended Posts

Здравейте, нета ми е от Мегалан но ми се налага да ползвам и втори Wi Fi рутер вързан към основния. И от време на време нета ми забива и след известно време се появява, поразпитах и ми казаха че трябвало специални настройки на втория рутер. Може ли някои да ми помогне. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Преди ползвах два рутера, за да усиля сигнала на първия етаж - доколкото помня при мен беше следната ситуация: (и двата рутера бяха Netgear, не знам ако ти си с други дали менютата ще се казват така)

1. На рутера "майка" има едно меню Wireless Repeating Function. Там се дава "Enable wireless repeating function".

2. Пак на същия рутер се дава да бъде Wireless Base Station и отдолу на Repeater MAC Address се пише MAC адресът на втория рутер.

3. На втория рутер (този, който ще препраща сигнал) отиваш в менюто Wireless Repeating Function и там също даваш "Enable wireless repeating function".

4. Избираш го да бъде Wireless Repeater.

5. Би трябвало да има едно "Repeater IP Address". Тук задаваш какъв да е IP адресът на втория рутер. Например при мен Base Station-а (демек първият рутер) имаше IP 192.168.1.1 и за да няма объркване бях сложил на втория рутер (който е Wireless Repeater) IP 192.168.1.101

6. Последно в същото меню на втория рутер - има едно "Base Station MAC Address" - там пишеш MAC адреса на първия рутер.

Така при мен работешe. Рутерите бяха Netgear WNDR3300 - base station и Netgear WGR614 - repeater.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една настройка различна от фабричната според мен е специлна, друг е въпроса какво точно ти трябва в случая.

Какви модели са рутерите?

Каква е връзката между 2-та рутера, жична или безжична? Ако е безжична, защо не теглиш един кабел между 2-та, много по-сигурно е и спавнително евтино?

Какъв фирмуер имат, оригинален последна версия или нещо друго? Ако не е последна версия не е лошо да се ъпдейтне, ако знаеш как.

Имай предвид, че качеството на безжичната връзка много варира в зависимост от производителя, модела и фирмуера на рутера дори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 години по-късно...

Накой да ползва това AX3000 Dual Band Wi-Fi 6 Range Extender, Model: RE3000-Cudy: WiFi, 4G, and 5G Equipments and Solutions или от същата марка. На 5GHz няма свързване каксво ли не опитах. И iPhone на 5GHz на коя честота излъчва 802,11ax или 802,11ac.  Крайната цел е интернета 5G от iPhone към LAN. USB не върши работа.

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...