Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

USB HDD за Backup и за ....


Cyberman

Recommended Posts

Вчера реших да се направя бекъп на Леопарда след като чакам от Ябълката да ми потвърдят безплатния ъпгрейт към Лъва.

До тук добре, днес реших да го боцна в служебната щайга да са кача туй-онуй :), но го няма никъв(само виртуалното ЦД с драйвери и утилита).

Да има няк'ъв чалъм хем да ми е за бекъп ,хем да мога да си го ползвам за пренасяне на това-онова?

Диска е WD "My Passport Essential" 500Gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Carbon Copy Cloner се казва софта който ти трябва. Много добре работи, прави пълен бекъп на оригиналния. Не може да го ползваш за друго освен ако не си го разделил предварително бекъп диска на два дяла. Ползвам го от доста време понеже съм със Хакинтош и всеки упдейт си е таралеж в гащите :Wink:

CarbonCopyCloner

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, златен си. Аз си мислех да го разделя на 2 но Партишъм улитито не ми разрешаваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм ... опитай пак ... диск утилито рядко прави номера или нещо друго има. При мен диска който ползвам за бекъп също е разделен на две, но и двете части са журнални.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да се отървеш колкото се може по-скоро от този HDD. Аз имам 2 по 1TB, който са пълни с инфо и са за кофата.. Най-гадния модел..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Ползвам го вече година и не ми е създавал ядове до сега. Само за пренос ми е не държа ценна информация.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Cyberman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвяй си time machine, наи-доброто за периодичен бекъп. Нямаш абсолютно никаква нужда от carbon copy. Самото disk utility върши абсолютно същата работа. И то може да ти направи пълно копие на харда, с функцията restore.

Форматирай харда отново, раздели го и ползвай единият дял за бекап с тайм машийн.

Колкото до това, че не го виждаш на друг компютър- да не е на виндовс машина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да на Вин машина е.

Така и съм направил. Разделих го даже на 3 дяла. Първия - Тайм Машина, Втория - Трансфер и третия снощи го направах Инсталационен за Лион-а за чиста инсталация.

Втория дял го бях форматирал на Вин-а но не ми даваше да пиша, само да чета от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вин-машина няма как да ти види Mac дяла, без допълнителен софтуер (mac drive примерно). А дяла, който си форматирал под виндовс, е NTFS и затова не можеш да пишеш върхи него. Инсталирай си Paragon NTFS на мака и ще можеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...