Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Големи издатели са недоволни от политиката на Apple


tonygti

Recommended Posts

apple8.jpg

Канадският издател на електронни книги Kobo и американското издание The Wall Street Journal обявиха едновременно в неделя, че повече няма да продават съдържание на потребителите чрез своите приложения за устройствата на Apple.

Майк Сербинис, изпълнителен директор на Kobo, заяви, че компанията прекратява продажбите на книги през Kobo App и повече няма да поддържа магазина за книги в своето мобилно приложение за устройства на Apple. Сега клиентите на канадския издател ще могат да си купуват книги само чрез сайта на издателя kobo.com или през браузър, като оформят заявката си през него.

От The Wall Street Journal пък на свой ред заявиха, че скоро ще премахнат от своето приложение всички съществуващи възможности за покупки. Потребителите ще трябва да се абонират и да получат достъп до пълните статии само чрез основния сайт на вестника wsj.com.

По този начин и двете издателства се обявиха срещу новите правила на Apple, представени през февруари и влезли в сила на 30 юни. Съгласно тях, всички платежни операции в рамките на приложението трябва да се обработват само чрез платежната система на Apple. Компания в този случай иска да получава по 30% комисиона от всяка транзакция. Издателите считат, че компаниите могат да искат такса за самото приложение, но Apple няма никакво отношение към съдържанието, така че желанието на корпорацията да получава по 30% и от него е повече от несправедливо.

От Apple засега не коментират изявленията на двете големи издателски къщи. Представители на Kobo и WSJ се опасяват, че политиката на Apple е не само несправедливо, но и води до повишаване на цената на материалите за абонатите, тъй като при нейното формиране ще се включват и 30-те процента комисиона.

През юни Apple либерализира до известна степен правилата за работа с приложения, като разреши на разработчиците на софтуер сами да определят тарифите си и взе предвид исканията, според които съдържанието в App Store трябва да се продава на същата или по-ниска цена от тази в сайта на разработчика.

Ще припомним, че по-рано и други издатели са изразявали недоволство от тази политика на Apple. Така например, издателството Pearson, издаващо The Financial Times, реши да не създава свое приложение за App Store, а да оптимизира сайта си за всички потребители на мобилни устройства, така че те да могат да работят с него през обикновен браузър с цел заобикаляне политиката на Apple.

by tonygti

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...