Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Макбук Про 13.3


toni6600

Recommended Posts

Здравейте, много ме тревожи макбук-а ми, понеже последните дни го усещам, че доста вдига температурата. Веднага го занесох на почистване тъй като тъкмо му изтече гаранцията. Снениха ми термо пастата, почистиха го, смазаха вентилатора и него го смазаха, общо взето мисля че всичко. След това си поставих iStat pro за да следя температурите и т.н. Обаче ме тревожат много. Поразрових се из форума и из нета обаче нещо много ме чопли. CPU - 64-70; Heatsink B - 45-55; NorthBrigde - 42-55; Fans - 1995-2209 rpm. Досега не съм ги следял температурите но не съм и усещал да загрява толкова много, особено много почва да грее, ако гледам нещо из youtube, zamunda и т.н. Това са му характеристиките, не очаквах че за една година да почне така да грее. Ако някой може да каже при него как са температурите дали да знам да се тревожа още повече или не. Като позагрее почва да мъчи сафарито доста.

Model Identifier: MacBookPro7,1

Processor Name: Intel Core 2 Duo

Processor Speed: 2.4 GHz

Number Of Processors: 1

Total Number Of Cores: 2

L2 Cache: 3 MB

Memory: 4 GB

Bus Speed: 1.07 GHz

Boot ROM Version: MBP71.0039.B0B

SMC Version (system): 1.62f6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в Activity Monitor дали нещо ти товари процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kernel_task - от 5.5 - 20%

utorrent - 6.3 - 9 %

и накакъв windowsserver който не ми е ясно от къде се появи - пак около 2-3 %, другите са си нула или 1-2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това не са кой знае колко високи температури. Щом вентилатора е около 2000 оборота/мин. то това би следвало да ти показва че не е загрял.

По всичко личи и, че процесора не ти е натоварен. Да не би да си го ъпдейтнал до лъва? Из нета се виждат наблюдения, че при някои се наблюдават малко по-високи температури след ъпдейт до Lion. Аз на моя Pro нямам такива впечатления, но на Air-a определено пече като котлон. Вентилаторчето му се сцепва да върти, друг е въпроса, че повече шуми от колкото духа.

Може би е добра идея да рестартнеш, да изчакаш едно 10-ина минути без да го закачаш и да дадеш пак температурите, да го видим в "idle" как е. Аз предполагам, че ще е някъде 45-50 на процесора.

Редактирано от techo91
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като го пусна си държи около 30 градуса, после почва да вдига. Иначе сега видях в iStat pro показва,че Idle - 90% което на мен ми е доста странно.

img0737ho.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от toni6600
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвам да те успокоя? Пуснато сафари 5.1(като в Лайън) под winxp = пече на поразия. На същия комп имам хакинтош със старата версия - всичко си е ок. Нищо му няма на твоя мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя с i7-цата като пусна някакъв флаш направо полудява, перката върти с 5-6000rpm :)

Споменвам процесора, защото старият с Core 2 Duo, не загряваше толкова.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то добре, но при мен повече от 2 200 не съм виждал да вдига перката. Значи да се успокоя, че му няма нищо. Обаче не съм Lion, но като се замисля май наистина най-много вдига при пуснато сафари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко, имам същият МакБук, с Лъва съм. Преди седмица го отворих, почистих, смених термопастата с MX3. Няма, брат, под 60-65 градуса не пада.

Всички са така. А иначе за Lion e вярно, откакто съм с него, температурите отидоха нагоре с 4-5 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Ами… ако някой може и на мен да ми каже "Споко!" :-)

От няколко месеца съм собственик на MacBook Pro, 13-inch, Late 2011, 2.4 GHz Intel Core i5.

При нормална експлоатация температурата на процесора е между 40 и 60 градуса, оборотите на вентилатора - около 2000.

Поне това казва iStatNano. Но като се натовари процесора (например при конвертиране на видео) температурата отива до 92

(на моменти до 93-94) градуса, а оборотите на вентилатора - 6200. Четох из интернет - и при други е същото. Някъде се споменаваше,

че допустимата температура на тези процесори е 105 градуса, но все пак бих искал някой съфорумец да сподели мнението си.

И още един въпрос. Ако температурата се повиши над допустимата, MacBook-а изключва ли като iPhone-а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

МБА и при ползване на някой по-тежък флаш сайт или при пуснат на заден фон XBMC и аз стигам 95 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя бачка без абсолютно никакво прекъсване по около десет часа дневно. Студен си е винаги освен в изброените горе случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бачка от два часа, обикновенно стига до десет на ден:

post-226-0-74306100-1334322421_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе Лате-то си е Лате. Много вкусно, особено с лешник, ммм...

Иначе, моя в момента, само леки програми отворени, работи от може би месец, процесора е на 46 градуса. Но за i7 мисля е съвсем нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми...аз съм с ай3 3.2гхз(а го бие глас че е печка) и както виждаш си е ок.

П.П. Мммм, Джак-ът си е Джак :drunk:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...