Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Въпрос относно инсталиране на Samba 3 на Lion


wsgar3

Recommended Posts

Привет,

След като сложих Lion се сдобих с известния проблем с шерването на файлове от МВР-то. Използвам 2 бр. WDTV Live и се чудя как да се справя с проблема. Пробвах с различни медия сървъри, но всички които опитах не стриймват субтитри. (Ако знаете някой с който мога да виждм субтитрите през WD ще е по-лесно :):):) )

Четох по темата из нета и препоръката е инсталиране на Samba 3.

Използвах това: http://forums.boxee.tv/showthread.php?t=38629

С инсталирането на Xcode и MacPorts се справих, но зациклих на конфигурирането на "smb.conf" и всичко след това.

Моля за помощ по темата.

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не виждам как да помогнем ако не постнеш тук conf-а.

Самбата си иска да си точен в конфига иначе няма да стане и това е. Мъчил съм се и аз като грешен дявол в зората на запознанството ми с "unix", но винаги гледам да се оправя сам. Можем да започнем с това да кажеш точно какво искаш да стане, кои папки искаш да шернеш и с какви "permissions".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не забравяй да споделиш опита си с тези, които бяха готови да ти помогнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ползвах инструкцията от линк в първият пост. Но си трябва познаване на "unix" и логиката му - при мен проблема е, че се опитах директно с написаните в линка инструкции, без да осъзнавам, че на места трябва да замествам разни неща с мойте променливи(имена на директории и т.н)

Много ще ми е трудно да обясня нещо което не разбиам как точно работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен е ясно, пък и колегите, които ще тръгнат да се занимават с това би трябвало също да се сетят какво имаш предвид. Смятах, че си срещнал някакъв проблем, който е предизвикал различен начин на действие от гореописания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...