Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гласов контрол на iPhone 2G/3G 3.x


BANNN

Recommended Posts

В тази тема ще обясня как да добавим гласов контрол на Вашия iPhone 2G или 3G както при 3Gs

(само за OS 3.0,3.0.1 и 3.1.2).

d1d40bfb073dd7f7.PNG 5da677284a48fe35.PNG

Теглите това и го разархивирате:

Voice Control.app

Свали

Поставяте папка Voice Control.app в Applications

Теглите и тези два файла. Те добавят гласовия контрол в Settings-General-Home

/Applications/Preferences.app/Home Button.plist

/Applications/Preferences.app/English.lproj/Home Button.strings

Сложете ги където съм показал, като преди това запазите оригиналните или просто ги преименувайте, като добавете ".bak" или ".org" (без кавички) след името им.

Направете Respring след което трябва да зададете 0755 права на файла Vocalia, който се намира в /Applications/Voice Control.app. Отново правите Respring след което всичко трябва да е 6. :Wink:

Пробвано е лично от мен на 3G Fw. 3.1.2 и работи отлично.

Надявам се да съм бил полезен.

Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за ръководството, GPower. :clap 2:

Преди бях намерил информация за същото това нещо и го пробвах, но не стана, сега обаче проработи. :hmmm:

Ако някой си задава въпроса дали това е оригиналното приложение от iPhone 3GS, то ще му кажа - Не, това е приложението Vocalia v.2.0.1

Що годе се справя с намирането на контактите, но музиката не се справя толкова добре (може и аз да не ги изговарям както трябва).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за програмата на Gpower и за ръководството работи идеално без никакви проблеми :):Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш микрофон може и да проработи. За контактите само че няма да има никаква полза, тъй като не можеш да ги набереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, от доста време ми се иска нещо такова! :biggrin: А някой знае ли дали е възможно оригиналното приложение да се ползва на iPhone 3G?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що годе се справя с намирането на контактите, но музиката не се справя толкова добре (може и аз да не ги изговарям както трябва).

Значи е много по-добро от оригиналното на 3GS. От 100 опита нито един контакт не ми е познал. Отвратителна работа. Защо вече нямаш възможност сам да си създаваш voice tags? Ужасно малоумие е това сега и то не само при iPhone. Дефакто те лишават от гласов контрол, а за мен това е безценно при шофиране, защото винаги ползвам хендсфри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що годе се справя с намирането на контактите, но музиката не се справя толкова добре (може и аз да не ги изговарям както трябва).

Що годе ли? Oткрива абсолютно всичко :lol: И като се има предвид, че моя фъфлещ английски... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам няколко въпроса относно Voice Control-a :

1.Трябва да сложим папката в iTunes в ляво където пише Applications в графата Library???

2.Къде да добавим 2та файла в Settings-General-Home и ако е така къде да го намеря това???

3.Respring???

4.Как да задам 0755 права на посоченият файл???

Извинявам се за незнанието но просто отскоро имам телефона и не съм го разучил все още :smile:) В крайна сметка никой не се е родил научен :]

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой желаещ да преразкаже всичко което го има във форума на ivogb?

Гора от ръце...

ivogb, седни и прочети всички теми в раздел Правила, важните теми във форума и повечето теми в този раздел (Ръководства) и ще ти стане ясно кое, къде, какво, как, защо.

В едно си прав - "никой не се е родил научен", но за да се научиш трябва да четеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проложението работи доста добре, но за жалост не върши работа на хора, ползващи контакти на кирилица...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това май не работи при БГ проекта с БГ контакти или ако работи някой да даде ръководство как става номера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като горния непросветен,ivogb,от скоро имам телефона. Уж се опитах да разбера ,за какво става въпрос,но "файда йок"... 1 час се опитвах и накрая пак на нулата,така че ако на някой му се занимава,моля да обясни като за индианци стъпка по стъпка как става всичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой желаещ да преразкаже всичко което го има във форума на ivogb?

Гора от ръце...

Я, да тичкаш бързо в раздела "iPhone - основната терминология"; "Въпроси и отговори за начинаещи" и по път в раздела с правилата...

Твърде лесно искаш да си модерен - ако не започнеш от "А" и "Б", доникъде няма да стигнеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Iphone 3GS FW 3.1.2 44 седмица

Приложението го имам инсталирано по default но нямам иконка на Springboard-а, нито в Settings не намирам настройките за програмата. Безопасно ли е да инсталирам приложението качено в темата тук? Защото забелязвам че работи доста бъгаво това което имам вече на телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Порови в сетингс по - внимателно и ще го откриеш. Иначе не се занимавай с глупости - и двете са един дол дренки, няма да стане по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mindgamevo, по заглавието може да разбереш, че това е за 2G/3G. Както каза 3GS си има приложение за тази цел по подразбиране.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмката става, само дето малко с българските имена не може да се справи, но аз главно го ползвам за управление на Ipod. Кеф е докато карам колелото в студа просто да цъкна бутона на слушалките и да кажа "Play next song" или "Play playlist by Upsurt"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...
  • 10 месеца по-късно...

Аз пък отворих 6 страници в БГ форума една за терминология друга за въпроси за начинаещи да го изучавам тепърва по дълбоко.... та свалих ifunbox и сложих папката в user applications (ima i User Applications нз дали съм избрал правилното дори не знам дали съм на път да го направя както трябва или да си прецакам телефона) те не разбрах 2та файла къде трябва да се сложат? Ще се радвам да знам дали го правя както трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, прочети първия пост наново и не интерпретирай, а го направи както е описано.

Вчера нали ти писах? var/stash/Applications...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...