Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

7-те принципа на успеха на Стив Джобс


arm11

Recommended Posts

Steve-Jobs-Medical-Leave.jpg

Ръководителите на компании по света могат да научат много от Стив Джобс.

В книгата си „The Innovation Secrets of Steve Jobs" Кармин Гало, автор в списание Форбс,

систематизира 7 основни принципа на успеха на Стив Джобс, които той извлича от интервюта и

различни изказвания на шефа на Apple.

Правете това, което обичате

„Когато хората вършат нещо със страст, те могат да променят света," казва Джобс.

Той твърди, че през целия си живот е следвал сърцето си и това е направило живота му такъв,

какъвто е. Трудно е да измисляш нови идеи, ако не желаеш страстно да допринесеш за развитието на света".

Оставете следа след себе си

Страстта дава гориво на ракетата, но погледът напред я води до целта й. През 1976 г. Джобс и

Стив Уознияк основават Apple. Джобс иска да даде компютър в ръцете на всеки човек по света.

През 1979 г. Джобс гледа демонстрация на графичен интерфейс в Xerox в Пало Алто и веднага разбира,

че той ще направи компютъра достъпен за всеки човек.

Тази технология по-късно се превръща в Macintosh.

Хората в Xerox не се видели технологията по този начин, защото са се интересували само от това

как да направят по-добра копирна машина. Ето как погледът на двама души може да бъде съвсем различен.

Използвай ума си

Джобс казва „Креативността свързва нещата в света". Да „свързваш нещата" означава и да търсиш

вдъхновение в други индустрии. Джобс казва, че е намирал вдъхновение в телефонния указател, в Индия,

в медитация, в хотел Four Seasons и др.

Продавай мечти, не продукти

Хората, които купуват продукти на Apple не са потребители, а хора с мечти, надежди, амбиции.

Как вие виждате вашите клиенти?

Казвайте „не"

Веднъж той казва „Гордея се с нещата, които не правим в Apple също толкова,

колкото и с нещата, които правим".

Той е убеден, че трябва да се правят продукти със семпъл дизайн. Семплостта е много важна за Джобс

във всичко, което прави. Иновация означава да се елиминират ненужните неща, казва той.

Създавайте вълнуващи преживявания

Магазините на Apple са уникални. Например - тям няма касиери. Те не искат магазинът им да

изглежда като място, където се продават продукти, а като нещо много повече.

Създайте послание

Стив Джобс е известен като най-сладкодумният разказвач в корпоративния свят.

Той прави промоцията на един продукт истинско представление. Може да имате най-иновативната

идея на света, но ако не знаете как да запалите хората по нея, жалко за идеята.

Иновацията - това просто е нов начин да направиш нещо така, че да предизвикаш позитивен ефект.

Всеки може да прави иновации - опитайте да се постигате това всеки ден, съветва той.

Източник: Profit.bg

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Създавайте вълнуващи преживявания

Магазините на Apple са уникални. Например - тям няма касиери. Те не искат магазинът им да

изглежда като място, където се продават продукти, а като нещо много повече.

Така е :rolleyes:

When I die I would like my ashes spread throughout an Apple Store

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... - там няма касиери. ...

Хахахааха! Няма касиери! Просълзявам се, като гледам как всички ми мислят само най-доброто. Касиери няма, ама има хора, които искат само да ти вземат парите!

:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iPhoneman

When I die I would like my ashes spread throughout an Apple Store

Ти... това... сериозно ли?! :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахааха! Няма касиери! Просълзявам се, като гледам как всички ми мислят само най-доброто. Касиери няма, ама има хора, които искат само да ти вземат парите!

:tooth:

Все пак,това е "магазин",самичък си влязал вътре.Но след като си вътре,знаеш какво ти трябва и като дойде време за плащане,се изненадваш колко приятно са ти взели парите(които,така или иначе си решил да дадеш)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж, аз не казвам, че някой насила ме е накарал да си купя iPhone. Ама да ми разправят, че, видиш ли, тези, които купуват iPhone били хора с мечти, надежди, амбиции...

А другите какво? Аз, преди да си купя iPhone, 8 години бях с Ericsson (не Sony Ericsson) - това с какво ме променя?

И, да, приятно ми взеха парите в Apple Store в Калифорния. След като обясних на продавача, че живея в България, ми продадоха ФЗ iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кога си пазарувал,ама ФО мисля,че е от няколко месеца(от Apple store)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

@The Shaman: Не те разбрах, но спирам. ;)

@pepo1919: Това вече го знам, но преди година и половина не го знаех. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за тъпия въпрос: ама как няма касиери/каса? В крайна сметка на кой даваш парите и той къде ги слага? :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идва един с нещо средно между iPad и касов апарат и ти ги взема. Поне в моя случай беше така. Не забелязах къде ги сложи. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Jekylll, това, че си Неинформиран не прави другите виновни. Отнесохте темата в посока "Детската градина" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

profusion, разбира се че има човек, който ти взема парите. Джобс иска да каже, че в техния магазин няма типичните касиери, които си виждал. Там има само хора, които ти помагат в избора и когато си готов си изваждат iPad-a и приключвате сделката. Няма опашки ала бала. Е, като пуснат новия iPhone няма как да няма опашки. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...