Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

При стартиране ми изкарва папка с въпросителна


KurtiMakarov

Recommended Posts

При стартиране ми изкарва папка с въпросителна,вместо ябълката.И неиска да стартира OS.Някои може ли да помогне?

МаcBook 13' Snow Leopard 10.6.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start up from a system software CD or DVD, and repair your disk using Disk Utility:

1. Insert the Mac OS X Install or Restore disc.

2. Restart the computer, then hold the C key during startup.

3. From the Apple menu, choose Disk Utility. Do this in the first screen of the Installer. Don't click Continue. If you click Continue in a Mac OS X Installer version earlier than 10.2, you must restart from CD again.

4. Click the First Aid tab.

5. Click Repair Disk.

6. After repairing the disk, try to start from the Mac OS X hard disk.

Източник - прочети цялата статия

В друг форум пише, че може да е проблем с хард диска и да се наложи да го водиш на доктор.

http://www.emiratesmac.com/forums/troub ... cbook.html

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=787061

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на PowerBook-a имах подобен проблем. Оказа се че харддиска беше заминал. Като пуснеш компа натисни comand+options+p+r за да изчистиш параметричната рам. Натискаш тая комбинация и държиш докато не чуеш втория или третия звуков сигнал (аз държа до третия) и тогава пускаш и гледаш дали ще ти зареди ос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Disk Utility вижда харда,но след инсталацията пак ми показва същото.Сега ще опитам ресет на рама,както каза Adamov

П.п И рестарт на рама не помага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е заминал харда или се е сбозило нещо софтуерно. В момента компютъра ти не намира харддиск т.е. няма от къде да буутне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова но диск утилити го вижда и дори инсталирах на ново OS и пак продължава да ми дава това.Дори и верифаи минава без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата.В гаранция е,дали ще признаят гаранцията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Длъжни са, освен ако скапването не се дължи на неправилна употреба, механични въздействия, и др., отбелязани в гаранционната карта като изключващи гаранцията фактори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не съм 100% сигурен. Симптомите обаче са същите като при мен, а моя хдд се оказа заминал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от терминала как да му кажа от каде да стартира.Защото Disk Utiliti вожда харда,вижда инфото вутре,не дава грешки при верифаи,а в краина сметка неможе да зареди OS.

-- Нед Ное 08, 2009 12:20 pm --

Харда ми е заминал!!!! :chopwood: :flying: :hammer: :):yikes::yikes::yikes::yikes:

[youtube:25nvzl6j]

[/youtube:25nvzl6j]
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...