Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Funambol/OneMediaHub-Лесен и бърз метод за синхронизация на Address Book


johnnybravo

Recommended Posts

Първо отивате на сайта и си създавате нов акаунт: http://my.funambol.com/

Следващата стъпка е да си свалите програмата на телефона, това става от App Store (може директно на телефона, приложението е Free)

Стартирате програмата на вашия телефон и си въвеждате потребителското име и паролата, които сте си избрали.

Има опция да изберете посоката в която се синхронизират контактите ви: двустранно, от телефона към сървъра или от сървъра към телефона. Ако искате да си направите Backup, изберете Phone to Server.

После натискате само Sync Contacts и чакате.

Ако искате да синхронизирате с друг телефон, отидете на този адрес: https://www.forge.fu...l.org/download/ и изтеглете версията на Funambol за вашето устройство. Аз изтеглих за Windows Mobile и така си прехвърлих всички контакти в моя HTC Diamond, като този път използвах опцията Server to phone.

mzl.ybcarwuu.320x480-75.jpgmzl.ttiigyic.320x480-75.jpgmzl.nptyntwf.320x480-75.jpgmzl.ijinireq.320x480-75.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=4OLFLLBRUo4&feature=player_embedded

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

От няколко дни при опит за синхронизация на контактите ми дава някаква грешка. Сайта също не мога да отворя. Други впечатления? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pardon our dust.

The new myFUNAMBOL portal is being installed.

Please check back in a little while.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Еми добра си е естествено... просто от извесно време имат някакви проблеми със сървъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес пробвах новата версия на програмката. Дава ми същата грешка, както преди. Но забелязах, че си ги качва в акаунта ми в my.funambol.com.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам zyb sync: http://www.zyb.com

Има версия за почти всяка ОС. Изключително лесно си прехвърлих контактите от winmo към mac os x.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ъпдейт на Funambol v8.0.3, но имайте напредвид, че той не разрешава проблемите със синхронизиране. Явно все още имат спънки със сървъра (при мен се отваря) по който се работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

tonygti, погледни си по настройките, защото всеки път, когато кажеш че не им работи сървъра аз правя по един опит и се убеждавам в обратното. Точно преди 5 минути синхронизирах без никакви проблеми.

screenshot20091030at801.png

screenshot20091030at802.png

img0001n.pngimg0002.pngimg0003v.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен работи: :)

301020092055.th.png

tonygti, като влезнеш в програмата виж в Account-а дали Server ти е правилен: http://my.funambol.com/sync

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм се изразил правилно. То си синхронизира, но когато се опитвам да си вляза в профила и от там в контактите да видя някой номер примерно - не става, просто не се отваря смотания им сайт. Иначе синхронизацията си работи.

П.П. Не знам преди малко какво правих, ръчках и взе, че тръгна. Вече ми се отваря указателя в сайта им. Даже си изтеглих (пак от сайта им) Outlook Sync Client, с който Funambol да се синхронизира и с Outlook.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е някой знае ли дали след последната синхронизация с даден апарат в сървъра остават само тези номера или се пазят и предишните, като всеки следващ добавя само без да трие? И това означава ли, че ако синхронизирам 6 апарата с опцията Phone to Server, като дам на седмия Server to Phone ще имам контактите на всички от 1 до 6 или само на последния?

Аз самия ще го пробвам, но в момента ми дава грешката със сървъра и не мога да синхронизирам до край и затова питам някой правил ли го е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

От няколко дни ми дава "An error occurred. See log for details". Някой друг да има подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това на телефона ли? При мен няма проблем. Виж си лога де:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, на телефона ми изписва така. В log-а пише за някакви грешки, но нямам представа какви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, разбрах откъде идва проблема. Делнал програмата и опитах да я кача отново, но вече изписва: "This application requires the iPhone 3.1.3 Software Update". Аз на 2G-то пробвах, а то е с 3.1.2. Явно трябва да му качвам 3.1.3, а така не ми се занимаваше...

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз имам малък проблем. Синхронизирах си контактите от телефонът и уж всичко е ок нооо в сайта ми пише 0 контакти..... Защо така? За жалост Outlook-a не ми бачка, а спешно ми трябва да ресторна телефонът, а други начини не се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С последната версия ли си? Регистрира ли се на сървъра? Логна ли се в самото приложение? Имаш ли отметка на Contacts? B Settings-> Contacts отбелязал ли си начина на синхронизиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах я от Appstore Направил съм всичко в Settings-> Contacts е да синхронизира в двете посоки. Другата опция е да не ги пипа воъбще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега забелязах, че в новата версия няма избор да синхронизира само към сървъра или само към телефона!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...