Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да синхронизираме iPhone използвайки iTunes Wi-Fi Sync


Grievous

Recommended Posts

С това ръководство ще Ви покажем как да синхронизирате телефона си използвайки iTunes Wi-Fi Sync. За целта е необходимо да разполагате с последната версия на iTunes 10.5.x, iOS 5 на Вашия телефон и да сте свързани към една и съща Wi-Fi мрежа!

Първа стъпка

Отворете iTunes и свържете устройството.

fa913d19bfaab111.jpg

Втора стъпка

Изберете устройство от списъка с устройства в ляво.

b472c38872c54174.png

Трета стъпка

Уверете се, че е избран разделът Summary, след което скролнете надолу и изберете Sync with this iPhone over Wi-Fi.

63f7ef18c7f71dfb.png

Четвърта стъпка

Натиснете Apply долу в дясно, за да запишете промените.

f34175003897fd74.png

Вашият iPhone сега автоматично ще се синхронизира с компютъра, когато е свързан към източник на захранване и двете устройства са на една и съща безжична мрежа. Можете също така да следват инструкциите по-долу, за да стартирате ръчно синхронизация.

Пета стъпка

Влизате в Settings на Вашия телефон и изберете General.

c116fcd5a8e02e39.PNG

Шеста стъпка

Натиснете, за да изберете iTunes Wi-Fi Sync от oбщото меню.

a393af2f4b9472bd.PNG

Седма стъпка

Натиснете Sync Now, за да започне ръчно синхронизиране.

875554d78810b4e2.PNG

b94295821ceadd4b.PNG

Ако имате проблем със свързването, следвайте това описание!

Пробвай да свържеш телефона с кабел към iTunes, както и WiFi да е пуснат. Махаш отметката Sync over Wi-Fi Connection и правиш синхронизация, след това слагаш отметката и правиш нова синхронизация. Сега разкачи устройството от кабела и виж дали можеш да направиш wifi sync през телефона?

Това е, надявам се с това ръководство да сме Ви били полезни!

BGiPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръководството е полезно както и самата функция. Беше ми писнало само да местя дата кабела ту на зарядното ту на пс-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вашият iPhone сега автоматично ще се синхронизира с компютъра, когато е свързан към източник на захранване, и двете устройства са на една и съща безжична мрежа. Можете също така да следват инструкциите по-долу, за да стартирате ръчно синхронизация.

А задължително условие ли е телефонът да е включен да се зарежда? Ако не е включен и се избере ръчна синхронизация какъв ще е резултатът?

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При ръчно синхронизиране няма нужда устройството да е вързано към зарядно, но това ще се отрази на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само при мен ли не работи? Докато бях с бетите работеше, но след като ъпдейтнах iTunes до финална версия спря. Имам 3 устройства и с трите не работи. Спирах и firewall-а, но без резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не работи :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

chayanne и това работи при мен :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама при мене не :scratch:

Задал съм рутера да раздава статични IP-та на устройствата и същите съм ги разрешил във firewall-а и не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в iTunes > Advanced > Turn On Home Sharing. Въвеждаш мейл и парола и би трябвало да ти тръгне. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен в началото направи проблем,но махнах отметката на Sync over Wi-Fi Connection,после пак сложих отметка,извадих телефона и iTunes веднага го премахна,но спрях тунса,пуснах го отново и го отчете.

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че при вас става, но при мен тези врътки и Home sharing не помагат. Това всъщност бяха първите действия, които приложих. Накрая стигнах до ресет настройките на рутера и задаване на статични IP-та на джаджите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в рутера, при мен съм настроил интернета първо да влиза в компа от там през втората лан карта към рутера (което си е обратен на стандартния процес) и синхронизацията работи. Пробвай да свържеш телефона с кабел към iTunes, както и WiFi да е пуснат. Махаш отметката Sync over Wi-Fi Connection и правиш синхронизация, след това слагаш отметката и правиш нова синхронизация. Сега разкачи устройството от кабела и виж дали можеш да направиш wifi sync през телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В горния пост писах, че тези елементарните врътки ги пробвах всичките. Проблема е, че и на трите устройства(iP4, iP3GS, iPad) изчезна синхронизацията без кабел. Преди да ъпдейтна iTunes до финалната версия, работеше, макар и не постоянно. Тогава също се губеше тази връзка, но го отдавах на бетите. Windows е преинсталиран скоро и не съм пипал по файловете на iTunes. Не че ми е много зор - аз и преди синхронизирах един път седмично, ама ме яде отвътре навън, къде е проблема, :swear:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да свържеш телефона с кабел към iTunes, както и WiFi да е пуснат. Махаш отметката Sync over Wi-Fi Connection и правиш синхронизация, след това слагаш отметката и правиш нова синхронизация. Сега разкачи устройството от кабела и виж дали можеш да направиш wifi sync през телефона?

И при мен не искаше, но щом направих това, хукна от първия път. Синк и видео в едно. :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=_Qo3zYkW_oQ

dbbec4a78e5753df.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преборих го. Махнах Тунса, забърсах и го инсталирах наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ето го и моят проблем.нито през wi-fi нито с кабела,изтрих iTuns,и пак го инсталирах и пак това ---iTUNES COULD NIT CONNECT TO THIS IPHONE BECAUSE AN UNKNOWN ERROR OCURRED (0x8000065)

Редактирано от VaskoStefanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела, iTunes и рестарт на устройството.

http://ijafri.com/2011/02/20/how-to-fix-error-0x8000065-on-itunes-complete-tutorial/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в рутера, при мен съм настроил интернета първо да влиза в компа от там през втората лан карта към рутера (което си е обратен на стандартния процес) и синхронизацията работи. Пробвай да свържеш телефона с кабел към iTunes, както и WiFi да е пуснат. Махаш отметката Sync over Wi-Fi Connection и правиш синхронизация, след това слагаш отметката и правиш нова синхронизация. Сега разкачи устройството от кабела и виж дали можеш да направиш wifi sync през телефона?

При мен рутера е вързан по същия начин, ама неще да се получи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само преинсталиране на iTunes помогна при мен. При рестартиране на РС-то, пак се получи същия проблем. И пак преинсталиране, за да го оправя :angry:

edit: Гледам, че си с windows7. Ако е 64битов, може от там да е проблема. По нета има доста оплаквания с 64-ки.

Преинсталирай Bonjour Print Services for Windows.

Общо взето, при някои е помогнал, но по-вероятно не става без преинсталация на iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Откачам вече какво ли не пробвах не тръва и не тръгва тази Wi-Fi синхронизация.Преинсталирах тюнса,тръгна и след рестарт умря,спрях firewall-a не е от там проблемът,включвах,изключвах от iTunes не и не.Ако някой има идеи да даде.Чудно ми е как при бетите на iOS5 всичко беше 6,а след официалния релийз ос@аха всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпни си сървис пак-а и тогава реинстал на тюнса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става и не става.Влязох и в настройките на рутера промених Authentication на WPAPSK/WPA2PSK и Encryption на AES,защото четох,че при някои така проработило при мен отново греда.Други идеи?

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...