Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPad с нет от iPhone


redalex

Въпрос

Здравейте.

Не съм писал до сега във форума, а само съм чел....в случая обаче имам една лека дилема.

Ползвам айфон 3GS, който е джейлнат (limerain). В момента живея в Дания.

От известно време обмислям покупка на таблет, като фаворити са айпад и самсунг 10.1.

Това което обмислям е следното:

За да си купя таблет от тукашния оператор (ползвам Telia.dk) трябва да си взема и втора сим карта от тях ....5 ГБ на месец са около 26 лева и съответно трябва да взема и Ipad със 3G нет. (т.е. със слот за сим карта)...който разбира се е по-скъп от другия Ipad (т.е. този който е само WiFi).

Та мисълта ми е следната - защо да давам пари за нова карта, която ще ползвам само за нет, като мога да си увелича лимита на айфонския интернет и той да ми шерва нета за Ipad-a/Samsung-а, който е чувствително по-евтин от 3G варианта.

У нас и в офиса имам WiFi, което ще рече, че мога да ползвам wireless нет, но когато съм навън или пътувам мога да шервам 3G нета от айфона.

Единственото, което виждам като недостатък е това, че батерията на айфона ще заминава бързичко (не съм сигурен колко ще увеличи консумацията).

Самсунгът го слагам като вариант основно защото поддържа флаш, което в случая за моите нужди е предимство....щеше да е идеално ако някой от двата таблета подържа и Java, но май ще почакам...

(За съжаление самсунгът се предлага само в 16гб вариант).

Има ли смисъл според вас подобна гимнастика?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

22 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

За да шерваш нета от 3гс, ще бъдеш ограничен от нуждата да е джейлнат и да имаш MyWi, защото прословутият HotSpot шерва нет само през кабела/блутуут(единствено 4-ката през wi-fi/кабел/блутуут).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

да това е ясно.

аз съм написал, че телефонът е джейлнат, а инсталирането на MyWi ще се осъществи лесно .... :)

нещото, което ме притеснява е - за колко време ще ми изсмуче батерията на телефона това шерване на нет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Подобен тип отговори винаги са ми били много "интересни".

Мислиш ли, че "бързо" ми носи някаква полза или информация?

Какво е бързо? час? два? около 5?

всъщност, това което чета в момента е, че блутут шерването било по-щадящо за батерията на айфона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи аз шервам нет от 3гс на макбук про през блутут и чесно да ти кажа батерията на телефона се държи нормално(все едно не споделяш нет).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

MyWi е доста добре оптимизирана програма и много малко ток харчи. Аз съм засичал и харчи около 5% от батерията на час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Той е с 3GS. Аз не съм засичала, не знам на какво си тествал тия 5%, Сашо, но 3GS партида от август 2009 посмъртно не издържа, няма да изкара 10 часа шерване, дори и без каквото и да е било друго (тел, браузване и т.н.). Може би не повече 3 часа чисто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам вие какво сте ползвали, но аз съм я платил и последния тест ми беше преди две седмици. Бях в Италия за 11 дена и си взех карда на wind с неограничен интернет. Шервах нон стоп интернет с MyFi и почти не се усещаше спад на батерията. Мисля, че последната версия доста са я отимизирали от към ток. Ако вие сте ползвали кракнати версии, то от там ви е проблема. Ако батерията на телефона на който си тествала е тръгнала да заминава, е нормално да е така. Аз съм тетсвал с iPhone 4, но и 3GS с добра батерия, не би трябвало да има проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, нали това ти казвам – стара батерия, но и никога като е била нова не съм засичала колко издържа само при шерване. Само ми прави впечатление, че когато се е налагало, видимо яде тока...

ПС. Да. и още – не съм с последната версия, малко съм позарязала и нищо не съм ъпдейтвала близо 2–3 месеца, с изкл. на Viber и WhatsApp.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вале, аз говоря за MyWi OnDemand, което е добавка към MyWi и се плаща допълнително(и него съм платил).

post-1-0-10171700-1318888486_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми така кажи, де :D

Него само съм го качвала на няколко телефона и тествала дали всичко е ОК, но не съм ползвала сериозно и наблюдавала колко за какво време харчи... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ъп на темата.

Тези дни ми се наложи да гледам снукър на iPad на място без wi-fi, като за целта шернах от iPhone чрез Hotspota.

Предварително бях заредил телефона на 100%. Резултата за 1 час засечка беше около 25% спад на батерията и 200мб трансфер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С Hotspota ,батерията пада по-бързо,защото излъчва на 100%.

Ако ползваш MyWi 5.0,мощноста се регулира от 30 до 100%...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А ако share-ва нет през bluetooth, хаби ли батерия по-малко, отколкото ако го раздава с wifi? (aз мисля, че да, но някой сигурен да сподели)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с 4-ка и ползвам хотспота от време на време и забелязвам, че наистина доста бързо изяжда батерията - може би в границите описани от колегата около 25% за час. Ако се ползва MyWi 5.0 и устройствата са в близост едно до друго, съответно не е нужен 100% от мощността, а да речем се ползва на 30% дали ще има осезаема разлика в консумацията на батерията? И още един въпрос свързан с MyWi - на хотспота понякога връзвам три устройства едновременно ( лаптоп и два iPhone ), MyWi ограничава ли само на една връзка или позволява и повече?

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пишат,че 10-15% по-малко..

Този отговор за колегата с блутута ли се отнася или за мен с MyWi?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А ако share-ва нет през bluetooth, хаби ли батерия по-малко, отколкото ако го раздава с wifi? (aз мисля, че да, но някой сигурен да сподели)

Шеринг само с bluetooth за брауз да, но за стрийм не става, както и очаквах.

Иначе вчера за два часа гледане и 468мб трафик батерията падна с 40%. Това го отдавам на по качествената 3G връзка, защото стрийма не дропна нито един път, за разлика от първия път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Може би не повече 3 часа чисто.

От вчера- шерване на 3g от айфона на айпада (по блутут)- за около 40 мин видео от ютуб, заминаха около 6% батерия.

Съвсем доволен съм от този резултат

Редактирано от redalex
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не мога да намеря програмата (MyWi) в Sydia. Може ли някой да ме ориентира от къде да я дръпна? Телефона ми е 3GS и е jailbreak-нат (IOS 5.1.1)

Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...