Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ще оправим проблема с батерията!


arm11

Recommended Posts

0000133087-article2.jpg

Вълнàта от оплаквания, че новата операционна система на Apple „яде“ много бързо батериите на устройствата, на които е инсталирана, доведе до реакция от страна на производителя.

„Малък брой клиенти ни съобщиха, че батерията им издържа по-малко от очакваното след инсталиране на iOS 5. В тази връзка открихме някои софтуерни бъгове, които влияят на издръжливостта на батерията и в следващите седмици ще бъде пуснат ъпдейт за премахването им“, обявиха официално от компанията, създадена от Стив Джобс.

Новината е повече от добра за много потребители (въпреки че според Apple са „малък брой“), които в последните дни заляха световните социални мрежи и форумите на специализирани сайтове с оплаквания от iOS 5, що се отнася до щаденето на батериите на iPhone, iPad, iPod touch устройства. Още повече че за първи път от пускането на операционната система на 12 октомври от Apple правят официален коментар по казуса и дори предлагат решение.

Експерти коментират, че евентуално отстраняване на проблема ще даде силен тласък на и без това впечатляващите продажби на новия iPhone 4S, който работи именно с iOS 5. Смартфонът тепърва ще дебютира на пазара в редица държави, като до края на годината ще се предлага в над 70 страни.

Източник - днес.бг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес.бг, са закъсняли. Бетата на ъпдейта е налице от вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, какво винаги, между другото аз нямам проблеми с батерията с 5.0, но сега ще видя като взема 4с, ще има ли разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между 4 и 4с има разлика :)

на 4с неможеш да му изключиш 3Г-то .. ако си някъде с по-лоша връзка батерията пада стремглаво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и хрантути две ядра. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на време е да излезе туик в Сидиа, който ще реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Малък брой клиенти"

На фона на милионите продадени устройства, най-вероятно наистина са малко, колкото и да са залети форумите с оплаквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - скоро не пишат, защото голото оплакване е загубена кауза.

П.П. iOS5 смуче като Газ-ка, не само при 4S...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто съм с iOS5 съм много доволен, батерията ми кара 5 дена и половина с браузване (не много, повече с WiFi), говорене и цъкане по телефона, като отбелязвам че в настройките на локейшъна съм изключил всичко за да не цоца батерия, но съм ресторнал с set as new и после back up

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск темата да се завърти отново в това на кой, колко му издържа батерията ще кажа, че показанията, които давате само за разговори са безсмислени! Ако телефона се ползва пълноценно а не като Нокиа, батерията повече от денонощие трудно ще издържи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е именно де, 3Г, нотификации, локейшъни, whatsapp най-вече и разговори. От сутринта до вечерта и тва е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разговора не се върти около това, а и телефона го ползвам пълноценно не по малко отколкото с 4.3, и мисля че 5-цата държи повече, не мисля че е безмислено, напротив, споделям мнение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е именно де, 3Г, нотификации, локейшъни, whatsapp най-вече и разговори. От сутринта до вечерта и тва е...

Не точно. Дифолт iOS 5 с активирано всичко, iCloud, мейл етс. телефонът след обед е в контакта, а ако синхронизирваш това онова с облака и погледнеш нещо в нета трябва да я зареждаш поне 2 пъти в денонощието.

Един работен ден ми е 14+ часа, не се ли оптимизира невъзможно да издържи батерията без зареждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разговора не се върти около това, а и телефона го ползвам пълноценно не по малко отколкото с 4.3, и мисля че 5-цата държи повече, не мисля че е безмислено, напротив, споделям мнение

Има тема за батериите. Мисълта ми беше, че пет дена при сериозно ползване е трудна работа, да не кажа невъзможна. Не говоря за телефония.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам прав си Шамане, тук съм съгласен :) въпроса е че при всеки юзер батерията държи различно въпреки идентичното използване и това е нормално, аз направих сравнението с предишната версия на софтуера, и сега държи повече въпреки че използвам повече екстри, но пък за момента съм без какъвто и да е джейл което е ключовото според мен. Както каза по отгоре Grievous, като дойде Siri-то за 4-та с ънтетърд джейл тогава сиг. всеки ден ще зареждам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък за 30 минути разговор ми падат повече проценти от 30 минути браузинг/фб/whatsapp :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...