Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем след ъпгреид на IBM Thinkpad T60p


B_A_D

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес реших да ъпгрейдна рам паметта на моя Thinkpad T60p от 2х1 GB на 2х2 GB RAM. След като смених рам паметта сложих капака и завих болчетата, пуснах машината. Тя завъртя перката на CPU-то, хардиска се пусна направи chekc-a на DVD-то след което изпиука 3 пъти и до там. Не подава образ и не може да се влезе в BIOS-a. Изключих и включих батерията на дъното, върнах старата памет, изключвах и включвах HDD, махах батерията резултата беше нулев, лаптопа продължава да не подава образ и да пиука при всяко пускане ... Този проблем съм го имал със стария настолен PC, оправях го като чистех/ресетвах CMOS на дъното (Gigabyte), след което тръгваше. Идея си нямам как да го изкарам T60p от този му режим (според мен вид хардуерна защита). В момента машината изглежда ТЪКА.

п.п. рам-та и в 2та случaя беше на 667

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресет май се прави като махнеш батерията, изключваш захранването и след това натискаш пауър бутона за 30 секунди (мисля че беше за по-малко,ама да е сигурно :) ) . Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресет принципно е достатъчен и само с вадене на батерията за минута- две. Задържането на Power бутона след изключвате на захранването, най- вече при PC-тата обикновено се препоръчва за махането на останалото статично електричество при работа и извършване на механични интервенций по машината.

Принципно някои мобилни дъна се насмитат от определен тип памети, особено "no name".

Това, което си мисля е, че новите ти памети подържат различна латентност, която понякога не се харесва на някои дъна (както когато е много ниска, така и когато е висока- имах случай с един Асус, който така и не пожела да запали на CAS 6). Виж на плочките каква латентност ти пише и я сравни със старата си РАМ. Принципно при 15-5-5-5 не би трябвало да имаш проблем, даже и при 5-5-4 също, но при 6-цата се сритва с някои дъна, както споменах (въпреки, че трябва да е много "no name" паметта, за да попаднеш на CL6 при 667MHz)

Все пак кажи каква марка памети си взел?

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега е момента да кажа, че имам два T60p. Извадих рамта от единия и я сложих на другия ( не ме питайте защо го направих ) Сменял съм десетки пъти рам памет на лаптопи, а и не само. Другия тръгна без проблем със старата и с новата рам. Само този прави мизерии.

Пробвах само с една плочка - същата история...

How to Reset the CMOS on a ThinkPad

5. Leave the battery disconnected for eight to 15 hours. That is how long it takes for the CMOS to manually reset.

Изключих батерията на дъното и сега остава само да чакам ...

Лаптопа тръгна след като изчистих слотовете с прахосмукачка с приставката за прах smile.gif

Благодаря на всички за съветите.

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...