Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Права за публикуване на постове


Sladichuk®

Въпрос

Във връзка с лавината новорегистрирани начинаещи, които драстично пренебрегват правилата, не ползват търсачката и бутона Джейл/ънлок, не четат, пишат неграмотно и без каквато и да е било пунктуация и заливат веднага след регването си където и както им падне форума с абсурдно–елементарни въпроси и проблеми, чието решение е пуликувано тук от векове, в случай, че е технически възможно предлагам:

  1. Новорегистрираните потребители да нямат право да публикуват мнения за срок от 1 месец след регистрацията си, който би трябвало да им е достатъчен, за да почетат и се просветят в основите на материята.
  2. Следващият месец да имат право да публикуват само в раздел "Нов съм, а сега накъде...".
  3. При спешни и неотложни проблеми през тези 2 месеца могат да получават помощ само чрез системата за ЛС от избрани от тях напреднали потребители, в случай, че те желаят да отговорят на ЛС.
  4. Ако е възможно, настоящите правила да бъдат изведени като постоянно съобщение над форумите, както и да бъдат автоматично изпращани като ЛС или мейл за "Добре дошли" след регване.

Моля за отзиви по предложението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Мисля,че предложението е добро,защото и аз понякога се дразня като видя въпроси коментирани хиляди пъти и то написани неграмотно,но се сещам,че все пак това е форум и няма как да не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А какво правим като продължат да правят тези "престъпления" след двумесечната пробация?

пп: Аз съм против тази безсмислица;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако се сещате преди години аз направих едно предложение за входящ тест на форума.... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А какво правим като продължат да правят тези "престъпления" след двумесечната пробация?

;)

Ако и тогава още не са в час с форумното поведение и етика – ние сме на ход. Трием без предупреждение, при следващи–предупреждение, при продължаващи рецидиви – отнемане права за писане за определен срок.

E, ако и тогава не уврат , значи са неспасяеми наглеци – БАН за системен спам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На много места има забрана да се създават теми ако си нов юзър, но ще е хубаво да се ограничи това. Какво правим ако някой реши да продава или да създаде тема за програма/игра ?

Относно входящия тест съм против,защото човек чете това което му трябва. Аз ползвам айфон от както излезе 2г и въпреки това незнам много неща не защото не съм чел, а защото чета когато имам проблем и когато нещо ми трябва.

Форума не е за да се образоваме а да си помагаме. Друг е въпроса, че искаме всичко на готово и не ценим труда на другите ама така е с всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще има ограничения в отделни раздели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Струва ми се, че бъркаме форум със сайт. Да, има форуми, които имат подобни ограничения, но те са с по 1000 потребители онлайн ;) Освен въвеждането на тези правила, трябва да изтрием и "по-различния" от логото на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Форума не е за да се образоваме а да си помагаме. Друг е въпроса, че искаме всичко на готово и не ценим труда на другите ама така е с всичко.

Не, и това не е съвсем вярно...

Нали не искаш да кажеш, че академик–хирург, издал учебник в материята ще тръгне да изнася индивидуални лекции и разрешава проблемите по разбиране на студент първи курс дни след началото на семестъра?

PS. "Различността" не се формира от слугинажа, а от полезността, информативността и удобството да намериш нужното и получиш помощ след КОМПЕТЕНТНО (т.е. след като си се образовал достатъчно, но имаш практически трудности) зададен въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да забраниш на нов потребител да зададе въпрос с който не може да се оправи е пълна глупост. Той ако не иска да задава въпрос, просто ще си чете без да се регистрира. Така като гледам вие искате да могат да се регистрират само напълно запознати с платформата iOS потребители, което моментално губи смисъла на форума. Във форума няма как да няма излишни теми, няма как да има само правилно зададени въпроси, защото ако потребителя знае как да си зададе въпроса, то той сам ще си намери одговора и няма да има смисъл да го задава. Част от модераторите трябва крайно време да се примирят с това и да си гледат работата, тоест, да почистват след не компетентните потребители, след като си оправят проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не става дума за тотална забрана, а за срок, в който да се ориентират...

Пък и те не "зададе въпрос с който не може да се оправи ", а директно, без да погледнат нищо, питат неща, по които има цели теми с обяснения стъпка по стъпка – "как да си джеилна еди какво си", "как да сваля еди кой си фърм" , и т.н.

А за чистенето – да съгласна съм, само дето май се чисти като служителите на "Чистотата" – дето мият улиците по време на дъжд.

Нещо напоследък в темите изобилства с подобни постове ("да почистват след не компетентните потребители, след като си оправят проблема."), които си седят там от сума време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Даден потребител се регистрира ако има спешна нужда. За тях елементарните въпроси са спешни. Аз лично познавам много хора които не са се регистрирали, а само четат. Слагането на срок за писане губи смисъла на регистрацията. Да, нормално е да има много излишни теми, просто ще увелича модераторския екип и проблема ще се реши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дано...

Тогава давам ново предложение (не се шегувам, сериозно е) – да се преименува раздела "Нов съм, а сега накъде" в "Бърза помощ" или "Корпус за бързо реагиране".

Може пък тогава да се усетят, че е редно да си постват "непреодолимо–спешните проблеми" там, а не в тема, в още първия пост на която или в пост малко над неговия вече е решен същия този "животоспасяващ" въпрос...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Споко, скоро ще направя система за новите потребители. Ще получават поп ъп съобщение от което ще бъдат препращани в раздел "Нов съм, а сега накъде".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

:please::Angel::zip:

В спора се ражда истината... Пък ако е и на чаша вино ;) (In vino veritas!) :D:cheers::anime3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако се сещате преди години аз направих едно предложение за входящ тест на форума.... :tooth:

Само да не трябва и дипломна работа да се защитава..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Не става дума за тотална забрана, а за срок, в който да се ориентират...

Горе долу под същия предлог Хитлер е накарал евреите да носят значки ..........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В голяма грешка си...

Пак се налага да повторя мантрата"Като не си в час – потърси, почети, помисли..."

За това изказване – в политико–исторически аспект... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ти ме разбра какво имам в предвид, а политико-историческия аспект е различен за всеки , в зависимост от гледната му точка, от начина по който е свързан със събитията и прочие . :zip:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А, не, бъркаш "свобода" със "слободия"...

Само малка вметка – тоталното отричане на правила ражда слободия (а безусловна такава е съществувала само ПРЕДИ първобитно–общинния строй, историята не познава следваща, необусловена от политико–икономически фактори), слободията ражда анархия, анархията – зачева антипода си: фашизъм....

Не опорочавай темата с безмислени, абстрактни предизвикателства – знаеш, че такива не ме плашат, а само ме подстрекават...

В тази тема умуваме практически, за доброто и практичността на форума. Ако имаш предложение – давай.

Иначе – замълчи вовеки... (по темата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това че ти го приемаш така .......

Хората затова се притесняват да се запишат за срещата и питат непознати приемат ли се на срещата, защото не са минали теста за "партията", а като се ограничат още повече , на следващата среща Неол ще трябва да печата само 10-15 имена в зелено и толкоз . По принцип е дразнещо , да се пускат теми от новорегистрирани за безмислени неща в очите на хората които познават материята ,но за тях не е така . Може да се направи примерно вариант , в който първите мнения или теми минават одобрение , преди да се появят във форума . Има го в доста форуми и е доста ефективно . Хич да не е , модератора който го одобрява винаги може да не го пусне, но да даде насочващ линк , дали към нов обособен раздел или към темата от едно време , няма никакво значение - не се губи идеята за взаимопомощ , не се пишат оплаквания, не се пускат ехидни теми по други форуми и т.н. и т.н

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Още по-голямо мазало ще стане, ако има предварително одобрение на темите, бре Венко, я си представи, че човека е на голям зор(например е оплескал айфона на гаджето си:)и бърза да оправи кашата)какво чакане ще падне (ако му е смислен поста де)модовете, ако са на купон някъде(и те са хора)....онзи ден имах въпрос във форум на BMW, беше такъв реда там, след одобрение ти вижда бял свят поста(въпроса)и докато чаках да ми обърне внимание някой, си разглобих Бавареца и си реших проблема, ама колко нерви заминаха, не е истина:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз мисля, че въпроса го приключихме и забрани няма да има. Няма да прекфалифицираме сайта, ще си го оставим Форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хората затова се притесняват да се запишат за срещата и питат непознати приемат ли се на срещата, защото не са минали теста за "партията", а като се ограничат още повече , на следващата среща Неол ще трябва да печата само 10-15 имена в зелено и толкоз .

Това пък е толкова далеч от истината, колкото София от центъра на вселената. Сигурно щото си прав, затова всяка следваща среща е все по–масова, и се налга смяна на кръчмата с по–голяма...

Май ти си от тия, дето само питат, ама не идват... Що така, бе, kaw, що, бе, biker, рокерите задръжки нещо ли имат,или нещо опасения от iМаниаците – да не им размътят главите? Я се стегни, и ела (ако трябва, с малкото байкърче, ще намерим персонална бавачка за час – два), пък после пак опитай обобщения – ама от лични впечатления... ;):cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...