Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Промени в тракпада на Macbook Air


Ангел Петков

Recommended Posts

Здравейте!

Имам следния проблем: 2 дни не бях включвал Macbook-a (Lion) и днес забелязах някои промени в тракпада.

Преди като кликнех 2 пъти върху даден файл ми го отваряше. А сега не иска. Колкото и да цъкам, не става.

Отделно като плъзнех 3 пръста нагоре ми се показваха всички отворени приложения, а от днес установих, че това вече става с плъзгане на 4 пръста?!

Та от какво може да е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с двойното кликане винаги е било така, не може да се смени от системните настройки. Инсталирал ли си BetterTouchTool или нещо подобно?

Ако не си - сложи го и настрой оттам. Даже има доста повече опции за жестове, които могат да се добавят.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега я свалих, благодаря. А как да настроя това с едното кликване да ми отваря файла? Защото сега ги разгледах, но май не открих нещо от сорта на Open file?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така ли ти излиза в system preferences, trackpad:

f63ff83d289feb67.jpg

Aко да и все още не работи двойното кликване за отваряне пробвай да рестартираш PRAM - рестартирай лаптопа и при новото му включване (след черния екран) задръж cmd+option+p+r. Изчакай докато се чуе за втори път звука от стартирането и пусни. Може да пробваш и да поправиш permissions-ите през disk utility - селектираш Macintosh HD и даваш repair permissions долу вляво. Ако и това не стане, винаги можеш да направиш един реинстал на ОС-а. Погледни и в гуугъл дали има хора със същия проблем. А, и виж да няма налични ъпдейти. Apple (най-горе вляво) - software update.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много, но предпочитам да не правя нищо. Ще взема да объркам нещо и после... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tия неща дето съм ги изброил са безопасни, но както си прецениш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

На горната снимка - последната отметка слагаш и влачиш с три пръста. Иначе става с един и цъкане на физическия бутон(ако има такъв).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...