Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

WSJ: Sharp ще снабдява дисплейте за iPad 3


arm11

Recommended Posts

img_C_eu_Sharp_KAMEYAMA_II_446.jpg

Нещо, което сме чували и преди от анализатори, но този път Wall Street Journal публикува статия, в която се казва, че Apple са избрали Sharp за доставчик на дисплей за новото поколение iPad. Новият модел се очаква в началото на следващата година, като датите за пускане на пазара, варират от начaлото на януари до края на март. Слухове твърдят, че той ще включва Retina Display (технология използвана на iPhone 4), както и по-бърз процесор. По-рано тази година се говореше, че Apple са сключили сделка със Sharp на стойност 1 милярд долара за доставка на дисплей за продуктите й.

Може би най-интересният аспект в статията на WSJ, е че Sharp не само, ще доствя LCD дисплеи за шестото поколение на iPhone, но вече го прави и за 4S и 8GB версия на iPhone 4. Има слухове, че следващият iPhone, ще бъде с 4 инчов дисплей и алуминиев корпус. Както WSJ преди беше писал, новият iPhone, ще бъде с радикално нов дизайн и ще представи нови начини за зареждане на телефона.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това определено е лоша новина, като им знам панелите за лаптопи!

Дано някога Тошиба започнат да снабдяват Епъл с панели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, какво им има на панелите за лаптопи? Мога да ти напиша поне два абзаца с наблюдения, сравнявайки панел на Шарп и ЕлДжи на един и същ модел 13.3" лаптоп, даже мога да ти ги покажа един до друг сам да видиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А пък специално за Тошиба да не говориме, че надали има по-скапана марка. Казвам го от личен опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за марката, а за панелите Тошиба. Работил съм с графичните им станции Tecra S- серия и по- добра TN матрица едва ли има на пазара- без калибровка балансът на бялото беше безупречен.

Иначе за Шарп- сменял съм над 5 вида дисплей 15,4" (WXGA, WXGA+,WSXGA, WUXGA) и мога да кажа, че тази марка притежава най- лошото цветопредаване, което съм виждал- червенеене и розовеене на оранжевия цвят и други странични ефекти дори след калибровка. WUXGA LG беше в пъти по- добър от WUXGA Sharp. Но тук говоря за TN- матрици с по 6 бита на цвят. Да се надяваме, че IPS-матриците им ще са по- добри.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...