Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Няма ли фенове ?!


arnold

Recommended Posts

Ето тук има много хубав урок: http://zamunda.net/forums.php?action=vi ... icid=80095

Има ама аз въобще не мога да изляза от черния екран, по едно време ми спира и дотам. а съм със Интел Куад-Коре процесор и 4ГБ РАМ . Не знам какво става и защо неще, ако някой ми помогне ще съм му много благодарен ,ще го черпя като се върна в БГ. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам ако си сложа хакинтош всички програми вървящи досега на уиндоус ще вървят ли и там или трябва да си търся нови версии?Ако всичко си работи пак и не се налага сложна интервенция може и аз да го инсталирам, гледам че е доста добро :)

Хакинтоша е MAC пригоден да работи на PC Hardware :) .Програмите които ги имаш инсталирани на Windows до сега няма да работят защото са написани за твоята ОС и са с формат .exe който не е за MAC-(.dmg) .Някой приложения си имат версия за ??C и за Windows,а други само за едната ОС,но за всичко си има алтернативи.Примерно Bitcomet за PC и BitRocket за MAC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има много хубав урок: http://zamunda.net/forums.php?action=vi ... icid=80095

Има ама аз въобще не мога да изляза от черния екран, по едно време ми спира и дотам. а съм със Интел Куад-Коре процесор и 4ГБ РАМ . Не знам какво става и защо неще, ако някой ми помогне ще съм му много благодарен ,ще го черпя като се върна в БГ. :)

Много мерси за инфото тая тема съм я принтирал цялата но не ми върши работа. На черния екран ми изписва: "Still waitong for root device" и дотам. Дали не е проблем че се опитвам да го подкарам като втора операционна с-ма ( компа ми е с Vista 64bit) ? Големи Благодарности за всяка помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При теб инсталацията протича и след рестарта се получава този надпис, така ли? Коя дистрибуция се опитваш да качиш, iATKOS или iDeneb? Изключи си хипертрейда от биоса, ако е възможно, конфигурирай дисковия контролер на AHCI.

А "Still waiting for root device" се получава, защото в Extensions няма подходящ драйвер за контролера на хард дисковете. Можеш да пробваш да извадиш всички *ATA* файлове от дистрибуция Kaliway 10.5.1, копираш ги на малък FAT32 дял, който да се вижда от мака, стартираш инсталационното двд още веднъж и през Terminal ги копираш в папка Extensions на твоя диск

cp -fr /Volumes/fat-дяла/*ATA* /Volumes/yourmac/System/Library/Extensions/

(първо се увери, че FAT дяла е монтиран),

след което им задаваш

chown -R root:wheel /Volumes/yourmac/System/Library/Extensions/*ATA* и

chmod -R 755 /Volumes/yourmac/System/Library/Extensions/*ATA*

Рестарт.

Разбира се, това може и да не проработи при теб, но си струва да опиташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Still waiting for root device" при мен се получава когато DVD-to е само на IDE канала и е Slave.

Затова премести джъмпера на Master и, предполагам, няма да имаш повече проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бас ловя,че ще е супер но машинката ми е стара пък и нямам толкова време да се занимавам...Иначе идеята е супер и съм виждал как стои да уиндоус много е добре :Wink: Както и да е мерси за отговора дано някога се наканя да си сложа,а и от друга страна всички тези програми за айфона колкото съм се мъчил да ги нагласявам като си помисля че трябва да премина през същото и то на друга ОС малко не ми се занимава но ще видим :) Поздрави :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Still waiting for root device" при мен се получава когато DVD-to е само на IDE канала и е Slave.

Затова премести джъмпера на Master и, предполагам, няма да имаш повече проблеми.

Няма как да преместя Джъмпера ,защото няма джъмпер. CD-to ми е със SATA кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Много искам да си инсталирам Mac OS X Leopard ,но без успех.Пробвах няколко пъти ,но не успявам да го подкарам.

За 1 седмица си преинсталирах 3 пъти бозата ,като при последния неуспех си сложих win 7 (преди това бях с хп)

Значи намерих си дистрибуцията за моят хардуер всичко минава нормално и накрая ми изписва Installed Successful и до там.След рестарт на машината ми боотва директно бозата.Реших да си изтегля Acronis Boot Manager(мисля че така се казваше) и ми омази всичко и спрях с опитите.Не съм много "вещ" с компютрите ,но се оправям чат пат:rolleyes:

Явно ще събирам пари за Мак :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ги инсталираш на различни(физически, т.е. реални хардове не просто партишъни) и от биос-а да настроиш first boot device - диск-а с MacOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В последната дистрибуция на iATKOS v7 има Chameleon 2 bootloader. След инсталацията стартирай пак от двд-то и когато стигнеш до WELCOME екрана, от меню Utilities, мисля беше, инсталирай буутлоудъра. Преди това да направиш справка на кой диск ти е инсталиран MAC-а (примерно disk0s1). Буутлоудърът прихваща инсталации на уин 7 или ХР, така че няма проблем. Самият буутлоудър има приятно графично меню и е лесен за ползване. От доста време съм и с двете системи, конфигурирани по този начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,но ще трябва да събера кураж :rolleyes:Няма и седмица от както съм си преинсталирал щайгата и ако нещо пак се омаже не ми се занимава отново да слагам бозата.Може би при следващата преинсталация ще опитам отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...