Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple ще вдигне рязко лаптоп резолюцията


sharenia

Recommended Posts

Очаква се нов MacBook Pro с 2880х1800 пиксела

Apple подготвя поредната си иновация при лаптопите, която ще разграничи компанията от Купертино от повечето конкуренти. През второто тримесечие на 2012 г. се очаква нов модел MacBook Pro с резолюция 2880х1800 пиксела, съобщи digitimes.com, позовавайки се на производители на компоненти.

Apple-MacBook-Pro(1).jpg

В момента повечето лаптопи MacBook предлагат екрани с резолюция от 1680x1050 до 1280x800. Очакваният модел почти ще удвои броя пиксели на екрана и така ще изстреля Apple пред конкурентите по този показател.

Очаква се обаче и производители на Windows лаптопи като Acer и Asus да пуснат ултрабуци с повишена резолюция. Новите модели ще предложат екрани с 1920x1080 пиксела, което ще е много голям скок спрямо масово използваните сега дисплеи 1366x768.

technews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как си представяте на 15" 2880х1800? Това вече е прекалено, на кой му е нужна такава резолюция на такъв екран...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво се използва макбука, ако се занимаваш с фотография или дизайн тая резолюция ще е повече от удобна. Все пак в 3,5" дисплей на iPhone има 960*640 пиксела, защо и в макбука да нямаме ретина дисплей? ;) А и тенденцията е такава, че скоро Ultra HD ще е ежедневие, както сега е Full HD. Единствено си мисля, че резолюцията би трябвало да е 2560×1440 Wide Quad High Definition (WQHD) или по-високия формат Quad Full High Definition (QFHD) (3840×2160) т.к това са възприетите резолюции. Да не говорим, че през Май тази година Sharp представи 85" LCD дисплей с резолюция 7680 x 4320 пиксела при 10 bpp, което е двойно на QFHD!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Някой знае ли дали се очаква скоро (тази година) нов(и) Air и има ли вероятност да е с по-добра резолюция след новия пад?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2880х1800 е точно 4 пъти моята резолюция, така че, досегашната статистика показва, че е по-вероятен кандидат от някоя стандартна. И все пак, предполагам за мак не е толкова ключово, колкото за iphone/ipad да умножат по цяло число сегашната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Б@си, скоро смених макбука с Air...... сега ако изкарат нещо такова, ще ме е яд малко...

За сравнение резолюцията на 30" Apple cinema display е 2560x1600 и е впечатляващо, представям си на 15" какво ще е още по-голяма :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яд за? Че няма да си купите стока която да показвате? Ползвайте си наличното, не вярвам да ви се накриви шапката щото не сте с най - новото. На мен ми е точно през...антената. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така..

В случая най- новото засяга най- важния компонент в един лаптоп- дисплея.

Аз като работещ с аудио и видео обработка съм пряко зависим от работната площ и удобството да имаш голяма такава е несравнимо и в пъти улеснява самата работа. Не е просто да имаш най- новото, а да получиш повече удобство/ усоволствие, което е и смисълът на всеки нов продукт, явявящ се като ъпгрейд на предишен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от работата. Ако е пряко зависима от големината на дисплея и резолюцията - да мъка си е :smile:

В този смисъл, няма скоро да се откажа от удобството на добрата десктоп машина с огромен дисплей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да. Графика, дизайн пък и видео обработка. Друго си е на 26" и нагоре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и ако си геймър, няма да ти е безразлично дали ще джиткаш на 13" или на 27"/30" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, повече от 18-19" става трудно да ги обхванеш с поглед, а за един геймър е много важно да вижда всичко, което се случва :) Но отиваме в офтопик като че ли...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Когато си взех 30" Cinema displey и на мен ми се стори доста голям, но след известно време започваш да се питаш, как може да си бил с по-малък.

Повярвай ми, няма такъв кеф, да играеш Battlefield3 с резолюция 2560x1600 :smile: За работа и за гледане на филми да не говорим ;)

Не го сменям за нищо (засега ;))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вдигането на резолюцията няма да повлияе на работната площ, така че не виждам причина да съжалявате чак толкова заради един ретина дисплей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че между 1440x900 и 2880х1800 няма да има разлика в работната площ?

Лично съм сменял матрица на Макбуук Про , която по дефолт беше 1440х900 с WUXGA 1920x1200 и разликата в работната площ е ОГРОМНА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че между 1440x900 и 2880х1800 няма да има разлика в работната площ?

Лично съм сменял матрица на Макбуук Про , която по дефолт беше 1440х900 с WUXGA 1920x1200 и разликата в работната площ е ОГРОМНА.

А ти замисли ли се, че ще направят както с iPhone и iPad - работната площ ще си остане същата, просто качеството на картината ще се подобри.

Няма как 15"/17" екран да бъде полезен с такава огромна резолюция без да се разпънат графичните елементи и т.н., защото всичко ще се вижда прекалено малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата ще е повече PPI много ясно. Работната площ ще е същата защото физическите размери на дисплеите ще са същите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като го покажат, ще го оценим и ще преценим (придобием), ако си заслужава разбира се ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти замисли ли се, че ще направят както с iPhone и iPad - работната площ ще си остане същата, просто качеството на картината ще се подобри.

Няма как 15"/17" екран да бъде полезен с такава огромна резолюция без да се разпънат графичните елементи и т.н., защото всичко ще се вижда прекалено малко.

А ти замисли ли се, че графичният интерфейс на операционната с-ма не ме интересува ни най- малко.

Снимка, отворена на екран с WXGA и такъв с WUXGA , са два различни свята- увеличението до стандартната големина на самата снимка е много по- малко при висока резолюция, което в пъти улеснява редактирането и. Същото важи и за звукообработката с графики, повече от два канала- обхващането на обекта е несравнимо повече.

Разликата ще е повече PPI много ясно. Работната площ ще е същата защото физическите размери на дисплеите ще са същите.

Работната площ не се изразява само във физическия размер на екрана.

Вземи един лаптоп с 1280х800 и един с 1920х1200 и виж колко елемента в десктопа можеш да събереш в единия случай и колко - в другия.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работната площ не се изразява само във физическия размер на екрана.

Вземи един лаптоп с 1280х800 и един с 1920х1200 и виж колко елемента в десктопа можеш да събереш в единия случай и колко - в другия.

При колко dpi? 144 или 96?

Верно ли си мислиш, че ще извадят 15 инчов лаптоп с 96 dpi колкото сегашните и 2500х1500 резолюция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стандартът в Windows без да пипаш нищо винаги е бил 96, така че - при 96dpi. Защото ако сложиш на повече от 96 - 120 примерно, WXGA екранът също отива на 120 за меродавността на теста и тогава пак WUXGA-то ще дава повече работна площ.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...