Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 4S vs. Lumia 800 vs. iPhone 4 браузър тест


arm11

Recommended Posts

Видео пуснато от 359gsm сравнява представянето на браузърите на iPhone 4S, Lumia 800, и iPhone 4.

За съжеление на iPhone 4 iOS e 4.3.

Ето и резултатите:

Browsermark Test: По-високото е по-добре

iPhone 4 (iOS 4.3) – 37 503

Nokia Lumia 800 (WP7.5 aka Mango) – 30 452

iPhone 4S (iOS 5) – 86 702

Speed Reading Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 2 fps (iPhone 4 с iOS 5.0 – около 37 fps)

Nokia Lumia 800 (WP7.5 aka Mango) – 40 fps

iPhone 4S (iOS 5) – 60 fps

Sunspider Test: по-ниското е по-добре

iPhone 4 (iOS 4.3) – 4018.2 ms

Nokia Lumia 800 (WP7.5 aka Mango) – 7188.7 ms

iPhone 4S (iOS 5) – 2266 ms

Acid3 Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 100/100

Nokia Lumia 800 (WP7.5 aka Mango) – 100/100

iPhone 4S (iOS 5) – 100/100

HTML5 Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 210

Nokia Lumia 800 (WP7.5 aka Mango) – 141

iPhone 4S (iOS 5) – 296

Ето го и самото видео:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZG-mYisDA4

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3GS (!), iOS 5.0.1:

BrowserMark: 39626

Speed reading: 26 fps

Sunspider: 4753.2 ms

Acid3: 100/100

Уиндоуската Нокия я бием като маче о дирек... дайте нещо по-интересно: някой джиджен андроид примерно. Би било добре да е с последна версия на ОСта, ама давайте сега с която имате, с най-новата ще е като ви дойде ъпдейта... май, юни най-евентуално... :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BrowserMark: 41027

SpeedReading: 27 fps

Sunspider: 4713.0 ms

Acid3: 100/100

HTML5: 314 :o Незнайно как ми даде повече точки от 4S(296)

3GS-a се справя доста добре :smile:

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко неточно е това, че 4ката не е с последната версия на софтуер-а и между 4 и 4s се появява голяма разлика. Вижте каква е разликата между iPhone 4 ios 4.3, ios5.0.1 и iPhone 4s с ios5 :)

Browsermark Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 37 503

iPhone 4 (iOS 5.0.1) - 51 677

iPhone 4S (iOS 5) – 86 702

Speed Reading Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 2 fps (iPhone 4 с iOS 5.0 – около 37 fps)

iPhone 4 (iOS 5.0.1) - 40 fps

iPhone 4S (iOS 5) – 60 fps

Sunspider Test: по-ниското е по-добре

iPhone 4 (iOS 4.3) – 4018.2 ms

iPhone 4 (iOS 5.0.1) - 3559.2ms

iPhone 4S (iOS 5) – 2266 ms

Acid3 Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 100/100

iPhone 4 (iOS 5.0.1) - 100/100

iPhone 4S (iOS 5) – 100/100

HTML5 Test:

iPhone 4 (iOS 4.3) – 210

iPhone 4 (iOS 5.0.1) - 305

iPhone 4S (iOS 5) – 296

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се пънете, другарчета.

Още на първия тест сте издухани в канавката.

Samsung Galaxy Nexus

Browsermark Test: 102117

Другите няма да ги правя изобщо, за да няма самоубийства тук. :zany:

Много поздрави от Самсунг и ако някой желае лично да пробва, да си приготви малко пари и да заповяда.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти пък точно Samsung реши се да хвалиш. Да беше взел нещо от стоков базар Илиянци noname по-добре :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Аз говоря за Samsung като фирма. Сега предполагам, че някой ще започне да обяснява как някои части на iPhone са направени от Samsung. И на моята вила имаше цигани между строителите, но това не я прави циганска ;) Няма нещо, което е произведено от Кореец и да може да ме направи негов горд собственик, било то автомобил, електроника или каквото и друго да бълват ;)

Цялата Корейска икономика се крепи на компании, които крадат като за световно.

  • Харесвам 9
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor, признай си, че не си направил другите тестове, защото още след първия тест на този твоя иначе толкова галактически нексус банално му е паднала батерията и се е наложило да го сложиш на зарядно :smile:

Редактирано от Rain Rover
  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че абсолютно провокативно написах поста си, очаквайки да настане поредното "плюване" по марката Самсунг.

Така се и получи, но за съжаление не от хора, които мислех, че ще го направят.

Но другите ми очаквания се потвърдиха на 101% - за пореден път нито един фен (или като мен просто харесващ iPhone) не си сложи ръка на сърцето за да признае, че има показатели, по които е нормално да остъпва "свещенната марка".

Защо ви е толкова трудно да кажете на черното, че е черно?

Защо във всяка тема 90% от пишещите тук се бият в гърдите, че оценките им са обективни, но когато става дума за хвалене на марката е така, а когато е добре да се признае поражението и всеки все едно са му гипсирани ръцете и вместо да напише очевадното, се започва едно въртене и сучене като дърта кючекчийка на рок концерт?

Не ви разбирам и честно казано не ми пука нито за Епъл, нито за Самсунг.

Както повечето знаят си запазих с удоволствие 4-ката и захвърлих на втория ден 4S-ката с ясната идея, че не си струва даването на повече от 50 лева за подмяна на апаратите...

В същия момент обаче продължавам да купувам всичко ново във високия клас, което излиза на пазара.

Пробвам.

Просто пробвам.

Взимам, пробвам и продавам след месец-максимум два и се оглеждам за следващото "чудо на техниката" (за мобилни апарати говоря, без значение марка и платформа).

Е, ти пък точно Samsung реши се да хвалиш. Да беше взел нещо от стоков базар Илиянци noname по-добре :smile:

Не, Джони, не хваля нищо.

Пуснах, замерих и споделих.

Ти обаче, не каза дума в тези 2-3 поста за по-слабите резултати на Айфон-а, а тарикатски обърна темата в "Колко гадна марка е Самсунг, а и всичко корейско, което е на пазара".

На мен пък не ми пука дали някой краде, от кой краде и кой ще спечели надпреварата. Искам да има конкуренция, а не да се пенсионирам с някаква покупка, направена преди 30 години и да правя заклинания дали има най-сетне качествен ъпдейт за Айфон 4С при всяко влизане във форума.

Факт е, че резултатите говорят сами за себе си.

imagemmvo.jpg

Спирам, че мога да пиша още доста.

Бъдете мъже и обективни най-вече.

Не, не говоря обаче за Самсунг срещу Епъл, а за един тъп, прост, нищо не значещ тест. :cool:

Rain Rover, ще ги направя и другите.

Все пак онзи го спретнах в движение.

Малко време ми трябва.

пп. И контакт с ток, разбира се, че нали ми пада батерията през 20 минути... :tooth:

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И дума не може да стане за спор! Всички знаеме, че Андроид е в пъти по функциoнален от iOS!

И аз съм така, купувам всичко ново на пазара - но ми писна да се набутвам излишно с глупости.

Apple=естетика, дизайн, качество, леснота и т.н.

Тъпото на повечето производители е, че не могат да оптимизират Андроид за устройствата си както трябва. Не знам как е със сладоледа, тъй като не съм притежавал такъв телефон (но предполагам как ще е)...

Кофтито на устройствата на Самсунг е ,че се зареждат много бавно. СГС 2 - почти 4 часа; Галакси таб 10.1- близо 6 часа... аз нямам нерви да чакам....

Не си мисли, че защитавам ябълката! - напротив , мразя ги , но за устройствата им нищо лошо не мога да кажа.... ;)

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor, кво се чудиш на реакциите: при тия зашеметителни резултати на Нексуса няма как да не ни обземе черна завист и депресия... човещинка си е ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема пак я обърнахте на iPhone vs Android. Страшни сте, ама няма да е лошо да се спрете. :smile:

П.П

По този начин се създава само вражда между потребителите, а ние сме форум, нали? Трябва да се уважаваме, помагаме и подкрепяме, а не да се караме, като.....

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gorgior, HTC беше последният телефон, различен от iPhone, който съм имал. Едно HTC Universal, което беше уникална машина. Хората са с традиции в производството на умни телефони.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тцъ!

Андроид имам (за момента) и затова него тествам.

Ако имах Бенефон, той щеше да е на пангара.

Интересно обаче защо когато модератори поведат темата в посоката iPhone vs Android (или vs Samsung), тогава никой нищо не казва?

пп. Не ми отговарайте - питането ми е риторично и не търся под вола теле. :smile:

ппп. В последния ми пост по тази тема да спомена и още нещо:

за мен теми от сорта на тази - ако не се дискутират или ако не се пробват от хората и споделят различни тестове на различни модели - са абсолютно безмислени.

Какво се получава - пишат се някакви резултати на тестове от някой си, хората влизат, четат и си викат "Тц,тц, тц - 4С-ката ги размаза отвсякъде...кво да тествам и чета, като е ясно кой е номер едно...".

Добре де, но има хора, които влизайки да прочетат нещо смислено виждат тестове от потребители, различни показатели на различни модели и факти, които им помагат да си изградят обективно мнение и в крайна сметка, ако тръгнат някога да си купуват друг апарат, такива теми им помагат.

Хайде лека от мен :cool:

playboyko_, в хората срещу мен (пишещи в темите, макар и по-ядно понякога), аз лично не виждам врагове.

Лошо е ако изобщо някой допуска да се озлобява към друг човек, та камо ли в един форум...

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor, отговарям ти :)

Ти си човекът, който отклони темата, за това се включих. Темата е за Nokia и iPhone 4S. Изведнъж се появи ти с твоя Samsung от нищото и нещата поеха към кенефа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...