Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Шльоковица на MBA Lion OS


darkheroz

Recommended Posts

Здравейте,

отскоро имам Мак и при сваляне на документи от бозата с имена на кирилица имам проблеми. Региона в настройките е български. Пише си нормално на кирилица, системният шрифт също мисля няма проблем. Прикачвам снимка. Моля за помощ.

http://www.flickr.com/photos/72848754@N08/6635520985/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление все още нямам мак и не мога да кажа със сигурност, но ако настройките на мака са ти наред какви са ти настройките в уиндоса?

Провери в regional settings / advanced дали пише българия. Също така може да промениш тази настройка и да го направиш да пише Serbian cyrillic. По този начин се решаваше преди проблема с файловете именувани на кирилица създадени с windows 98, които се теглят по мрежа от компютър с инсталиран XP

Много е вероятно проблема да се крие точно в тези настройки. Пак казвам нямам мак и само предполагам може и да те подвеждам.

Редактирано от Stanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че проблема е в мака, защото на компютър с боза всичко е ОК. Системния шрифт уж е кирилизиран, ама не съвсем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си пипал с някоя програма по шрифтовете? Suitcase Fusion например?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пипал шрифтовете. Още от самото начало е така. Впрочем тези файлове които виждате са извадени от архив правен на ХР, да не е нещо от там ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де как мислиш, че може а се досетим от къде са файловете????

Като искаш да ти се даде съвет вземи си опиши проблема и дай най-подробно иформация, какво си правил, кога се появява проблема и изобщо всички стъпки, които си предприел.

Щом файла е от архив може windows-а на който е правен да е бил с кофти регионални настройки. Проблема е в това, че имената на файловете са писани с различна кодова таблица от тази с която се опитваш да ги четеш сега. Кирилица се садържа в KOI8-R, KOI8-U, UTF8, cp1251 и други. Зависи как е била настроена машината, когато е са били архивирани и още доста неща, но ще се наложи да се примириш с проблема ако чакаш готов отговор.

За да си оправиш проблема винаги се налага и маклко четене, защото хората четящи тук не са врачки и за да има решение са нужни конкретни факти по проблема за който се пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файловете са закачени към входяща електронна поща в АБВ. Виждат се коректно в Сафари, но след изтеглянето им са на шльокавица. Нямам идея компютъра от който е пратена пощата какви са му регионалните настройки. Искам съвет как да си кирилизирам Мака и вашият опит в тази насока. Не искам да врачувате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз така и не разбрах с коя програма отваряш тези документи!? Ако ги отваряш с "TextEdit", възможно е да ти излизат на маймунки. В този случай влез в Преференциите на "Textedit" и в табчето "Open and safe" промени в подточките "opening files" и"saving files" да бъде Cyrillic(Windows). Затвори програмката и отвори файловете наново. Не би трябвало да имаш проблеми. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, прикачил съм снимка на екрана от Finder. Проблема с имената на кирилица е в него, свалени са от пощата в Downloads. С последната версия на Lion съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми на пощата един такъв файл да го видя при мен как ще е?

EDIT: Не е проблема при теб, на моя мак се виждат пак шльокавици а моите файлове кирилски са си ок!

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем с китайски йероглифи, само че на iTunes-a. Как може да се оправи, че е мъка.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Тюна трябва да си оправиш "tagg"- овете. Примерно с програмката "The Tagger".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...