Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Samsung ChatON


LUBECA

Recommended Posts

thumb640x320_chaton.jpg

ChatON - комуникационната услуга на Samsung, беше представена в края на август, но реално заработи от миналия месец. Тя ви позволява да обменяте съобщения, съдържащи не само текст, но и мултимедия (видео, снимки, анимации), контакти и местоположение със своите приятели в ChatON. Като функционалност услугата се доближава до iMessage на Apple и BlackBerry Messaging (BBM) на RIM, но за разлика от тях ChatON може да се ползва при устройства с различни операционни системи и на различни производители - смартфони, телефони без операционна система и дори компютри.

Към момента приложението Samsung ChatON работи с Android и iPhone. В спецификациите му се споменава, че то работи най-добре с устройства с екрани с разделителна способност 480х800 пиксела и версия на Android 2.2 (Froyo) или по-висока, но пък тестовете показаха, че върви еднакво добре на HTC Wildfire S, чийто екран е 3.2" 320x480 пиксела, и на 4.3-инчовия HTC Sensation. Програмата е предварително инсталирана в някои от новите модели на Samsung като Galaxy S II и Galaxy Note, буквално всеки момент се очаква версията за Bada, а малко по-късно ChatON ще е налично и за BlackBerry. Taкa че ще можете да общувате с вашите приятели независимо от платформата на техния телефон.

Услугата се активира чрез специален код, който се получава чрез SMS до 3 минути след регистрацията ви (обикновено не се налага да чакате толкова) - тя е точно една стъпка, попълване на номера на вашия мобилен телефон. След което приложението „претърсва" вашите контакти за такива, ползващи услугата, и автоматично ги добавя в списъка с приятели. Оттук нататък започва веселата част - с едно докосване можете да споделите буквално всякакъв вид мултимедийно съдържание, но уникалното е, че можете да създавате анимирани съобщения. Разбира се, има и темплейти, но далеч по-интересно е да си направите собствени анимации - можете да въвеждате цветен текст, да слагате различни елементи - шапки, сърца, човечета, животни, да променяте цвета на фона, както и да използвате ваша собствена снимка. Приложението поддържа обмяна на видеоклипове (с продължителност до 30 сек в HD формат) и групов чат, което може да бъде полезно в ред ситуации. Ползването на приложението е напълно безплатно, но не забравяйте, че трафикът на данни през мрежата на мобилните оператори се заплаща. За да няма неприятни изненади, защото ChatON е доста забавно и буквално веднага ще ви хване манията да изпращате всякакви неща (основно анимирани), ако нямате пакет с включен мобилен интернет, ползвайте само в Wi-Fi хотспот.

Източник: HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много важно е кой от кого и какво е крал..вместо да се радвате на функционалността и (очакваната) повсеместна достъпност на приложението почвате веднага да мрънкате..

Приложението е свежо, функционално, безплатно.. може и да се рисува в него :tooth:

и аз лично с нетърпение чакам да го пуснат и за бада..

и въобще, ама никак не ми дреме, че напомняло на еди кво си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз ще ти открадна колата, ще я пребоядисам и ще я давам, на който поиска да я кара. Ще им сложа и едно блокче за рисуване вътре да се забавляват. Предполагам, че няма да ти дреме. Щом ще е функционално, безплатно и забавно за всички. :smile:

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер е приложението качих го и веднага се свързах със приятелите ми които имат самсунги . на 4s върви без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз ще ти открадна колата, ще я пребоядисам и ще я давам, на който поиска да я кара. Ще им сложа и едно блокче за рисуване вътре да се забавляват. Предполагам, че няма да ти дреме. Щом ще е функционално, безплатно и забавно за всички. :smile:

Аз на имбецилни сравнения, нямащи грам корелат с темата, нямам какво да отговоря..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жената го е писала през телефона, а от там се пише с много грешки ;) както знаеш. На един пост трия минимум 10 пъти. Ако е била ядосана за нещо без много да гледа .... ето това се е получило :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, споко :) имам някаква обща култура(и речници)... Майтапя се просто :) Във форума съм свикнал с подобни изрази :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато обявяваха започването на проекта за ChatOn от Самсунг, ако се не се лъжа бяха казали, че ще конкурират ББМ по функционалност. Като бивш потребител на ББ мога да кажа, че още е далеч от ББМ, но е единственият месинджър, който го доближава и е едно добро начало! Не знам за What's App, но мен лично не ме кефи, няколко пъти го слагам и махам.

Сега само да го пуснат и за ББ, че да се свържа с фенове на ББ, че другите (iOS, Android) едвам ги навивам да сложат нещо такова на телефоните си :smile:

P.S. Много странно, програмата не е пусната в английския стор! И в http://chaton.com като се отиде на Supported devices за iPhone е coming soon!

Редактирано от draziw
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...