Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Някакво решение за "no audio" при изходящи обаждания?


SpAwN

Въпрос

Мина доста време и никой от Apple не се произнася за този вече доста широко разпространен проблем.

Особено вчера, докато беше на зарядно, при 5 от 5 набирания нямах звук в слушалката докато не превключа на "speaker" и после обратно на слушалка. Изключително дразнещ проблем, който е 100% софтуерен и имащ нещо общо с дифолтния dialer, тъй като през Viber при набиране от "place regular phone call" никога не го прави.

Има ли други освен мен и Грийвъс ( какво стана със смяната му?), които срещат този проблем и евентуално открили ли са някакво решение?

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Смяната ми е налице, телефона е при мен утре. Тестван е и работи без никакви проблеми, за което благодаря на Катев. Той си знае кой. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не че искам да бъда лош пророк, но при 70% от оплакалите се в дискусиите проблемът се е появил след 10-15 дена. Да се надяваме твоят случай да е от останалите проценти, където смяната решава и проблема.

Аз намерих уж някакво решение, четейки дискусиите и то е:

Settings/General/Accessibility/Incoming calls- от default зададох на headset. Сега след 10 опита все още държи фронта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми телефона е сменен по коледа и до сега е ползван. Това са има няма 15 дена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега прочетох в Apple Discussions, че проблемът се появявал веднъж след като се активира Siri за първи път след рестор или при активация на новозакупен телефон. Оттам нататък няма оправия и тук таме ще се проявява, кога по- често, кога не..

Решението - рестор и set as new, след което избягване да се включва Сири дори веднъж като дявол от тамян...поне до 5.1, ако въобще са го оправили и не е хардуерен проблем, както някои смятат..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен проблема не идва от Siri. Преди да ъпдейтна до 5.0.1 бях с 4.0 и не съм активирал Siri както се сещате, но ми се появи същия проблем. Два дена след ъпдейт на 5.0.1 и джейл се появи отново. Може да е от някое приложение но не мога да разбера кое е? Телефона го ползвам повече от година и половина без да е имало подобен проблем. От начало един път правеше проблем два пъти не , но сега го прави почти всеки път.

Редактирано от kikimor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Все още ли говорим за 4S :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не аз съм с 3GS, както се вижда. При мен проблема е същия с тази разлика,че при набиране понякога се чува поне един сигнал свободно,понякога не се чува.И като отдръпна телефона от ухото си, неиска да светне дисплея и немога да дам на спикер.Когато набирам без да слагам телефона до ухото,съответно не изгасва дисплея и му дам на спикер,след като отсреща вдигне някой,изключвам спикера и всичко е ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз така си помислих в началото,че е хардуерен.Направих това което каза колегата SpAwN - "Settings/General/Accessibility/Incoming calls" въпреки че не виждам връзка между "incoming calls" и "outgoing calls(изходящи)".Странното е,че за сега и при мен (от два дена вече)се държи нормално,няма проблем. И аз вече, не знам какво да си мисля.Софтуерен или хардуерен е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Истината е, че при мен единственият изход, който ми решава радикално проблема е iOS 5.1 beta 3.

Но понеже искам джейл, съм се примирил с това понякога да нямам звук в слушалката в 1-2 от 20 опита.

От Сидия съм си инсталирал приложението Phone Buzzer и вече поне знам, когато отсрещната страна вдигне слушалката, та да превключа бързо на спийкър и обратно, ако не се чува никакъв звук

При 4S проблемът според мен е, че телефонът в някакъв момент се "обърква" дали е на вътрешна слушалка или външни такива и препраща сигнала към 3.5мм жак. Това разбира се е само предположение..

Тук само аз ли " страдам " от този синдром при 4S-ките?

То че ме гони каръщината- гони ме, но чак пък толкова...:)

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,не си само ти.Преди няколко дни ,и аз се сдобих с нов айфон 4С 64гигабайта,5.0.1.фабрично отключен.Като го купувах накарах човека да му направи джейлбек,само след около три дни от покупката установих че като набирам някого,телефона не тутка в слушалката,а другият телефон си звъни,но като ми вдигнат не ме чуват,както и аз не чувам нищо.Казаха ми,че това било вследствие на хака на телефона,и е хубаво да му сложа новият софт.5.1,но ще си загубя джейлбрека.Засега съм намерил едно просто решение на проблема,в момента в който набирам,веднага включвам и изключвам високоговорителя и нямам никакви проблеми,тутка си в слушалката и се говори нормално.Но все пак не мисля,че е нормално,да дадеш толкова много пари,уж за хубава марка телефон,а то да се окаже такова разочерование.Ще се радвам,ако някой намери решение на този досаден проблем,да го сподели.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Решението е в 5.1. Даже Apple са го адресирали като проблем в списъка с Fix-ове. Няма да има оправия за 5.0.1- аз също седя на него заради джейла и чакам с осем очи и уши за джейл при 5.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

и аз имам подобен проблем - имам 4с 5.1.1 на мтел, от време на време както си говори звука изчезва, нито аз нито мен ме чуват, един път се случва, друг път (не намирам някаква закономерност), 1-2 пъти се оправи като включих и изключих спийкъра. Някой идеи...? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рекламация и смяна.

http://bgiphone.com/...280#entry132941

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...