Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Boot от друго устройство


dss

Recommended Posts

Здравейте, имам следният проблем и ще съм щастлив ако някой помогне:

Ползвам MacBook Air с 256 SSD. Бях го разделил на две, но сега искам да го направя отново с един дял. Изтрих вторият дял, но когато разпъна основният дял до целият размер или изобщо му променя размера - ми казва:

"Couldn’t modify partition map because file system verification failed."

След което казва да стартирам от друг диск и да пусна Repair на този. Нямам CD със операционната система, купих Mac-a с нея вътре, но без диск. Как да направя това, може ли да се бутва от флашка или трябва да се направи такова CD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам DVD Mac OS 10.6 за Air

Ako ще ти свърши работа, дай телефон на лично да се разберем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А с кой модел MacBook Air си? С коя версия на OS X също така? Ако си със OS X Lion би трябвало с помощта на програмата Recovery Disk Assistant да си направиш бутваща флашка с Lion.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислих, но при вече заредена ОС може да се оправят само пермишъните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Disk Utility ще стане най-лесно!

Да с Disk Utility стана. Всичко вече е ОК. Благодаря на всички :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За информация: Lion си прави recovery partition по време на инсталацията си, който е bootable. Тези които се занимаваме и с хакинтош добре знаем, че заради липсата на такъв дял опцията "Find my Mac" не е активна. При проблем винаги можете да задържите option (alt) и да стартирате от този дял. От там можете да преинсталирате OSX или да стартирате disk utility и да фикснете пермишъните.

Знам, че за много от вас това не е нова информация, но има други колеги, които не го знаят това, особено тези, които ползват оригинален Apple хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...