Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

M-tel купува Vivacom?


Lyudmil

Recommended Posts

Задава се голяма сделка в телеком сектора?

364164_375_282.jpg

Четири години след последната голяма експанзия – покупката на руската Velcom за 1,4 млрд. евро, се отваря още една възможност за Telekom Austria (TA) да разшири присъствието си на Балканите, съобщава econ.bg.

Третият по големина мобилен оператор у нас Vivacom се продава и фаворит за покупката му засега е именно TA, твърди вестник Die Presse.

Австрийците са собственици на най-големия мобилен оператор у нас – M-Tel, който купиха през 2005 г. за 1,6 млрд. евро.

Продажната цена на оператора ще бъде определена от избрания конслултант по сделката - Morgan Stanley. Според информацията на Die Presse Vivacom има дългове в размер на 1,65 млрд. евро, които носят риск от изпадане на компанията в несъстоятелност.

Затова при евентуална продажба ще става въпрос не толкова за добра цена, а по-скоро за "поглъщане" на дълговете и преструктуриране.

Официални коментари от Telekom Austria по повод тези намерения няма до момента.

Българските и европейските антимонополни органи едва ли ще допуснат такава сделка, тъй като придобиването на Vivacom ще увеличи пазарния дял на Mobiltel.

Затова TA обмисля следния план – в случай, че се наложи да доплаща, да обнови Vivacom и след 2 години пак да я продаде. Постъпленията ще покрият разходите по придобиването, допълва още вестникът.

От Vivacom отказаха коментар. Като мотив посочиха, че евентуална сделка за придобиване на оператора би се водила в чужбина.

От M-Tel заявиха, че не коментират слухове. Telekom Austria Group постоянно проучва пазарите, на коите оперира и анализира възможностите за реализация и развитие, като това се базира на ясни и строго определени критерии, добавиха от първия мобилен оператор.

Източник: inews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано не го купят.. иначе и аз бягам при Глобул. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако го купят,мисля че повечето абонати(както и аз) ще преминат на Globul.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде по-спокойно де.

Австрийският телеком вече е намерил начин сделката да мине безпроблемно през Комисията за защита на конкуренцията.

Компанията щяла да се ангажира да продаде мобилния бизнес на Виваком в рамките на 2 години.

Няма да им позволят чак такъв монополизъм (или поне аз така мисля).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не правя никаква разлика м/у 3-те телекома. Имам и добри и лоши случки с трите оператора, както с услугите им така и със служителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май само аз съм на Глобул :)

Елате, кво още чакате.В интерес на истината съм много доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич и аз съм доволен от мтел, всеки сам избира, както каза mirror разлика между трите оператора няма, на достатъчно случки съм се нагледал, че да не мисля за каквато и да е миграция. Просто се надяваш да не си сред ужилените и тва е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак започвате да ги мерите!

Дайте да говорим за бъдещата евентуална покупка. Какви инвестиции смятате ще бъдат направени, ще се подобри ли покритието, какви ще са последиците от тази сделка и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята гледна точка е, че независимо от факта, че съм доволен от оператора си това поглъщане ще е в ущърб на потребителите. По-голям пазарен дял, означава и по-голям монопол върху цените, Т.е каквото реши една компания, това ще е положението в България с мобилните услуги. Трябва да има конкуренция, пазара и потреблението го изискват, когато конкурента вкара нова услуга, екстра или някаква преференция, другия няма да дреме, а ще трябва да догонва и обратното иначе останеш ли на едно място - умираш, а когато е една компания ако реши да остане на място и да спре развитието си при липса на алтернатива нищо няма да загуби, даже ще печели много повече. За това съм против и контролните органи трябва да вземат навременни мерки ако подобен сценарий тръгне да се осъществява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за инвестициите, но според мен последиците от евентулната сделка няма да са добри. Операторите в момента и без това се държат като монополисти а уж са три. Всеки един от тях прави почти каквото си иска с клиентите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е каквото реши една компания, това ще е положението в България с мобилните услуги.

А гласа на ЕС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана с конкурса за нов мобилен оператор? Нали имаше такъв слух скоро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога към ГЛОБУЛ , най голямите мизерници. имам да има давам пари за автоматично подписан договор, ще ги вземат на куково лято.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А гласа на ЕС?

Austia Telekom ако са решили да го правят това, много добре са си опекли нещата спрямо изискванията и контрола на ЕС 100% е сигурно, че при сделка за 1.6 милиарда евро няма да тръгнат неподготвени.

А какво стана с конкурса за нов мобилен оператор? Нали имаше такъв слух скоро?

Мина конкурса и раздадоха три честоти, на Булсатком, Макстелеком и 4Gком обаче нито една от компаниите все още не е уточнила какво ще прави с честотите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога към ГЛОБУЛ , най голямите мизерници. имам да има давам пари за автоматично подписан договор, ще ги вземат на куково лято.

Ще ги вземат ,че и с лихвите можеш да си сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако Мтел купят Виваком всички ще го изядем ! Ще почнеме да си купуваме BOB от Австрия направо и ще си го ползваме в роуминг тук и пак ще ние по евтино ! Съмнително е да се допусне такава сделка, но все пак , не е недопустимо , така че ............. ега на мтел им приседне до тогава !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен провал е компания като Виваком да е на загуба, при все огромните активи, които компанията получи от БТК... Има нещо гнило в цялата работа. Моята надежда е все пак на българския пазар да влезе утвърдена западноевропейска телекомуникационна компания, която да има инвестиционни намерения, а не само да се изстисква това, което вече е направено. Освен това може да се разчупи и порочния картелен модел от последните години.

Сделка с австрийците почти съм сигурен, че няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да промени тук, коя ще компания да е. Условията са и си остават - корупция(за да налапаш сделка) и после мариз по портмонето на потребителя(за да налапаш парата), защото държавата го позволява. Факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много вярно.

Проблемът не е в това колко оператора има и кои са,а какво им се позволява да правят.

В момента ситуацията е следната - отиваш да си подпишеш договор и се почва - ама вземи си домашен телефон - "почти" безплатно ще говориш,подаряваме ти апарата,но....накрая ако си шаран си тръгваш с куп безполезни неща + договори и накрая плащаш като поп 2 години,тъй като ти е било "по-изгодно" да го подпишеш за толкова.

Като цяло сделката не вярвам да се осъществи,но знае ли се - все пак сме в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...