Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Samsung навлиза в бъдещето с прозрачни LCD-панели


Lyudmil

Recommended Posts

samsung-amoled.jpg

По време на тазгодишното изложение за потребителска електроника в Лас Вегас (CES) корейската компания Samsung Electronics представи иновационен 46-инчов прозрачен LCD-панел. Той ще бъде пуснат на пазара този месец, съобщиха от компанията.

По случая Йонгуан Парк, старши вицепрезидент на LCD-звеното на Samsung, заяви, че тази технология има потенциала да промени навиците за възприемане на визуална информация на потребителите през следващите няколко години.

От Samsung обясниха, че възнамеряват да превърнат технологията в двигател, движещ развитието на компанията през следващите години. Тя може дори да се превърне в подобие на смартфон-сегмента, който превърна Samsung в една от най-печелившите технологични компании.

Освен че е прозрачен, новият LCD-панел е и сензорен. Моделът предлага ниво на контраст от 4,500:1, HD-резолюция (1,366x768 пиксела) и цветова гама на 70%.

В бъдеще LCD-технологията ще се използва за множество приложения. Тя ще намери място в търговските вериги на дребно – върху изложбени витрини, прозрачни врати на комерсиални фризери и платформени врати за станциите на метрото. Прозрачните дисплеи ще се появят и върху различни видове информационни прозорци, върху екраните на медицинско оборудване, устройства за електронни подписи и не на последно място – върху различни мобилни устройства като смартфони и таблети.

Насокоро Samsung пуснаха и 22-инчов прозрачен LCD-панел, който в момента се промотира на пазара. Моделът се приема добре от потребителите благодарение на компактните си размери и нисък разход на енергия, които вървят в допълнение към хващащото вниманието качество на картината.

Според анализи на компанията за маркетингови изследвания Display Bank пазарът на прозрачни дисплеи се очаква да нарасне от 0,9 млрд. долара през 2015 г. до 87 млрд. през 2025 г.

Източник: iNews.bg

http://www.youtube.com/watch?v=mTVPVobDrms

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изродиииии :get-crazy:

Ей това е иновация :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да са ми антипатични, трябва да призная. че това наистина е жестоко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е от изложението CES 2010.

Какво съвпадение само. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Аз това го можеш и със старият ми MacBook Air ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че не се интересувам от новини около Самсунг, но какво общо има тази новина с Апъл и този форум? Не ме разбирайте погрешно но напоследък се навъдиха новини които нямат нищо общо с Апъл, и ако модераторите мислят че това е нормално то нека прекръстят форума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем в публикуването на такива теми. Като не те интересува - не влизаш и не я четеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното - такива новини показват с какви меко казано странни неща се занимават така наречените "конкуренти", докато чакат какво ново ще ИМ покажат от Епъл :)

Редактирано от Rain Rover
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак не са странни, а са иновативни. Гнусмас, колкото и да крадат, са огромна компания и могат да иновират много. Показвали са го многократно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм страшно впечатлен от този Transparent Smart Window и ще се радвам ако идеята се доразвие. Преди време имаше един филм с Бен Афлек - Paycheck. Сещам се за една сцена с един холограмен телевизор. Бен Афлек взе телевизора, открадна каквото може и го подобри драстично.

http://youtu.be/5PPd-NjmCpM

Дори Samsung да са взели част от идеята от друга компания, за нас като потребители е важен крайният продукт, който мисля, че им се е получил много добре. Аз до момента не бях виждал подобна технология в действие.

Сега е моментът да си поръся главата с пепел и да се съглася, че Samsung имат някои добри неща, в конкретния случай уникални. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иновация - има, гъзарийка в посока "я пък ние какво можем" - в изобилие, реална полза - близка до нулата. Т.е. - странно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викторе, свали си капаците. Евреите въвеждат само неща, носещи сигурни кинти. Местоживеенето не ти ли е подействало? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам за полза от това, че екрана е прозрачен. Може би само от дизайнерска гледна точка е нещо наистина забележително и иновативно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не се сещаш, не значи, че няма такава. Факт е, че хората всеки ден измислят нови и полезни неща - така ще стане и с прозрачните дисплеи след време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...