Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple със смайващо тримесечие


arm11

Recommended Posts

Рекордни приходи и печалби за периода октомври-декември отчетоха от Купертино

Apple продължава да пише история макар и вече без своя лидер Стив Джобс, който почина през октомври миналата година.

Компанията отчете смайващи резултати за последното тримесечие, приключило на 31 декември 2011 г. (първо за финансовата 2012 г.).

Приходите на компанията за периода октомври-декември възлизат на рекордните $46,33 млрд. Рекордна е и печалбата в размер на $13,06 млрд, или $13,87 на акция.

За сравнение, през същия период на миналата година Apple постигна приходи от $26,74 млрд. и чиста печалба $6 млрд.

Продажбите на iPhone възлизат на 37 милиона броя за тримесечието, което е ръст от 128% на годишна база. Със 111% са нараснали продажбите на iPad, които възлизат на 15,43 млн. броя.

Mac компютрите също бележат сериозен ръст от 26% до 5,2 млн. броя. Единствено при плейърите iPod има спад от 21%.

Apple прогнозира приходи в размер на $32,5 млрд. за следващото тримесечие - януари-март 2012 г.

cupertino-ins.png

Което най-много ме учудва, е че всички пропищяхме като излезе 4S, защото чакахме 5-цата и всички бяхме супер разочаровани. Сега какво излиза, че същият този 4S, който уж беше само с по-бърз процесор и по-добра камера (образно казано) се оказва един от най-силните продукти до сега.

Източник - technews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно така излиза ;)

Ако се обърнем назад, ще видим, че същата картинка беше и при iPhone 3GS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, не е правилно сравнението. 3GS беше на върха както с хардуерни параметри, така и с производителност когато излезе на пазара. Сега 4S отново работи перфектно, но като хардуерни параметри е в ролята на средняк(въпреки че това не е от ключово значение за пърформънс-а). По - скоро Епъл истерията е с нова вълна и сериозните количества се реализират от нови потребители, които пипат сефте епълски продукт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми кога ли ще свърши цялата тази истерия?

Апъл пробиха пазара с революционни технологии. Промениха изцяло начина по който изглеждат днес смартфоните. Наложиха нова мода с таблетите, но няма как постоянно да откриват и преоткриват застояли сектори. Ето сега се говори за телевизори и може и да успеят, но като се замисля апъл успяват да се преборят на пазара само когато пускат нещо ново и революционно защото след това изостават в надпреварата.

Като изключим истинските фенове на марката колко от нас са имали Мак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Macintosh LLC, пък и не става въпрос за фенщина, а за машина с която се върши работа. Още бачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че това се дължи на разширения пазар на който стъпи апъл. Много повече страни и съответно мобилни оператори го предлагат и от там потреблението е по-голямо. И все си мисля , че това ще е близо до тавана на възможностите им освен , ако не изкарат найстина някой суперски айфон5 или айпад или дай боже и нещо друго революционно. Ха дано.

Просто много хора си накупиха айфони защото все още са газарийка , а и вече са по достъпни ( с програми и тн). Но преди си казваха искам айфон, а сега все питат абе дали айфон или самсунг галакси или друг натокан андройд. Обаче има един голям плюс за апъл, тези който са ползвали айфон и минат на андройд им е малко трудно( освен ако не са маниаци като нас) с ползването и особено чудно им е как така като инсталират приложение от маркета, то няма да работи или още по-лошо, ще им скапе телефона. Плюса на андройда е българското меню при повечето модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим истинските фенове на марката колко от нас са имали Мак?

От около година ми беше първия сблъсък с Мак, преди месец минах на Мак на работата и в къщи и вече не ми се работи на PC с Win. Не знам дали е фенщина (всъщност не знам дали щото е и ново) или защото работи както аз бих предпочел или си въобразявам, но същото е когато минах от нокията ми към първия ми 2Г телефон на ябълката. Според мен много от хората които не са пипали продуктите им са потенциални купувачи поради УАУ ефекта поне беше при мен така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствено настолната машина още ми е PC, но не за дълго. Обмислям да го сменя с iMac, и да приключа с тази платформа ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази картинка е от блог в The Wall Street Journal - обърнете внимание най-долу в дясно ;)

MK-BR880_APPLE_G_20120125200004.jpg

Редактирано от dachevradoslav
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...