Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Използване на Apple tv + Time capsule като медия сървър.


slaf

Recommended Posts

Възможно ли е подкарването на подобна комбинация. Имам АТВ2 и таймкапсула 2011, 2 ТВ.

Ако е възможно помагайте с идей. Целта ми е да си разтоваря макбука от филми и всичко да кача на таймкапсулата и от там ако е възможно да стриймвам филми до епъл тивито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм така, всичко ми е на TimeCapsule.

В Media Player на aTV Flash (black):

Settings -> Manage Shares -> Add Share

Там автоматично ще ти намери TimeCapsule на AFP и на SMB.

Ако случайно не ти ги намери, отиди на Other... и добави ръчно.

в XBMC:

Videos -> Files -> Add Videos -> Browse -> Windows Network (SMB)

Ако не ти намери нищо или ти даде грешка, натискаш директно в полето за адрес и пишеш:

При мен в папка Data съм направил две папки, една Movies за филми и друга TV Shows за сериали.

За филми:


user:pass@Timecapsule IP/Data/Movies

За Сериали:


user:pass@Timecapsule IP/Data/TV Shows

Вместо IP можеш да напишеш и името на капсулата, при мен е JBTimeCapsule.

edit: Вчера разиграхме един сценарий с Aveliky за шерване през нета на TimeCapsule, който се оказа успешен. На рутъра си трябва да направите Port Forwarding на порт 548 към IP-то на TimeCapsule и така можете да си я достъпвате от всякъде. Нужен ви е само добър интернет :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея как мога през PS3-то да виждам тайм капсулата,т.е. все едно е външен USB хард.И не знам защо се получава така,вързвам външен хард към USB-то на капсулата,като искам тази информация да си я прехвърля на капсулата,но на пс-то не виждам харда закачен към капсулата.Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами през ps3 media server като отидеш на Volumes би трябвало да ти се появят всички drive-ове, които си закачил (вкл. Time Capsule).

Редактирано от blackmore
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти намери нищо или ти даде грешка, натискаш директно в полето за адрес и пишеш:

При мен в папка Data съм направил две папки, една Movies за филми и друга TV Shows за сериали.

За филми:


user:pass@Timecapsule IP/Data/Movies

За Сериали:


user:pass@Timecapsule IP/Data/TV Shows

Правя както си написал, дал съм шеъринг на капсулата, добавил съм я в медия листа. При въвеждане на Windows network(SMB) ми дава "share not available" после при ръчно въвеждане на "user:pass@Timecapsule IP/Data/Movies" пак не иска да се свърже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Data & Movies са папки, които трябва да ги има на капсулата.

post-8-0-26493000-1327698196_thumb.png post-8-0-88417800-1327698205_thumb.png

Направил съм си шеринга на капсулата с user accounts, така всеки потребител си има собствена защитена папка, която се вижда само от него и има достъп до една папка, която по default е с име Data и се вижда от всички потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така, обаче не иска изобщо да ги достъпи през xmbc

4317455k.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Името, което виждаш през мрежата "TimeCapsule" ли е?

Ако е така, напиши следното:


user:pass@TimeCapsule/Data/Movies

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

смених името на

Timecapsule

сега ще пробвам

пак не иска

пише

unable to connect

Could not retrieve directory information

this could be due to the network not being connected

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

johnnybravo,можеш ли по подробно да ми обясниш как да си шерна определени папки на тайм капсулата през интернет.Вкъщи и в офиса съм на един доставчик и идеята ми е да си слагам бакъпите на капсулата.Ще ми е доста удобно така да си пазя важната информация,а и връзката в мрежата е 100мб/с.

Опитах се ама нещо не мога да се оправя.Всички сме на Windols 7,ако има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Операционната система е от огромно значение. С Mac OS X нещата става супер лесно, днес ще пробвам от офиса да се логна през някой Windows.

Ако си с Mac OS X: Finder -> Go -> Connect to server -> afp://timecapsule IP и си готов. Можеш да си направиш дори една програмка, която да стартираш и автоматично да се логваш в капсулата.

Automator.app -> Application -> Run AppleScript -> и вкарвате следният скрипт:


tell application "Finder"
try
mount volume "afp://ipaddress" as user name "UserName" with password "Password"
end try
end tell

screenshot20120209at110.jpg

Финално трябва да изглежда така:


on run {input, parameters}

tell application "Finder"
try
mount volume "afp://ipaddress" as user name "UserName" with password "Password"
end try
end tell

return input
end run

File -> Save и сте модерни.

Вчера разиграхме един сценарий с Aveliky за шерване през нета на TimeCapsule, който се оказа успешен. На рутъра си трябва да направите Port Forwarding на порт 548 към IP-то на TimeCapsule и така можете да си я достъпвате от всякъде. Нужен ви е само добър интернет :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам проблем с това шерване с тайм капсулата. Но не с хбмц, а с Медия Плеъра на файъркор. Каквото и да правя не ще и не ще да се свърже. Искам да се виждат всички папки. Пробвах това с юзър акаунтс, но не ми харесва. Тогава епъл тв-то се свърза, но папката беше празна (нормално), но от лаптопа вече не ми даваше да се логна както преди това (с юзърнейма на компютъра и паролата на капсулата) и затова го върнах обратно - логването да става чрез паролата на капсулата.

.. оправих го. В настройките на капсулата на диска се задава Secure shared disks: With a disk password. След това трябваше да я рестартирам, че ми се бъгна ATV-то и не намираше никоя от шернатите папки въобще.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Така става - да! Открих го ден, след като писах тук, но забравих да добавя поста си..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

в XBMC най-лесно се добавя шеър като от меню Add Source се избере Zero Config,а не Windows (SMB). Аз така добавих моята капсула като шеър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...