Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с GPS


emco83

Recommended Posts

Взех си нов iPhone 3gs фабрично отключен. Използвам го вече 2 седмици. От скоро време си сложих gps програми (iGo, TomTom и Sygic). Забелязах че GPS приема много слаб сигнал. Първоначално правих му джейлбрейк с blackra1n. Помислих си, че можеби проблема идва от Geohot. След това сложих custom firmware, без никакви други програми, но проблема си остана. Опитах с командите на терминала:

su
pass:alpine
killall -9 locationd
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd

Няма подобрение. Също така опитах и други фиксове но без ефект.

Винаги когато пусна iGo или Sygic сигнала идва и се губи. Gps-a е много слаб. Не регистрира никакви километри на час, просто си стои на нула.

Включено е location services и от settings и от sbsettings (то няма как да засича сигнал ако не са включени)

Телефона е от globul, но нямам гаранция.

Иначе с WIFI никога не съм имал проблеми.

Някаква помощ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В много форуми се обсъжда такъв проблем, без софтуеърно решение. От всичко което съм изчел досега(още от времето с WinMo- айфона не е единствен с такъв проблем) - проблема е наречен "заспиване" на surfIII чип-а и се оправя само със смяна. Имам HP iPaq с такъв проблем - сигнала изчезва без обяснима причина.

Телефона е от globul, но нямам гаранция.

Не че нещо, ама няма логика в думите ти. Намирай начин да им го набуташ обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.

Да поясна за да бъде по-логично.

Телефона е подарък от Глобул на един футболист, но той си има друг телефон, а iPhone 3gs е прекалено сложен за него. Когато го купих забравих да си поискам гаранцията, а проблема е че загубих номера му в предния телефон. Дано да го намеря, да взема гаранцията и да го сменят в глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да отидеш само с телефона и кутията. Предполагам знаеш имената на човека който ти го е продал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих му номера :tooth:. Чух се с момчето и утре ще го нося в глобул, обаче не знам дали е задължително да сложа отново не джейлбрекнат софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде по-добре, защото винаги могат да се заядат, че проблема е в Jailbreak-a! Не ти пречи да му направиш чист рестор до 3.1.2!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...