Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стартиращ диск за MAC OS X Lion


dss

Recommended Posts

Здравейте, имам MacBook Air и странно защо с покупката му не получих диск или флаш със операционната система. Сега ми се налага да преинсталирам ОС, но нямам от къде да я заредя. При стартиране вече не ми предлага рековъри дяла, нито вижда този със Мас ОС. Не си направих стартиращ флаш докато можех, сега изобщо ня мога да заредя Мас ОС. Моля за помощ, ако някой има стартиращ диск да пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като новобранец с Мак, разбрах че си е заложено в новите Макове.

При рестарт, натискаш заедно CMD + R, при което ти излиза Disk Utility.

Oт там можеш да правиш преинсталация, поправка и т.н. :smile:

пп. Ако закъсаш за дискове, имам за Air, ама е 10.6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече го докарах до там, че не излиза рековъри дял при рестарт. Само Windows мога да стартирам. Под Windows виждам дяловете на Мас, но не ми дава да зареждам от тях системата. Опитвам се след инсталация на Windows да разделя диска на още един дял. След много опити накрая прецаках Мас дяла и сега не мога да го стартирам, нито рековъри. Преди бях успял да направя 3 дяла на диска, но не знам защо ги развалих и опитах да променям :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери някой с Mac и си направи една флашка: Lion Recovery Disk Assistant

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При новите air и mini би трябвало да е вградено и да си го тегли от apple директно от рикавъри мода както Пешо казва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като задържиш бутона Alt/option при стартиране, не ти ли илиза диск Recovery HD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Омазал е всичко като е пипал партишъните. Да боде флашката и е готов.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnnybravo е прав! Омазал съм партишъните и не ми стартира Рековъри НD. Ще пробвам с да си направя флашка със Lion Recovery Disk Assistant

на друг Мас. Благодаря за съвета.

Lion Recovery Disk Assistant свърши работа. възстанових от архив системата, като предварително се наложи да изтрия дяловете на диска и да ги създам отново. Не се разпознаваха от системата, а диск утилити ги виждаше като ДОС формат?!

След възстановяването от архив обаче не се стартира Finder. Странно и след рестартиране не работи. Сега пуснах ъпдейт, защото има 10.7.3 с надеждата да подмени повечето файлове и Finder да заработи коректно. Прави ми впечатление, че липсва Рековъри дял на диска ми и това е защото аз го разделих на три и форматирах. Знае ли някой ако направя ново преинсталиране на ОS X , дали ще си го създаде отново, заедно със дял за самата OS X инсталация?

Редактирано от dss
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо не направиш само 1 дял ми е много интересно? Това да не ти е Windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-готиното от цялата Lion система според мен, е че най-после OS X може да се ресторне върху 4GB флашка. Освен това да споделя и още нещо от личен опит. Не е нужно да си омаже човек партишъните за да му изчезне Recovery HD, при мен изчезна след като си криптирах дяла с OS X. Естествено този дял повече от никаква система не се вижда, така че ако ползвате FileValut да не се ошашкате :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един вид, може да си качиш рикавъри дяла на флашка?

Така ли да го разбирам?

Ако е така, казвай как, че както експериментирам, едва ли ще спра преди да прецакам нещо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Lion Recovery Disk Assistant става номера. После само задържаш Option при Boot и ще я видиш флашката наредена до останалите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това прави само Recovery флашка от която можеш да стартираш и възстановяваш от архив, както и disk utility. Няма цялата ОS X и ако трябва да преинсталираш системата - не става. Мисля, че ще предложи да я теглиш от Apple през NET.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай като пуснеш компютъра и да задържиш Option, за да ти покаже дяла на OS X и да го селектираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На хард диска вече съм си затрил рековъри дяла на MAC OS X Lion и в момента не мога да правя преинсталиране на системата от него. Не че искам да стигам отново до тази процедура, но имам желание да си направя една стартираща флашка със инсталационен MAC OS X Lion 10.7.х

За съжаление с покупката на MacBook Air нямам инсталационно DVD или флашка, както прочетох някъде, че трябва да има в комплекта.

Може ли някой да ми помогне, като ми даде такъв или ми каже от къде мога да го изтегля. Има го в Замунда, но не знам дали е пипан и заслужава ли си да се слага такъв. Моля за мнение! Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което е по торентите е абсолютно същото като това което е в AppStore.

Тук съм показал как да си направиш сам флашка за Offline инсталация:

http://bgiphone.com/topic/14732-mac-os-x-lion/page__view__findpost__p__115618

С Lion Recovery Disk Assistant също става, но отнема доста време, защото програмата си тегли всичко от нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам си купих Mac OS X Lion от AppStore :smile: Исках само да го изтегля, но докато се усетя и 23.99 EUR :smile:. Сега вече си го имам и на флашка, така, че ако някой му трябва - да пише!

И съм още по щастлив, че от AppStore ми върнаха парите, след като им писах, че съм го купил без да искам и вече съм платил операционната система с покупката на MacBook Air :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...