Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кой какво има на Мак-а?


profusion

Recommended Posts

С цел подобряване на производителността :) не намерих тема в която всеки споделя едни от добрите според него програми който има на мак-а си :)

Sparrow - по-добър мейл клиент тотално съвместим със всичко на гугълската поща не намерих

Trillian - чат ICQ, Gtalk, MSN и т.н

Plex, XMBC, MplayerX - медиа центрове (но за свалени филми ползвам Plex защото той сам си ги описва сваля описания снимки и т.н )

Farensius - за изписване на температурата навън на статус бар-а

Growl - за нотификации на целия ОС

Dropbox - за съхраняване и синхронизиране на файлове в облака

uTorrent - мисля всеки го знае

Това е от мен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще е с цел подобряване на производителноста, но нека и да нахвърлям и аз това - онова. Като начало ще започна с това, че машинката не ми е оригинален Мак а е Хак :) И това че не струва 1000 лв а 200 :) Едно 4 годишно лаптопче, много стабилно Фуджитсу с набучен Retail на Снежко. Та сега по темата.

Dropbox и Glow ползвам и аз, но пък за торенти ползвам Transmission. Сякаш ми е по удобна от mtorrent, не знам защо. За филми ползвам Movist, по причината че е по-лека от Plex. Поне така си мисля де. Също така програмите, които не всеки има а аз да са едно плеърче или как да го кажа малка програмка за музика FStream и една за скенера ми VueScan. Останалите като на повечето потребители от среден клас, които не правят кой знае какви неща на компа си, като текстови редактори, програма за чистене на компа и те така.

П.П. Скоро търсих една добавка за снимки, но явно няма. Директно казчване във Photobuket. Намерих само за Imageshak.

Това е от мен, ще следя от вас за някоя интересна програма.

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен базовите (Mail за писмата, Safari за браузване, iCal за календар и iTunes за музика) това са програмите, които по-често използвам:

AirServer - платена програма, която лъже iPhone/iPad, че компютърът ми е Apple TV и мога да стриймвам към него все едно към Apple TV. (за жалост все още не поддържа Airplay Mirroring)

Alarm Clock - много добър безплатен будилник за Mac! Може да изважда компютъра от "sleep" режим, което е много полезно.

AppCleaner - отново безплатно приложение. Използва се при ънинсталиране на програми. По-точно освен да изтрива програмата от Applications маха останалите малки файлчета от нея из системата.

BGLiveRadio​ - безплатно българско приложение за онлайн слушане на българските радиа.

Caffeine - безплатна програма, която не позволява на дисплея да се гаси - поддържа го винаги светещ.

CoverSutra - платено приложение, което изписва името на песните, които слушам в iTunes.

Dropbox - безплатно приложение за онлайн съхранение на файлове.

iPhoto - платена програма (на Apple) за съхранение и подреждане на снимки - за мен е най-добрата за Mac.

MPlayer OSX Extended - много добър безплатен плейър, който ползвам за HD филми. (Струва ми се за HD е по-добър от "класическия" VLC).

Transmission - добър безплатен торент клиент за Mac. Лек и удобен. Има web interface.

UnRarX - безплатна програма за rar архиви.

VLC - познатият на всички ни безплатен плейър, който определено стои на челна позиция. Единствено за HD използвам друг (виж по-горе).

xACT - безплатна програма, с която декодирам аудио от FLAC към AIFF/WAV. Освен с lossless формати работи и с lossy такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че никой не ползва Adium, много приятен и лек чат клиент.

Cyberduck - FTP клиент, замества WinFTP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая тема пак хвана пътя ...

Все пак няколко думи за не толкова популярните приграми които имате може да напишете. То кво стана, снимков материал и ходи се чуди онаа икона ква работа ти върши. Поне така си мисля де, то иначе имаше една тема в един др форум, да си покажем работния плот. Тази стана Да си покажем Applicaions - ите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз си свалих Safari 5.2 /Mountain Lion/ и мога да кажа, че съм много доволен. Работи уникално бързо и ми харесва с един общ бар /address bar + search bar/.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на Lion не ми дава в Update Software, че има ново сафари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това е developer preview.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

iTunes - имам около 300 албума импортирани и тагирани както в iТunes store.

Transmission [Must Have] - Торенти (Да изполжваш utorrent на mac...трябва да си мазохист :Р)

1Password [Must Have] - Мениджър за паролите

Transmit - За мен е най-добрият FTP

CleanMyMac [Must Have] - Почиства системата + деинсталатор

TextMаte - Текстов редактор

Betterzip - Архиватор

Adium [Must Have] - Не го ползвам последно време.

Money - Според няколко престижни ресурса е най-добрият финансов помощник

MacFamilyTree - Програма за родословия

Movist - За Филми, но е по-скоро навик

Perian [Must Have] - кодеци

Toast Titanium [Must Have] - Aналог на Nero за Mac

Growl - Лятото Аpple ще вградят "система за съобщения" в OSx 10.8, на подобие в iOS. И Growl ще стане излишен

Adobe Creative Suite 5.5 Master Collection - Графика и Дизайн (Чакаме новият Photoshop CS6)

Little Snitch - Firewall (Не съм ползвал вграденият, може да е добър)

Picturesque - Малка, но много полезна и удобна програмка, която добявя ефекти в снимките (рамка, огледална сянка, закръгляне на краищата)

iFlash - Картички за учене (например английски или испански думи) може да се добави звук и картинка към всяка картичка. Има версия за iOS. Преровил съм много подобни програми, тази ми е най-удобна, но за съжаление автора май не я обновява последно време.

Rosseta Stone - учене на езици

Things - Много известен и красив менеджер за задачи, няколко пъти пробвах да напрявя повтарящи се задачи в проектите и го оставих, най-вероятно аз нещо не съм се оправил с него.

...ще добавя още нещо, като се сетя

Редактирано от aquarelle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като един виден мазохист, ще пробвам Transmission :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобно на aquarelle:

Transmission - Торрент клиент.

Transmit - FTP клиент

Betterzip - Архиватор

Movist - За Филми

VLC - стрийминг.

BBEdit - Текстов редактор

RapidWeaver, Flux - Уеб-дизайн

MegaSeg - Когато се правя на DJ

Final Cut Pro - Видео обработка

HandBrake - Видео конвертор

Kjams - Най-добрия софт за водене на караоке!

Mail Designer - E-mail Кореспонденция

Skype - аудио, видео чат

Мразя Facebook!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно инсталирах utorrent преди около два месеца. Програмата използваше неадекватно ресурсите на системата, има напредък (ако не се лъжа, версията за mac се появи преди година), но не може да се сравнява по функционал и стабилност с Transmission. utorrent под mac e бледо копие на windows-версията, може би, в бъдеще ще се промени ситуацията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента utrorrent е много добра. Даже изцяло минах на нея, а а бях на Transmission до преди 5-6 месеца..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почнахме да пишем не по темата! uTorrent e пренесена програма на OSx, а Transmission e нативна. Дори само дизайна да вземем...няма място за сравнение. На състояное от преди два месеца в utorrent демонстрираше ужасни бъгове при автоматичното сортиране по папки от различните трекери. Процесорът полудяваше! Използвам основно 10 трекера, Transmission си ги сортира по папки. Филтрите са избарани много добре, както във Finder се маркират папките в различни цветове. Дори май utorent копира идеята на Transmission да показва в иконката на дока сумарните скорости на сваляне и качване.

Редактирано от aquarelle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бързо я разтребих :)

Явно съм си мазохист :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скучна колекция:

MS Office 2011 - ясно

Adobe CS5 - ясно

Eclipse - за Java

Aptana Studio 3 - за PHP (Eclipse базирано)

Flux - Уеб дизайн

uTorrent

Fugu - SFTP, SCP и SSH

Coda - като Fugo, но много по-удобна. С вграден редактор на код

XCode - среда за iOS / OS разработка

Little Snitch - firewall

Movist

Plex

redsn0w 0.9.10b6b - :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...