Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple представи Mac OS X Mountain Lion


ML16

Recommended Posts

Drive Genius, има я в рутракер. Невероятно комплексна е, но има малка особенност: написаното за директна дефрагментация на основния диск с ОС не е вярно. Трябва ти външен диск с инсталирана ОС(от която да буутнеш), с качен драйв джиниъс. Стартираш дефрага от него, като преди да пуснеш програмата, от файндър даваш форс еджект на основния диск. Мога да врътна няколко шота тия дни.

Освен дефрага, има комплекс от функции за поддръжка на диска, триене на езици и ненужни фонтове, триене на байнърита за неинтелски процесори от програмите(трябва да внимаваш какво отмяташ, защото айфонът е с неинтелски :smile: ), триене на кеш файлове, реликс и още много други + тестове на диска за състояние, здравина и скорост.

Да добавя една подробност:

След като ънмаунтнеш вградения диск от файндър, пускаш диск ютилити и го маунтваш повторно оттам! Това се налага, за да не се вижда във файндър(иначе не може да дефраг-ва), но да се вижда в драйв джиниъс-а и съответно да може да манипулира файловете там(триене, редакция, права и т.н.). Качвам няколко примерни снимки, например какво съм маркирал и какво пропуснал в universal binaries(задължително НЕ отмятай драйвъри и програми, които ползват устройства с различни от интел процесори - например в еърпорта има такъв, в комбото, айфона и т.н. - също).

post-226-0-55514300-1352479259_thumb.pngpost-226-0-36577600-1352479277_thumb.pngpost-226-0-33948100-1352479273_thumb.pngpost-226-0-85697400-1352479268_thumb.pngpost-226-0-68247300-1352479264_thumb.pngpost-226-0-92681200-1352479253_thumb.pngpost-226-0-75612400-1352479250_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде от Finder даваш Force eject на основния диск? От кой tab e функцията?

Screen%2520Shot%25202012-11-09%2520at%252018.30.16.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен бутон на диска в левия пейн, следва предупреждение че не може и въпрос за форс, оттам още едно за загуба на данни - 'ич не го еб@в@й.

Ако и там я няма опцията, значи под лъва трябва да има врътка с терминал - ако си свалил новия драйв джиниъс, трябва да има инструкции как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че няма как да ънмаунтнеш дяла, от който си буутнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Буутваш от външен бре, к'во съм писал по - горе? :smile:

Едит: Неясно съм го написал, ще редактирам.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1. Инсталираме OS X на флашка или външен диск и стартираме Drive Genius-a.

Вариант 2. Изпичаме диск с Drive Genius.

При мен и 2-та варианта работят (само, че при първия инсталирах на външен хард).

Използвах версия 3.1.2 на Drive Genius.

Обаче defrag-a върви много бавно :(.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зачисти го от стар кеш, реликви и пр. и направи дефрагментация(ако си с обикновен диск), да видиш как ще "живне". Фрагментирането влияе особенно силно на лаптопите, заради по - бавните дискове.

Няма операционна, която да не зацикля след време, ако се ползва редовно. На мен снежкото що не ми е бавен?

Правя го доста често и профилактично, но след като качих последната версия на OS - никакви проблеми. Колосална разлика!

А от миналия петък реших нещата кардинално, вече съм с новия MacBook Pro 13-inch with Retina display, а серията вече е с flash storage, както знаете :blush: още ми треперят ръцете, като го "паля"!

:laptop:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам поколението iMac със SSD. :)

Освободих 2.2GB място след почистването.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич нищо не чакам - оказа се че в iMac-a има второ гнездо за sata II диск, само се докупуват едни монтажни планки(ако е поръчван с два диска си ги има). Видях ги в нет-а какво представляват, поръчах ги и така...SSD за основен и 1TB HDD във второто гнездо, Не исках да си махам комбото - иначе може и там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали на новите iMac-ове ще стане номера да си добавиш сам ССД... Все пак вече няма и ДВД-драйв, по-малко място и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ifixit.com ще ни кажат, доста бързо след пускането им в продажба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ML още от DP1 и преминах през всичките 5 версии и накрая финалната. Подобрение има и то в системата на работа и организация. iMessage е може би най-полезната функция. Доволен съм, и батерията ми кара все още много. Ползвам ML на Macbook Pro mid 2010. 2,4Ghz, 8GB RAM и SSD. На мястото на DVD-то сложих старият 500GB Black Scorpio. Конфигурацията ми задоволява напълно изискванията ми и работи безупречно. DVD не ми липсва :). Ще ми липсва възможността за ъпгрейд на RAM паметта, когато си сменя лаптопа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, някой дали знае с Drive Genius 3, като търси Duplicate files, та примерно като намери някой, клип или нещо такова, който ръчно сън свалил от iPhone-a, и после намира същия клип в бекъпа. Та ако изтрия тоя клип от бекъпа, той дали ще стане невалиден и ще даде някоя грешка при рестор от тоя бекъп?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем. Обаче не приемай мнението ми за 100% вярно - винаги може нещо да се обърка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали на новите iMac-ове ще стане номера да си добавиш сам ССД... Все пак вече няма и ДВД-драйв, по-малко място и т.н.

Новите iMac 2013 имат вече FusionDrive който комбинира SSD и HDD!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за "светкането", че не разбирам английския ;) А, ако искам чист ССД?

П.П. По въпроса на колегата: предишното поколение(напр. моят), има втори слот за хдд(отделно от варианта със заместването на комбото). Проблемът е, че или трябва да го поръчаш с втори(за да ги има шините за монтаж) или трябва да си търсиш шините втора ръка, защото заместители на оригиналните май няма, а Епъл не ги продават като части. Мисля, с новия модел случаят е същият.

П.П.2 Тцъ, греда. Един вътре и опционален външен. Ето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как външен? С USB като преносим?

Аз доколкото знам:

1. поръчваш с обикновен 2.5 САТА хард, но може да го подмениш вследствие със ССД ако желаеш.

2. поръчваш с Fusion Drive: ССД е вградена на дъното 128Гб + обикновен сата хард 2.5 inch.

3. Flash Storage 768Gb

inside-imac.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фюжън драйв-ът е отделен, цял компонент ;) Външният е тъндърболт хдд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз се спрях именно на този вариант, защото искам отделен ССД. Видяха ми се и много парите, които искат Епъл за fusion drive. Така че се спрях на 512gb ssd samsung 840 + seagate thunderbolt adapter + thunderbolt cable. Чакам само адаптера по пощата, всичко останало е в режим на готовност :) А.. и iMаc-a да пристигне в началото на февруари.

Какво беше.. тигана на котлона, а рибата oще в реката.. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това снощи дойде и при мен (MBP 13" Late 2011).

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...