Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

За 24 часа -1 милион сваляния за Windows 8 Consumer Preview


LUBECA

Recommended Posts

За 24 часа -1 милион сваляния за Windows 8 Consumer Preview

thumb640x320_win8_logo_blue_bg.jpg

Своеобразната нова публична бета на Windows 8 надмина успеха на версията за разработчици, която видяхме през есента. Само за 24 часа след публикуването на Windows 8 Consumer Preview онлайн, операционната система е била свалена 1 милион пъти. За сравнение, версията за разработчици без свалена 500 000 пъти през първото си денонощие онлайн.

Информацията за успеха на Windows 8 Consumer Preview идва от официалния Twitter профил на екипа зад проекта. Building Windows 8 публикува следното съобщение: “Един ден по-късно... един милион сваляния за превю версията за крайни потребители.”

Microsoft представи Windows 8 Consumer Preview на пресконференцията ви сряда в рамките на Световния мобилен конгрес 2012 (Mobile World Congress 2012, MWC 2012). Новата публична бета версия внася над 100 000 промени в операционната система спрямо по-ранните варианти на платформата. Вече е отворен и Windows Store - магазинът за приложения.

Източник: HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре че минах на Мак....това недоразумение с метрото за десктоп нямаше да го преживея :tooth: Виждам много хора разочаровани от това реввю

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера тръгнах да я слагам и се отказах. Дори строших диска след прочетените коментари. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли са зле нещата?

Аз също мислех да го слагам на PC-то, но още се колебая.

Който е тествал, нека сподели как е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са зле, оптиват се да са много иновативни и ще си вкарат автогол. Опитват се да смесят интерфейса от мобилната им система в десктопа, и резултата е толкова удобен колкото е удобно да се управлява таблет с мишка.

Явно ще следват травицията си - XP (ok) - vista (fail) - 7 (ok) - 8 (fail) :tooth: или с две думи казано чакайте 9-ка инъче ще сте опитно мосрко свинче :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключиш ли метрото бива, все едно гледаш седмицата. Абе, не си струва, като се има предвид, че е и за една година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах я с бууткамп и не става. Много бъгове, но се очакваше от толкова ранна бета ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новият Parallels Desktop я поддържа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах я с бууткамп и не става. Много бъгове, но се очакваше от толкова ранна бета ;)

Аз я ползвам като основна ОС и да ти кажа честно, не съм забелязал нито един бъг. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми какво да ти кажа.... късметлия ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В единия ми офис двама от дизайнерите са го свалили и вече трети ден го разцъкват.

Споделиха адски ласкави мнения и са супер доволни от предложеното.

В крайна сметка пак опираме до това кой какво търси в дадената ОС и какво основно ползва.

Принципно съм противник на генералните изводи, базирани на 2-3 мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с него вече 3 дни и е доста по бърз от уин7 .

няма нищо общо с работата на мак но все пак е крачка напред за обикновенните машини

определено ми харесва повече от уин7

предполагам че ако се ползва на устройство с тъчскрийн ще е още по яко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кел файда като стартира шел-а за десет секунди. След като не му работят поне 2/3 от сървисите - къде е далаверата от светването на екрана? :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що го инсталирах на един партишън и в момента го разцъквам. Първото нещо, което ме изнерви до неузнаваемост е скапания таблетски интерфейс. Направо до като търсих път до контрол панела ми идеше да строша монитора. Тази ОС може да е супер удобна за таблет, но на нормално PC без тъч си е истинско изтезание! За Бога какво удоволствие се очаква да изпитвам от непрестанното превключване между двата режима?

И как подяволите се затварят отворените прозорци в таблет режима?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През таск-менажера ги затваряш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като идеш в горния ляв ъгъл, ще се покажат всички активни метро приложения. За да затвориш дадено приложение, просто натискаш дясно копче и Close.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се справих по стария и изпитан метод Alt + F4 :) Според мен е въпрос до свикване, т.к колкото повече го разцъквам толкова повече започва да ми харесва, но все пак си мисля, че трябваше да сложат бутон Start за метрото, а не просто да цъкаш долния ляв ъгъл или бутона старт на клавиатурата. Нека и други споделят впечатленията си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Тва му беше на този Windows, не издържа и 1 месец. Вчера даде син екран и след тва не искаше да запали, дори Start up repair от диска не помогна. Върнах се на 7-цата и съм в пъти по-доволен. :smile:

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка - не си струва да си губя 1 час от времето да го тествам,така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено за момента не си струва, а и ако монитора ти не е тъчскрийн по-добре си карай със 7-цата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е вие какво искате от бета. :smile: Не че като го пуснат в продажба пак няма да е бета още 1 година.. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност тези квадратните икони са 1:1 с интерфейса на Windows Phone 7, който е на пазара доста преди launchpad. Иначе да, аз също не смятам, че мястото на метро интерфейса е на PC-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...