Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с отключване на iPhone от М-Тел


JAGU

Въпрос

Здравейте,

Става дума за iPhone 4 с FW: 4.3.3 и BB: 04.10.01

Ситуацията е следната: Моя позната има iPhone 4, закупен от М-Тел преди година (с двугодишен договор). Вчера обаче решава, че не иска да ползва вече услугите им, и преминава към Vivacom. Естествено от М-Тел й казват, че за да й прекратят договора, трябва да плати в брой оставащата сума по изплащането на iPhone-a (около 500лв)+ разни неустойки. Дотук добре! Къде обаче е проблема? Когато момичето иска от М-Тел телефонът й да бъде отключен, за да може да го ползва с вече новата карта издадена от Vivacom - отговорът от М-Тел е, че тя няма право на отключване (въпреки, че телефона е изцяло изплатен, и вече е нейна собственост)! В договора имало точка, в която се казва, че телефона може да бъде отключен едва след изтичането на двугодишният договор, който е подписала при закупуването му - и то само при положение, че след това се подпише нов договор с М-Тел за срок поне 1 год.???

От това става ясно (след многобройни разговори с разни управители, КЗП и т.н), че вече няма как да ги принуди да й отключат телефона. Лошото е, че момичето в момента не може да ползва телефона.

Въпросът ми е - има ли начин този телефон да бъде отключен за да се ползва с новата карта от Vivacom, или единственият начин е да сключи нов договор с наглярите от М-Тел?

Благодаря за отделеното време!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Честито тогава :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди малко звъннах и ме отрязаха. Със 5-тица на лизинг съм. Явно утре ще ги тормозя пак :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми явно зависи на кого звъниш и кой какво знае :) само че аз сега няма от къде да намеря нано сим понеже не познавам хора с пет в Русе на Глобул или Вива - и не знам това отключване има ли срок някакъв или не?

И друго, я си представете че досега сме имали ФО ТЕЛЕФОНИ, и сега се правят на велики! Някой с пет да провери и да потвърди че е заключен! Аз нямам карта инак бих!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Редактирано от simba4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И друго, я си представете че досега сме имали ФО ТЕЛЕФОНИ, и сега се правят на велики! Някой с пет да провери и да потвърди че е заключен!

Малко го докарахте на"тука-има,тука-нема".Не знаеш какъв ти е телефона,пък искаш да го отключат.

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам iPhone 5 платен кеш с преподписване. Обадих се, но ме отрязаха. Сигурно защото го взех преди 1 месец. :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Звънни пак.

Отключват без значение кога е купен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отключват без значение кеш или лизинг и дали му остава изплащане! Моя случай е възможно най-лошия - 1 година и 5 месеца остават от лизинга/гаранцията и си ми го отключиха на 26 час от позвъняването,а то беше в Неделя !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някъде четох ,че вече не отключват.Не разбрах защо :scratch:От Нова година са спрели.

Редактирано от raduloff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аа,това е друга тема на разговор !

:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Спрели са, щото ментел си е ментел. На субсидирана цена няма да го отключат, освен ако не заплатиш кеш таксите до края на договора. Или 150лв в брой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз я хванах само дето още не съм сложил друга карта!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз я хванах :)

Ще бъде грубо ако почнат да заключват :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е няма как да заключват след като е отключен според мен!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...