Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

На кой микрофон говорите по време на FaceTime/Speakerphone обаждане?


arm11

Recommended Posts

74584.jpg

Може да се изненадате да разберете, че iPhone има два микрофона и когато сте на speakerphone или FaceTime обаждане, вероятно говорите на грешния.

iPhone всъшност има два говорителя и два микрофона. Единият е на горната част на устройството, а другият е на долната. Долният микрофон е в ляво на буксата за зареждане, а горният е до жак-а на слушалките.

При нормално обаждане долният микрофон е активен, горният се използва за намаляване на шума.

Често, когато говорим на speakerphone или FaceTime и човека отсреща не може да ни чуе, се местим по-близо до телефона и говорим на долният микрофон. Изненадващо, това е грешният микрофон. Вместо да използва този на долната част, от Apple изключват намаляването на шума /noise cancellation/ и използват горният микрфон, с оглед да се осигури максимална дистанция между него и долният спийкър.

Надяваме се тази информация да ви е била полезна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Полезно е, и още как! Винаги съм се чудил как не ме чуват добре отсреща, когато съм на спийкър, а съм си доближил муцуната на 2 см от долния микрофон :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и при 3GS е така,трябва да разкарам кейса или..?

П.П.switcheasy vulcan,барабар с тапите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...