Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Дизайнерът на Samsung се чувства лично обиден от Apple


LUBECA

Recommended Posts

Дизайнерът на Samsung се чувства лично обиден от Apple

thumb640x320_samsungi.jpg

Главният дизайнер на мобилното подразделение на Samsung, Лий Минхияк, смята, че патентните войни между Samsung и Apple са лична обида към него и неговата работа.

В интервю за "Ройтерс" той споделя, че устройствата на компанията са изцяло лично творчеството и по никакъв начин не са вдъхновени или взаимствани от Apple. Цитираме част от най-важните му думи:

"Правил съм хиляди скици и стотици прототипи (за Galaxy устройствата). Означава ли това, че съм правел шоу, претендирайки, че правя дизайн?"

"Като дизайнер, това е въпрос на чест. Galaxy продуктите са оригинални от самото си начало и аз съм този, който ги направи. Те са тотално различен продукт с различен дизайнерски език и различни технологии".

thumb640x320_Samsungs-mobile-phone-des-008.jpg

Източник: HiComm

No comment... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дизайнер май не вижда по далече от ана..то си устройство :smile:))))).

Всеки човек ще види приликата за режи .... :biggrin:..

Това вече започва да намирисва на една стара история - тази за windows :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недейте така бе хора - има два допълнителни бутона на дизайна на самсунг. Да не говорим че точките за различните страници са над иконите, часовника е в дясно не в средата, обхвата и той ... Напълно различни дизайни и устройства :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някаква много люта трева-халюциноген :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то това беше целта на темата ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'во ли шмъркат в Корея? :thinking:

Никога няма да разберем, пази се в тайна, както Кока-Кола и KFC си пазят рецептите :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смях ... Но като откриеш топлата вода няма как да не те копират. Все едно откривателя на телевизора сега да съди всички с правоъгълни дисплеи. А който не иска да копира да пуска триъгълни или овални :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях го писал в друга тема, но мисля, че тук също пасва :smile:

Адвокатите на Samsung не различават Galaxy Tab 10.1 от iPad 2

;)

What an uncomfortable moment for Samsung at its court hearing with Apple on Thursday. Fielding questions from U.S. District Judge Lucy Koh, Samsung attorney Kathleen Sullivan was asked if she could distinguish between Apple’s iPad and Samsung’s Galaxy Tab 10.1, which Koh held up for all the court to see.

Her reply, as first reported by Reuters: “Not at this distance, your honor.”

Not at this distance, your honor.

Not the greatest answer in a case in which the defendant stands accused of “slavishly” copying a rival’s designs. More so, since Sullivan was standing just 10 feet away from the devices she was asked to identify.

Thankfully, one of her colleagues was able to come to her rescue, but only after this plea from Koh:

“Can any of Samsung’s lawyers tell me which one is Samsung and which one is Apple?”

Not a good day in court for Samsung.

ето и от Kaldata :)

Една от основните причини, поради която Samsung губят позиции в съда, вероятно се дължи на некомпетентността на адвокатите на компанията. Почти всеки един потребител, дори и тези, които не притежават таблети, са в състояние да различат Galaxy Tab 10.1 от iPad 2, но изглежда, че защитниците на корейската компания, не познават техните продукти.

Съществуват няколко основни разлики в индустриалния дизайн на двете устройства, а фактът че Galaxy Tab 10.1 разполага и с отпечатаното лого на Samsung върху корпуса си, прави задачата за разпознаване, детска игра. Въпреки това, съдията по делото за нарушаване на авторските права, Луси Кох, доказа на съдебните заседатели, че адвокатите на Samsung не са наясно какви интереси защитават в съда.

1B1D_4E9AC368.jpg

Кох направи тест в съдебната зала, като държейки двата таблета на разстояние 3 метра от присъстващите адвокати, ги накара да посочат, кой продукт е на Apple, и кой, съответно принадлежи на Samsung. Адвокатите на корейската компания, след известно колебание, отвърнали, че не могат да открият разлика.

Съдията с изненада установила, че защитниците на Samsung не разполагат с достатъчно познания за индустриалния дизайн на двете устройства- проблем, поради който те присъстват на самото дело. Кох се съгласи, че Galaxy Tab 10.1 нарушава някои от патентите на Apple, но с достатъчно добра защита, може да се докаже, че самите създатели на iPad не са патентовали всички детайли на дизайна на устройството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Правил съм хиляди скици и стотици прототипи (за Galaxy устройствата). Означава ли това, че съм правел шоу, претендирайки, че правя дизайн?"

"Като дизайнер, това е въпрос на чест. Galaxy продуктите са оригинални от самото си начало и аз съм този, който ги направи. Те са тотално различен продукт с различен дизайнерски език и различни технологии"

Пич нема да се косиш! Всеки си изкарва хляба както може, едни с шоу, други с дизайн :biggrin:. Колкото до дизайнерския език кат' ги гледам тез' телефончета се сещам за "дизайна" на българския и "македонския" език.

Редактирано от sniperdage
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мъка....Да си смени диларът това дизайнерче...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей, че какъвто е обидчив, да не ти се обиди и на теб "лично" :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф чак се ядосах, тоя да иди и да се стреля веднага някъде.... не стига че краде ами и бил обиден... миличкия, ами като не може корейската му манерка да роди по добър дизайн от американския поне да си трае

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е факт както и да го погледнеш

Before iphone - after iphone :smile:

Before-and-After-iPhone.png

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези хора се чудят само откъде да изкарат още пари май май. Samsung не води до нищо хубаво.. този побъркал се човек е доказателството. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...