Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мито и ДДС при внос на стока от Китай?


Kpuc

Recommended Posts

Здравейте, преди два дена си поръчах към 700 калъфа за iPhone 4/s от китай. Та въпроса ми е как мога да се освободя от ДДС и мито ? Има ли вариант това да стане и ако не какъв би бил правилният подход в тази ситуация ? С продавача работим от много време, но до сега не съм вземал такова количество - предимно съм вземал по 20-30 броя и не съм има проблеми до сега! Той ще уважи моите искания и ще направи всичко каквото му кажа за да ги изпрати, просто не съм сигурен как да постъпя! Ще помоля за помощ, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си спестиш митото и ддс-то. Става дума за голямо количество, което не може да мине нито като подарък, нито като дефектна стока върната за поправка. Плати си дълга към държавата и след това си го калкулирай в крайната цена на калъфа, така няма да идва от твоя джоб, а ще го плаща крайния потребител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, все пак няма ли някакъв начин да се опише по-малка сума в описанието на стоката и така вместо 1400 долара да бъде 300-400 ? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, все пак няма ли някакъв начин да се опише по-малка сума в описанието на стоката и така вместо 1400 долара да бъде 300-400 ? Благодаря!

Попринцип може да се опише по-ниска цена на фактурата, която ти издава продавача и на база тази цена да ти начислят ддс и мито. Обаче в митниците си имат каталози с цени и фиксирани данъци за всяко нещо, за да могат да контролират подобен тип измами и не зависимо от това каква цена е посочена във фактурата може да ти начислят реалната сума на данъците. Най-добре е да имаш човек там. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...